Skocz do zawartości

Niszczenie Baterii Przez Imp-550


Gość Fungis

Rekomendowane odpowiedzi

Mam SlimXa od ponad roku, sprawował się dość dobrze, czasami tylko były kłopoty z włączaniem. Jednak ostatnio 550 zaczęła w ogóle szaleć- warczy przy odtwarzaniu, 3 miesiące temu padły orginalne baterie (myślałem, że to był skok napięcia przy ładowaniu, co w mojej okolicy się zdarza). Zamówiłem nowe akumulatorki i byłem zadowolony, że to nie było nic poważnego, a dzisiaj znowu atrakcja- znowu padły akumulatorki...

I to w ten sam sposób: Slim działa, wyłączam i później nie da się włączyć z akumulatorków. Nie ładują się też- sprzęt działą tylko na kablu...

 

Ktoś może miał podobną sytuację albo ma jakieś pomysły co to może być?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie może to wyglądać następująco:

nowe aku leżały za długo na półce i doszło do odwrócenia polaryzacji ogniw.

tak uszkodzony akumulator łąduje się w nieskończoność i straszliwie grzeje.

 

po odłączeniu od ładowarki aku są naładowane odwrotnie i nie zasilają playera bo nie pozwalają na to diody w obwodach.

 

ale zaznaczam - jest to bardzo rzadka usterka.

ja spotkałem takie akumulatory - ale leżały one ponad rok nie używana.

mierzyłem też je miernikiem i widziałem to na własne oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak uszkodzony akumulator łąduje się w nieskończoność i straszliwie grzeje.

 

po odłączeniu od ładowarki aku są naładowane odwrotnie i nie zasilają playera bo nie pozwalają na to diody w obwodach.

Też je mierzyłem i właśnie na naładowane wyglądają, co mnie zdziwiło.

 

Ale z drugiej strony to dziwne, że po roku padły akumulatorki iRivera, a teraz nagle po 3 miesiącach nowozakupione...

 

@Yariyh,

też się zastanawiam nad taką opcją, ale raczej to dość kiepski interes, bo sprzęt jest uszkodzony i to dość znacznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie może to wyglądać następująco:

nowe aku leżały za długo na półce i doszło do odwrócenia polaryzacji ogniw.

to ze lezaly za dlugo to zgoda i tu jest pewnie przyczyna - albo przechowywane w zybt wysokiej temperaturze.

 

ale odwricenie polatryzacji?? fizycznie niemozliwe - wynika to z tabeli elektroujemnosci, moze masz dziwnie zboczikowany miernik i pokazuje czasem glupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewne wycinki które znalazłem w sieci:

 

Przy silnym rozładowaniu, kiedy napięcie ogniwa spada aż do 0,2 V, zdarza się, że może nastąpić odwrócenie polaryzacji.

 

O ile akumulator NiCd można było ładować szybko w czasie 15 minut, to minimalny czas ładowania dla NiMH wynosi ok. 1 godziny. Wzrost temperatury, gdy ogniwo jest bliskie naładowania następuje dużo szybciej w NiMH. Występujące przy tym obniżenie napięcia jest jednak znacznie mniejsze, dlatego dokładność układów kontrolnych wyczuwających jego spadek musi być wyższa.Przy szybkim ładowaniu akumulatorów NiMH, zaleca się używanie conajmniej dwóch systemów zabezpieczeń (-DV, temperatura powierzchni >45 stopni Celsjusza, timer). Należy tu podkreślić, że czas życia akumulatorów NiMH wyraźnie się skraca przy przegrzaniu ogniwa niż NiCd. Zaletą ogniw NiMH jest, że nie podlegają "efektowi pamięciowemu". Jest to zjawisko, które czasami występuje w ogniwach NiCd pracujących w układach, w których wykorzystuje się niewielką część pojemności. Gdy cykl niepełnego rozładowania i ładowania powtarza się następuje zmniejszenie maksymalnej pojemności. Zjawisku temu można zapobiec przeprowadzając kilka (3-4) cykli pełnego rozładowania i ładowania.

-----------

 

w swojej wypowiedzi zaznaczyłem, ze należy ją potraktować teoretycznie.

miernik mam dość prosty, amatorski, kupiony na wolumenie za 80 pln.

 

nie uważam się za fachowca w tej materii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewne wycinki które znalazłem w sieci:

 

Przy silnym rozładowaniu, kiedy napięcie ogniwa spada aż do 0,2 V, zdarza się, że może nastąpić odwrócenie polaryzacji.

to jest jak najwyzszy stopien zagrozenia lawinowego (...) lawiny z*****ja pod gore(..).

 

powtarzam przy rosladowaniu <0,2V moga byc po prostu stanuy nieustalone i chwilowe rachniecia potencjalu, natomiast trwale odworcenie polaryzacji z racji elektroujemnosci elektrod jest niemozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lawina w środku lata :)

 

ale wracając do tematu - tak naprawdę jest tyle różnych możliwości, że wnioskowanie z samego opisu postującwego jest czystą zgadywanką.

bo może elektronika, bo stare baterie, bo ukłąd odcinania ladowania nie działa właściwie and more more more.

tutaj to chyba naprawde ekspertyza serwisu by była wskazana, ale to się wiąże z dodatkowymi kosztami, wysyłką i byciem bez playerka jakiś czas.

 

bo co za pożytek z playerka, który działa na kablu ? w końcu to sprzęt przenośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Player sie już wybiera do serwisu, ale czekam na jakiś wpływ gotówki.

 

A z tego co zauważyłem ostatnio, baterie są przysmażone na dodatnim biegunie. I aż dziwne, że orginalne akumulatorki wytrzymały rok, a nowe tylko 3 miesiące... Co prawda 'nowe' były o 50 mAh słabsze na sztuce od orginalnych iRivera, więc może rzeczywiście coś z elektroniką się stało.

 

Nie chce ktoś kupić Slima w stanie prawie idealnym? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pewna anegdota:

 

Postanowiłem posłuchać sobie płytki, która mam w playerku, podłączyłem go do sieci- tyle, że wtyczką odwrotnie (najpierw podłączałem- lewy bolec- lewe wejście w kontakcie; prawy bolec- prawe wejście, a teraz lewy bolec- prawe wejście i prawy bolec- lewe wejście) i tu nastąpiło :o ... On się ładuje!

 

Nie wiem o sssso w tym chodzi, ale 100 zeta za serwis zaoszczędziłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cholere nie potrafie zczaić co zrobiłeś? Chyba że po prostu odwróciłeś wtyczke..... :huh: Jeśli tak, to dość ciekawe zjawisko...

To tak jak mi kiedyś komp po prostu przestał się uruchamiać. Nie miałem jak wszystkiego sprawdzić lae wiedziałem że to albo bios albo płyta. Wyciągnąłem bios i go przez przypadek na odwrót włożyłem, przez co go o mało nie spaliłem (naklejka się nadtopiła) ale o dziwo komp dostał spięcia i zaczął działać. :huh::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pewna anegdota:

 

Postanowiłem posłuchać sobie płytki, która mam w playerku, podłączyłem go do sieci- tyle, że wtyczką odwrotnie (najpierw podłączałem- lewy bolec- lewe wejście w kontakcie; prawy bolec- prawe wejście, a teraz lewy bolec- prawe wejście i prawy bolec- lewe wejście) i tu nastąpiło :o ... On się ładuje!

 

Nie wiem o sssso w tym chodzi, ale 100 zeta za serwis zaoszczędziłem :)

ja tez nie bardzorozumiem. przekladanie bolcow nie powinno miec nic do rzeczy bieguny zmieniaja sie 50x na sekunde - nie nadazylbys.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no panowie, przecież pisałem na samym początku o odwróceniu polaryzacji :)

 

i ślepej kurze się ziarenko trafiło :)

 

@Fungis, po prostu fajnie, że się udało. podstawa, to że gra - reszte walić w czapke, co najwyżej będą dzieci z daszkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam ten sam problem i wsumie moge juz szczerze stwierdzic, ze imp-550 czesto sie rozwala. Pierw nie czytal mi zadnych cd-kow, okazalo sie, ze uklad soczewkowy nawalil [ caly mechanizm wogole ]. A teraz jeszcze moge tylko sluchac muzyki podlaczajac do ladowarki. Kicha... ani zlotowki juz nie wydam na irivera, moze chce ktos kupic z 3miasta ?:P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej wyslac do gwarancji i zazadac wymiany na jakiegos flasha?

 

Spoko, ja kupilem mojego 550 na allegro, w opisie bylo ze serwisowany. Otwieram paczke, pacze na karte gwarancyjna a tam wszystkie 3 pola zajete ;] w ciagu roku ;] I jeszcze ja go raz wysylalem... W sumie 4 razy byl w serwisie... Wiec nie narzekaj ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

tak odgrzebujac temat... kilka tyg temu moj imp prawie uwalil swoje aku :/ nie wiem dlaczego ale po prostu nie wylaczyl ladowania o0 ladowaly sie ponad 6h i brzuszki im urosly :/ na szczescie jeszcze klapki sie zamykaja, ale bez tasmy klejacej sie nie obejdzie :/ otwieraja sie przy wstrzasach... teraz juz boje sie go zostawiac do ladowania na noc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wczoraj po raz pierwszy od zakupow (bo juz mi zwisa, odtwarzacz wariuje) zalozylem wyzszy soft (1.40)). Player tak samo raz widzi CD, innym razem znowu nie. Owszem uzywalem go super intensywnie, ale po wszystkich bajkach o "super iriverze" tylko sie smieje z mojej naiwnosci. To byl bardzo fajny discman, szkoda, ze tak konczy. Uwazam, ze system nawigacji i mozliwosci playera sa nie do pobicia przez konkurencje. Co do obudowy: elegancka i niezniszczalna... tylko, ze flaki okazaly sie jak najbardziej zniszczalne. Jezeli padnie IMP450, ktory kupilem siostrze na 18 urodziny, to bedzie juz obciach na calego. Tym, ktorzy nie czytali mojej historyjki sprzed pol roku chcialem tylko napisac, ze player siostry przyszedl z firmowym wewnetrznym zwarciem i wlaczal i wylaczal sie kiedy chcial. Od reki wymieniono mi go na nowy, ale strach, ze padnie juz pozostal.

 

Na forum jest wciaz kilku gosci z modelem 350. Te odtwarzacze dzialaja i beda pewnie dzialaly dalej. Regula jest niestety, ze im sprzet nowoczesniejszy tym krocej zyje. Tylko nie piszcie mi o gwarancji. Moj mial tylko na rok, na 2 lata tylko gwarancja producenta (kupiony we FR). Jak pomysle o przesylkach i korespondencji to mi sie mdlo robi. Kupie po prostu kolejny, cholerny odtwarzacz. Tym razem moze z cholernym hdd?! :D:D:D ale moze iAudio. iriver i te bajerki, ktore teraz wypuszczaja sa za kiepskie z definicji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem uzywalem go super intensywnie, ale po wszystkich bajkach o "super iriverze" tylko sie smieje z mojej naiwnosci.

Nie przesadzaj, nawet najlepsze samochody też po pewnym czasie trafiają do warsztatu, szczegołnie gdy się je intensywnie eksploatuje, nic nie jest wieczne, no chyba że pióro :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale dzwiek (jak juz wczyta plyte) jest naprawde extra. To musze przyznac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli padnie IMP450, ktory kupilem siostrze na 18 urodziny, to bedzie juz obciach na calego
ile siostra używa już swojego impka ? ja od 1,5 roku :) co prawda wysyłałem go do serwisu (całosc opisałem na forum iRiver -> iRiver Forum Ogólne -> i jak tu nie kochać pocztę, zachęcam do lektury :P ) ale jest z nim wszystko OK! , kolega z tego co pamietam chyba tez 1,5 roku uzytkował 550 i wysyłął 3 razy do serwiusu aż mu nie wymienili na ifpka 1GB (może sie myle i troche wiecej go uzywał)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności