Skocz do zawartości

JBL Reference 220 vs AKG K 324P


Stalker115

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bo kumpel mnie wku.........ia i dlatego pisze tego posta dla wyjaśnienia sprawy które słuchawki są lepsze pod względem muzyki i słuchania Techno , Hause , Dance itp. na odtwarzacza Meizu M6 SL :D tu macie Link !!! i proszę o rzeczowe wypowiedzi konkretne najlepiej jak ktoś słuchał tych słuchawek obu par POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, tak sie składa że mam jedne i drugie :] nie mogłem się zdecydować przed zakupem (a kupowałem w ciemno). co do tekno to nie wiem, nie słucham takich rytmów, przede wszystkim opiszę odczucia ze słuchania metalu.

dla mnie jbl'e są o wiele lepsze, mają oczywiście swoje niedostatki ale i tak bardziej mi się podobają. przede wszystkim jbl'e nie do wszystkiego pasują, mają dużo soczystego i precyzyjnego basu i na niektórych źródłach po prostu jest go za dużo. np wieża sony: na standardzie - za mało basu, po włączeniu groove w ogóle nie da się słuchać, włączenie innch efektów też powoduje nieznośne podbicie basów, to samo na discmanie mp3 panasonica, natomiast na moim zen'ie brzmią świetnie :D eq na acustic i jest extra. jbl'e są bardzo tak jakby dynamiczne, przestrzenne a bas jest taki jaki powinien być, w końcu stopa brzmi jak stopa, a nie jak naparzanie w tekturowe pudło, perkusja i bas brzmią pięknie. wadą jbl'i jest natomiast tak jakby dziura w paśmie, bas śliczny, środek niezły, tak samo góra jednak między basem a środkiem jakby czegos brakuje. do słuchawek trzeba się po prostu przyzwyczaić. niektórzy twierdzą że tipsy są lipne - nie prawda, wyglądają co prawda gorzej niż te w akg jednak tłumią tak samo i są tak samo wygodne, dobrze siedzą w uszach. efekt mikrofonowy oczywiście z racji kabelka w oplocie jest troszkę większy niz w akg, jednak jest to kwestia przyzwyczajenia, ja od początku zdawałem sobie sprawę z tego że efekt mikrofonowy i tak musi być i jakoś tak w ogóle mi to nie przeszkadza.

teraz o akg, dzwięk maja trochę inny, wygrzałem je porządnie i mam wrażenie, że nie mają takiej przestrzeni jak jbl'e, są takie bardziej bezbarwne, bas jest gorszy, nie tak precyzyjny i trochę rozlazły w porównaniu z jbl'ami, jednak akg są chyba bardziej szczegółowe środkiem i górą. słuchawki tez są wygodne, jbl'e są większe i zapierają się o ucho, akg są mniejsze i się bardziej chowają, co fajne w akg można sobie spokojnie spać :] nic nie uwiera, prawie się nie czuje że coś się ma w uchu, z jbl'ami już tak się nie da. akg mają wtyczkę kątową co wg mnie jest lepsze, jbl'e mają niestety ten najgorszy rodzaj wtyczki. jakość wykonania - tutaj bezsprzecznie jbl'e górą, z małą wadą w postaci krótszego o 4mm kabelka lewej słuchawki

w obydwu drażni symetryczny kabel, przyzwyczaiłem się do asymetrycznego i wg mnie takie rozwiązanie jest najergonomiczniejsze

no to tyle, mam nadzieję że komuś się przydzą moje wypociny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności