Skocz do zawartości

Słuchawki dokanałowe vs "pchełki" (do 200zł)


Theriel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuję zakup słuchawek do mojego odtwarzacza mp3 (nauszne/skórzane etc. odpadają). Nigdy nie korzystałem ze słuchawek dokanałowych - kiedyś tylko (awaryjnie) kupiłem najtańsze dokanałówki (w sklepie nie było innych) i strasznie mi się nie podobały (wypadały, tak grały, że po kilku utworach wyrzuciłem), no ale zdaję sobie sprawę z tego, że nie ma sensu sądzić dokanałówek na podstawie noname w śmiesznej cenie...

 

Stąd też moje pytanie: co byście polecili w cenie do 200zł?

 

Na oku mam:

-Sennheiser mx550 ("pchełki")

-Sennheiser cx300 lub 400, jeśli znajdę w cenie (dokanałówki)

 

Za dokanałówkami przemawia tłumienie otoczenia, przeciwko (w moim mniemaniu, poprawcie jeśli nie mam racji) jest ich tendencja do wypadania...

 

Jeśli chodzi o brzmienie: zależy mi głównie na jakości góry i środka, coś jasnego, ale głębokiego (bogatego dźwiękowo) -> jazz, muzyka folkowa (celtycka, brazylijska), klasyka (gitara, flet, fortepian), tango, hiszpańska poezja śpiewana.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Theriel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się zainteresowałem, teraz czekam na odpowiedź drugiego zainteresowanego ;).

 

A tak ogólnie - jakie są Wasze odczucia jeśli chodzi o porównanie pchełki - dokanałowe?

Generalnie, dokanałowe zapewniają większą ilość basu. Czasami aż za dużą. Dźwięk jest bardziej dynamiczny.

Z kolei pchełki zagrają spokojniej, często naturalniej, mniej efektownie.

Takie są moje odczucia.

Biorąc pod uwagę sam dźwięk, skłaniałbym się ku pchełkom. Ale z racji ich braku tłumienia i wypadania z uszu, praktyczniejsze wydają się dokanałówki.

 

MX550 sobie daruj. Prędzej MX500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ogólnie - jakie są Wasze odczucia jeśli chodzi o porównanie pchełki - dokanałowe?

 

Pchełki - nigdy w zyciu. Wypadają, nie tłumią, oferują stosunkowo kiepski dźwięk. Dokanałówki - najsensowniejsze wyjście jeżeli chemy słuchać muzyki "na zewnątrz".

 

Generalnie, dokanałowe zapewniają większą ilość basu. Czasami aż za dużą.

 

To zależy od modelu.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie nie... ja tam bym sprobowal, w tej cenie nie sadze zebys mogl dostac cokolwiek lepszego (a juz, wedlug mnie, na pewno nie JBL 220)... chyba ze jak nie zalezy Ci na basie to szukac uzywanych Westone UM1, d-jays itp. ; albo zaoszczedzic i wziac Creative Zen Aurvana... jaki masz odtwarzacz w ogole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności