Skocz do zawartości

żle wyświetlane okładki


eljon

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czemu niektóre okładki D2 źle odczytuje, w trybie normalnym i w trybie flash skina. wychodzi jakaś różowa pikseloza. i tyczy się to tylko niektórych okładek, więc nie wiem o co chodzi. a jpg otwierane w windowsie normalne jest. poza tym dziwne by tyle okładek było identycznie schrzanionych.

chodzi mi o okładki dodane do tagów oczywiście.

ktoś coś słyszał o tym? przegrzebałem forum iaudiophile ale tam nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam skin jest ok bo wiekszosc okladek ladnie sie wyswietla. nie wyswietlaja sie konkretne i te same ciagle i przy 50GB muzy to jest spora ilosc. wciagnalem na kompa z powrotem, sciagnalem taka sama okladke z innego miejsca. teraz zielona pikseloza. zglupialem totalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem sobie spokój. udało mi się za trzecią próbą tak wstawić okładkę kolejną z neta, że teraz jest dobrze. ale to stanowczo za dużo zabawy by okładkami otagować tyle tysięcy utworów.

jakby ktoś wiedział jednak jaki dokładnie jest problem z tą różową pikselozą będę dźwięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Troszke wroce do tematu, ale w innym sensie (nie chce zakladac nowego Topicu).

Mam problem z wyswietlaniem okladek w D2 (fw 2.57) we flaczkach.

W mp3 nie ma problemu. Nadmieniam ze taguje w mp3tag.

W innym poscie znalazlem informacje ze nalezy wrzucic do albumu plik cover.jpg. Dziala OK.

I tu mozna by zakonczyc temat.

Ale ja chcialbym aby D2 okladki pobieral z tagu w pliku. WinAmp pokazuje, mp3tag tez, a D2 nie. :angry:

Jakas rada? B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

Pobieraj pliki graficzne z internetu, następnie zapisz je tak:

 

15hn6lg_th.png

 

 

 

Polecam IrfanView, potem z okładką robisz co chcesz albo dołączasz ją na stałe do pliku, ale ja preferuje nadanie jej nazwy cover.jpg i wrzucenie do folderu ..., używaj rozdzielczości 240 na 240 pikseli - maksymalny rozmiar okładki na D2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieraj pliki graficzne z internetu, następnie zapisz je tak:

 

15hn6lg_th.png

 

 

 

Polecam IrfanView, potem z okładką robisz co chcesz albo dołączasz ją na stałe do pliku, ale ja preferuje nadanie jej nazwy cover.jpg i wrzucenie do folderu ..., używaj rozdzielczości 240 na 240 pikseli - maksymalny rozmiar okładki na D2

 

Jaki sens ma kompresowanie na 95% jeśli wejściowy plik ma nieznaną jakość kompresji. Mógł to być plik skompresowany na 60% albo 100%. Ja zostawiam domyslne bo to jak z mp3. Nie poprawisz jakości konwerując na 320kbps jeśli źródłem było 129kbps.

 

Co do max rozdziałki. Wrzucałem nawet 1500x1500 i chodziły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie chyba nie zrozumielismy, lub odpowiedzi tycza sie autora posta.

Okladki w mp3 dziala OK (pobiera z tagu) - 300x300 dpi.

Okladki z tagu w pliku flac - juz nie dzialaja, ale wrzucony plik "cover.jpg" do folderu pokazuje.

Mi chodzi zeby D2 pobieral okladke z tagu we flac. No chyba ze sie nie da i jedynym sposobem jest ten wyzej wymieniony.

Wtedy sobie odpuszcze i bede zmuszony tak robic - wielkiego problemu nie ma. Ale zawsze jest ten niesmak, ze w mp3 dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

format .mp3 ma większe możliwości tagowania, dzięki wersji 2.x, FLAC ma o wiele mniejsze możliwości stąd problemy z wrzucaniem doń okładek. Ale czy da się to robić czy nie, ręki se uciąć nie dam.

 

Popróbuj wrzucać plik cover.jpg, z czasem zobaczysz, że to najłatwiejszy, najmniej problemowy i nalepszy sposób. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś spróbować jakiegoś innego programu. Niedawno uaktualniłem ubuntu do wersji 8.04 i nowa wersja programu easytag powodowała, że okładki wyświetlane były jako jakieś popikselowane pokraki ;]. Natomiast pod win mp3tag dodawał okłądki bez problemu.

 

W jednym z ostatnich albumów NIN każdy utwór miał dołączoną oddzielną okładkę o wielkości 1000x1000 i wszystko śmigało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

Jeżeli pomniejszasz z 500 na 500 do 240 na 240 jakość kompresji pliku wejściowego nie ma znaczenia ..., grafika to nie pliki audio ;) To samo jest z wideo, pikseloza w oryginale a 320 na 240 czysty obraz ..., z resztą kompresję chyba każdy wie, że może sobie dać jaką chcę ..., chodziło o odznaczenie reszty opcji i robienie czystego pliku *.jpg

 

To obrazki 1500 na 1500 nie mają sensu bo zajmują za dużo miejsca i pewnie minimalnie ale jednak wolniej się wczytują ..., D2 wyższej rozdzielczości niż 240 na 240 nie pokaże (okładka, kwadratowa)

 

 

cover.jpg to najwygodniejsza metoda i moim zdaniem, dodawanie okładki do każdego pliku to marnotrawstwo miejsca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacques jak zmniejszysz cover do 240 na 240 to wlasnie kolory sie, ze tak powiem "spieprza"

 

kiedys o tym pisalem, jak odrazu dostalem D2 i zmniejszalem okladki, wystarczy wpisac w google, wybrac grafika i znalezc jakis 500x500 i bedzie ok :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności