Skocz do zawartości

Vedia A3, Sansa Clip, Iaudio 7


css_player

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem początkujący więc proszę mnie zrozumieć ;)

Nie znalazłem jeszcze takiego porównania więc postanowiłem założyć nowy temat. Zastanawiam się nad wyborem tych trzech odtwarzaczy.

Najbardziej zależy mi na jakości dźwięku i głośności. Player ma napędzać AKG 518, a od czasu do czasu SENKI HD 497.

Wydaje mi się, że wybór padnie na I7, ale wole się upewnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam,

Jestem początkujący więc proszę mnie zrozumieć ;)

Nie znalazłem jeszcze takiego porównania więc postanowiłem założyć nowy temat. Zastanawiam się nad wyborem tych trzech odtwarzaczy.

Najbardziej zależy mi na jakości dźwięku i głośności. Player ma napędzać AKG 518, a od czasu do czasu SENKI HD 497.

Wydaje mi się, że wybór padnie na I7, ale wole się upewnić

 

Witam wszystkich. Tak samo jak przedmówca zastanawiam się nad clipem bądź vedią. ;) W moim odczuciu, clip ma baaaardzo dobre brzmienie a ustawienia dźwięku duuuużo zmieniają. Nieporównywalnie lepszy jest także od zen stone, który niestety posiadam. Przerażają mnie jedynie tagi i niemożliwość stworzenia własnych folderów. To w sumie jedyny powód dla którego się waham. Dźwięk na prawdę zrobił na mnie wrażenie. Odsłuchałem kilku kawałków na Koss The Plug i zakochałem się ale vedia kusi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno porównywać te dwa odtwarzacze, bo nikt jeszcze chyba obu nie miał w rękach. Jak na razie jest sporo narzekań na a3, które dotyczą głównie niedopracowanego softu (czyt. zapewne wyjdzie bardziej dopracowany, ale kiedy?) i kiepskiej pamięci. Tagi moim zdaniem to nic strasznego. Na a3 na razie też własnego folderu nie utworzysz, w dodatku brak w niej opcji odtwarzania zawartości tylko jednego folderu (no chyba, że wybrałeś odtwarzanie losowe - wtedy brak możliwości odtwarzania wszystkich plików ;) ). Odtwarzacze sansy umieją czytać playlisty tworzone mp3tagiem, co daje większe pole do manewru.

 

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to porównania nikt nie dokonał. Vedia jest cicha, ale całkiem do rzeczy. Brakuje jej tylko manualnego EQ, co w przypadku tych Kossów (o ile masz zamiar na nich słuchać) może mieć spore znaczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszanie się po tagach w Clipie w ogóle nie przeszkadza ! Śmiem nawet twierdzić, że jest b. wygodne. Po uprzednim wgraniu muzyki na odtwarzacz, robisz sobie playlisty w winampie i je wrzucasz na Clipa, a potem wszystko ładnie śmiga.

 

Jeżeli chodzi o dźwięk, to na początku niezbyt mi podszedł, mianowicie wokal był dla mnie zbyt cichy, za dużo basu. Za to świetnie prezentowała się muzyka pod względem dynamiki, gitary w niektórych utworach nabierały ogromnej energii. Teraz, po dłuższym czasie (z 1,5 tyg.) używania powoli przyzwyczajam się do Clipa i jestem z niego zadowolony. Aczkolwiek jestem niesamowicie ciekaw, jak prezentuje się z AKG 518.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności