Skocz do zawartości

co opłaca się sprowadzić z usa


Gość ~gość~

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ~gość~

Witam forumowiczów.

Przepraszam z góry jeśli kogoś ten post zdenerwuje, ponieważ już takie pytania były. Przyznaję bez bicia, że przeglądałem forum około 2 godzin w poszukiwaniu odpowiedzi i przestałem. Brak czasu, proszę o zrozumienie :) Chcę kupić cyfrowy odtwarzacz muzyki i zwracam się do forumowiczów z pytaniem, ponieważ dzisiaj okazało się, że mam taką możliwość.

Jaki odtwarzacz najbardziej opłaca się kupić w USA. Nie będę płacić za przesyłkę, więc tylko koszt odtwarzacza. Domyślam się, że najniższe ceny znajdę na ebayu?

Teraz czego bym oczekiwał od odtwarzacza:

-dźwięk najważniejszy dla mnie, słucham różnej muzyki, ale raczej lekkie brzmienia. jazz i okolice, bardziej akustyczne granie.

jeśli chodzi o to jakie rozszerzenie tych plików z muzyką, to będę zgrywać z moich własnych płyt, więc chciałbym, żeby za bardzo nie traciły jakości, wiem, że są pliki bezstratne i stratne, generalnie na odtwarzaczu nie muszę mieć 100 albumów, wystarczy 5-10 albumów pełnych,

-akumulator, a nie wymienianie baterii

-ilość pamięci: tyle żeby zmieścić te 10 albumów w dobrej jakości, FLASH

-bardzo podoba mi się opcja w Ipodzie o nazwie coverflow, wiem, że to bajer, który jest zbędny, ale jeśli odtwarzacz miałby możliwość wyświetlania okładek to byłoby fajnie

Więcej wymagań nie mam, ale jeśli będą dodatkowe opcje typu: EQ, radio, dyktafon, to bardzo fajnie.

 

Do tego chciałbym od razu kupić jakieś słuchawki, które mnie oddzielą od miejskiego hałasu.

 

Jeśli chodzi o fundusz na to, to tak jak napisałem, kryterium jest opłacalność, czyli niech każdy forumowicz (z góry dziękuję bardzo za odpowiedź droga koleżanko i kolego) poda taki typ, który wg niego jest opłacalny, tzn. na który by się zdecydował, gdyby potrzebował odtwarzacz, miał możliwość kupienia go na ebayu bez przesyłki i przy dostępnych dla niego funduszach.

 

Mam nadzieję, że nie za długa ta wypowiedź. Jeśli bardzo poniszczyłem forumowy regulamin tym postem, proszę usunąć posta jak najszybciej, a ja poświęce na przeglądanie forum więcej czasu, gdy znajdę, ale słowo honoru, 2 godziny czytałem :)

 

Miłego wieczoru.

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystki warunki jakie wymieniłeś spełnia cowon D2... a nawet więcej:) do muzyki jaką wymieniłeś świetny:) pobierznie przejrzałem ebay i za 500zł można mieć 8Gb, do tego karta sdhc 16 i masz mnóśtwo miejsca nawet na materiał nieskompresowany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawy z kąd byś wziął tego touch'a powyżej 100gb

 

ja tak właśnie zobaczyłem ceny tego i7 na amazon, kto by mógł mi go sprowadzić za przysłowiową zgrzewkę piwa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

dziękuję bardzo za odpowiedzi.

 

czytałem trochę o rio karma na forum oraz o iaudio 7 i d2. Chcę teraz drogą eliminacji wybrać jeden. Mam takie pytania:

 

1) czy wnętrzności obu odtwarzaczy iaudio, czyli modelu 7 i modelu d2 są takie same? chodzi mi o to "coś" co odpowiada za dźwięk. ponieważ jest między nimi pewna różnica wieku, chcę się dowiedzieć czy w modelu 7 zastosowano to "coś" (przepraszam za niestosowanie określenia, ale nie mam pojęcia jak to się nazywa, a nie chcę pisać głupot :) wybaczcie!) lepsze niż było wykorzystane w modelu d2. Dziękuję z góry za odpowiedź osobom, które coś o tym wiedzą

 

Drugie pytanie odnośnie Rio Karmy. Dużo jest napisane o jej zaletach, widzę, że to legendarny odtwarzacz. Pojawia się problem z zakupem, na ebayu znalazłem tylko używane/zmodyfikowane oraz 1 nowy, ale sprzedawany przez osobę z 1 komentarzem :/ Stąd rodzi się pytanie, czy warto kupować taki zmodyfikowany/używany model, lub zaryzykować kupno tego nowego dla zalet Rio Karmy?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi na te pytania.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie pytanie odnośnie Rio Karmy. Dużo jest napisane o jej zaletach, widzę, że to legendarny odtwarzacz. Pojawia się problem z zakupem, na ebayu znalazłem tylko używane/zmodyfikowane oraz 1 nowy, ale sprzedawany przez osobę z 1 komentarzem :/ Stąd rodzi się pytanie, czy warto kupować taki zmodyfikowany/używany model, lub zaryzykować kupno tego nowego dla zalet Rio Karmy?

zajrzyj tu: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=6700&st=960 co do pytania czy warto to zawsze warto :) te "odrestaurowane" karmy moim zdaniem są bardzo ok, co do tej nowej to jest to baaardzo niecodzienna sytuacja bo nowych karm nie ma i szczerze wątpię, żebyś kiedykolwiek jeszcze miał okazję taką kupić, dlatego nie liczyłbym na rozsądną cenę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze,

dziękuję bardzo za wszystkie Wasze odpowiedzi.

Ponieważ dzisiaj kupiłem odtwarzacz Rio Karma, więc temat zamykam. Zgłoszę się, gdy do mnie dotrze :) teraz czekanie :)

Jeszcze raz dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie.

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności