Skocz do zawartości

Dziwne Zachowanie Przy ładowaniu Aku


Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie mam iMP900 juz jakis czas i obserwuje dziwne zachowania jego przy ladowaniu akumulatorow. Otoz akumulatorki mam wyladowane na maksa podlaczam do zasilania - nic sie nie dzieje zadnego sygnalu ze jest ladowanie aku. Odpalam "play" po czym daje "stop" pojawia sie usmiechnieta ladowana bateria na wyswietlaczu i po jakims czasie niknie - znowu echo nic nie ma na wyswietlaczu. Zostawiam na noc do ladowania. Rano wlaczam playerka podlaczonego do zasilacza a on dalej sie laduje jakby nie byl naladowany. Musze co chwile wlaczac (a najlepiej jak gra caly czas) go zeby w koncu po jakims czasie ujrzec napis "ext". Nie rozumiem dlaczego tak sie zachowuje - myslalem ze jezeli kilka razay naladuje to to sie zmieni - niestety. Dodam ze opcje "charge" w opcjach jest na "on".

Kto mi cos podpowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ladowales co jakis czas (jak kaze instrukcja) w trybie discharge/charge?

Mozliwe, ze doladowywujac bez calkowitego rozladowania wlasnie ta funkcja "zabiles" akumulatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to ladowalem tego playerka moze 3 razy jak do tej pory - wiec nie podejrzewam takiej sytuacji.

Ale moze ... . Dodatkowo za kazdym razem staralem sie aby akumulatry byly raczej maksymalnie wyladowane. Czy moze byc jakas inna przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pamietaj ze aku, pilot i inne akcesoria maja 3 miechy gwarancji, a nie 24. Wiec sprawdz jeszcze raz czy jest na gwarancji ;]

 

odsylajac impa przygotuj sie na miesieczne lub dwu rozstanie z playerkiem... niedawno po zakupie jak sie domyslam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde no... dziwna sprawa :/ albo zjarane aku dostales, w co watpie :/ Albo masz zwalony uklad do ladowania aku. Ja obstawiam na to drugie. Nie wiem, mozesz wyslac do serwisu. Napisz, ze uszkodzony jest odtwarzacz i ze nie potrafi ladowac akumulatorow. Ja bym przynajmniej tak zrobil...

 

Sprobuj najpierw napisac do serwisu, moze beda wiedzieli czego to wina. Chociaz znajac szczescie napisza zeby przeslac playera... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chcialem ci zwrocic uwage na jedna rzecz:

piszesz, ze starasz sie, zeby cytuje "akumulatory byly raczej maksymalnie wyladowane". Jezeli masz nowy player to w twoim interesie jest korzystac z funkcji dscharge/charge a nie ze zwyklego charge. W przypadku akumulatorow NiMH musisz przeprowadzic "formowanie", albo jak inni nazywaja "formatowanie" akumulatorow. Znajdz w instrukcji rozdzial o ladowaniu.

 

*****

Jak dobrze poszukasz moze znajdziesz nawet specjalny akapit (tak jest w instrukcji do 550, chociaz np. w instrukcji 450 juz takiej inf. nie ma) jak zmienic ustawienia odtwarzacza, zeby dzialal jak najdluzej na naladowanych akumulatorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Toba Wyborco !

Niemniej jednak mysle ze uzycie (badz nie) funkcji chage/dscharge nie ma wiekszego wplywu na to ze w momencie podlaczenia zasilacza do playerka przez jakis czas (3-4 minuty) po wylaczeniu PLAYa jest na wyswietlaczu informacja o ladowaniu a potem nie ma nic (pusty wyswietlacz) - i nie wiem czy ladowanie odbywa sie czy nie. Najlepiej jak playerek gra caly czas to przynajmniej widze na wskazniku baterii ze sie laduja az do "ext", wlaczenie tej funkcji moze co najwyzej zwiekszyc zywotnosc (pojemnosc) akumulatorow i tyle.

Przypominam CI WYborco :D ze ten temat byl juz poruszany w tym watku

i nic w sumie z niego nie wyniklo

Padlo tam tylko zdanie ze moze byc za slaby zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oczywiscie, ze to czy masz ustawione tylko na charge czy na discharge/charge nie ma nic wspolnego z tym, ze po pewnym czasie ladowania lcd calkowicie sie wylacza (czyli przestaje sie ladowac). Chodzilo raczej o to, ze byc moze masz spieprzone aku. Ale nie masz :P

 

Tez mam taki "problem" :)

 

W kazdym badz razie - kiedy znika ten rysunek ladowanej baterii wowczas aku nie sa ladowane - rowniez, kiedy rano wlaczalem playera aku ladowaly sie dalej - pozniej znowu wciskalem stop - poczatkowo byl obrazek ladowawania po czym znikal - wracalem z uczelni - wlaczalem playera - aku ladowaly sie dalej itd.- tym trybem postepowania calkowity czas ladowania wynosil nieraz po kilkanascie godzin.

 

Teraz po prostu ladujac aku wlaczam playera w trybie radio - i tak aku laduja sie caly czas przy wlaczonym playerze. I w sumie mnie to nie przeszkadza. Ladowanie zupelnie od zera trwa kilka godzin - czyli wszystko sie zgadza. Chyba szkoda fatygi na reklamacje, bo to w zasadzie jest drobiazg.

 

 

A czas ladowania mozesz sobie latwo obliczyc.

Zakladajac, ze masz to samo co ja - czyli 2 akumulatorki 1450mAh oraz zasilacz, ktory na output ma 1,2A (czyli 1200mA :P ) liczysz to nastepujaco: 2 * 1450/1200 = w przyblizeniu daje 2,5h godziny (chyba sie nie walnalem ;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm - trudno powiedziec czym to jest spowodowane :|

 

ale wydaje mi sie, ze to jakis bug w oprogramowaniu moze byc - chociaz aktualizowalem firmware ze stronki tutejszej - jednak nic sie nie zmienilo :)

 

w kazdym badz razie - nie przejmuje sie juz tym - po co sie denerwowac niepotrzebnie; skoro daje sie naladowac to nie wazna jest metoda - wazne, ze skutecznie da sie to zrobic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności