Skocz do zawartości

Płyta roku 2008 (rock/metal)


The Edge

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany tym, co powiedział ciasteq myślę, że lepiej wcześniej, niż później :D

I że warto oddzielić koncert od płyty. A jeżeli ktoś czuje potrzebę: koncerty można też rozgraniczyć na 'ciężkie' i 'akustyczne' - zawsze ktoś czegoś nie słyszał jeszcze... :)

Sam słyszałem mało dotąd: ze 3 płyty i 2albo3 koncerty. Dla akustycznych - typ mam wiadomy. Na 'ciężki' koncert powinienem wstawić automatycznie Muse 'HAARP live' (choćby za nowe brzmienie 'Map of The Problematique' czy za rozbudowane pozostałe utwory)... Ale nie zrobię tego, bo wolałbym chyba, żeby siedzieli w studio nad nową płytą, zamiast grać coś już dobrze osłuchanego :) I dlatego (na stan 28marca 2008 :D) mam 2 typy:

 

Płyta: ILL Nino - Enigma

Koncert: Porcupine Tree - We Lost The Skyline

 

Kolejna nowość tegoroczna jakiegoś zespołu jest, naturalnie, przyczyną niezależną od nas :D - dlatego w przyszłości mogę zmienić swoje typy... Wszak np. Funeral For a Friend czy Alkaline Trio - już siedzą nad nowymi utworami... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Aktualnie zdecydowanie Children Of Bodom - Blooddrunk. Spotkałem się z opinią, że album jest lepszy od Hatebreeder. Według mnie jest to baaardzo duża przesada. Owszem, nowa płyta jest świetna i kopie dupe, ale na pewno nie jest lepsza od arcydzieła melodic death metalu, jakim jest drugi album COB. Tak czy siak, Blooddrunk wymiata.

 

Ps. Płyta oficjalnie pojawi się 5 kwietnia, ale np. na youtubie są już wszystkie kawałki (oczywiście w tragicznej jakości).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO najlepsze obecnie płytki tego roku (przynajmniej z gatunków rock/metal) to Ayreon - 01011001 (choć sam mam wątpliwości co do tego, czy większość tej płytki to progressive metal, czy raczej sam progressive :P) i HIGH and MIGHTY COLOR - ROCK PIT (z tym, że płytka jest dość hmm... "specyficzna", w sumie ciężko powiedzieć czego tu jest najwięcej - popu, rocka czy metalu :D, i pewnie więcej osób ten fakt odrzuci niż przyciągnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloodrunk nie jest jakaś kosmiczna. Swego czasu jej trochę słuchałem i mnie nie wciągnęła, co nie znaczy, że jest słaba. Enigma mnie mocno rozczarowala. Co prawda, w ręce wpadło mi tylko promo tej płyty, ale nie na to czekałem tyle czasu.

 

Mój typ: In Flames - A Sense of Purpose

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną płytą z tego roku jaką mam i słyszałem jest Lao Che - Gospel ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie za prędko trochę? :P

Pewnie że za wcześniej.

Temat powinien mieć tytuł: Tegoroczne albumy - co polecacie?(albo coś w tym stylu ;) ). Wtedy miałoby to jakiś sens.

Jaka jest moja płyta roku 2008 pewnie wam powiem pod koniec marca... ale 2009 roku.

 

Narazie polecić mogę:

 

Avantasia - The Scarecrow

Całkiem niezły album, utwór tytułowy miażdży, ale... no właśnie. "The Metal Opera", a szczególnie jej druga część powaliła mnie na kolana. Tutaj niczego podobnego nie było. Dobra płyta, ale chyba niczego lepszego o niej nie powiem. Zobaczymy, może jeszcze się przekonam.

 

Lechery - Violator

Kawałek dobrego heavy metalu - im dłużej słucham tym bardziej mi się podoba.

 

i najlepsze na koniec:

 

Khymera - The Greatest Wonder

Wielbiciele melodyjnego rocka będą zachwyceni. Słucham od kilku dni i nie mogę przestać :D . Płyta roku to pewnie nie bedzie, ale miesiąca na pewno. Rewelacyjny album.

 

Tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Avantasii, bardzo równy album, ale jak to się mówi "bez opsrania" :D. Słucha się tego przyjemnie, ale niewiele więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayreon 01011001 nie powala na kolana z taką mocą jak poprzedni album, ale zgodzę się, że to zaiste godny kandydat. :)

Mnóstwo ludzi zachwala ten album, czuję się zmuszony do kradzieży i odsłuchu ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cholera, nie słyszałem jeszcze tej płyty, trzeba nadrobić ;)

 

ps

pturkowski - nie wiem czy zauważyłeś, ale ta płyta nie została jeszcze oficjalnie wydana ;) W dodatku Opethowi forma zaczęła pikować w dół już od "Deliverance" - dalej nagrywają dobre krążki, ale to nie to co "Blackwater Park", "Still Life" czy "My Arms, Your Hearse". Chyba, że dostałeś promówkę z wytwórni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Krisiun - "Southern Storm" - panowie z Brazylii po raz kolejny pokazali, że granie bez rozwoju moze nei być nudne. Dostajemy płytę, która ma wszystko co i poprzednie - jak zwykle świdrujące, psychodeliczne riffy, jak zwykle kanonada blastów, jak zwykle świetny, elegancki growl, czy trzeba coś więcej? cieszę się, że nie przyszło im do głowy bawić się w Cryptopsy. Faworyt do deathmetalowej płyty roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem wiecej. moim zdaniem ghost reveries jest znacznie dojrzalsza od blackwater park czy deliverance. watershed jeszcze nie sluchalem, ale za niedlugo tez cos skrobne...

 

Tak jak St. Anger jest dojrzała :D Deliverance to dla mnie porażka absolutna, chyba najgorszy ich krążek. Watershed jest przeciętny i nic więcej, po tym zespole można spodziewać się czegoś więcej. Skończyły im się już chyba pomysły na granie. Z resztą generalnie 2-3 album zespołu to zazwyczaj ten album, który lubię najbardziej. Muzycy wówczas już wiedzą co chcą grać i jak to grać, na pierwszym albumie zazwyczaj wiedzą co, a nie bardzo jak, a u schyłku kariery, wiedzą jak, ale nie bardzo co :D

 

Póki co faworyta nie mam... In Flames pokazał przyzwoity całkiem krążek, lepszy chyba nawet od Come Clarity, a już na pewno od Soundtrack To Your Escape, ale to i tak nic wybitnego. Sabaton też pokazał klasę, ale to wciąż nie to. Reszta z tego roku mi się w pamięć nie zapadłą ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności