Skocz do zawartości

Meizu M6 SL z Chin


Multiaplikator

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie odnośnie zakupów w sklepie zadowolenie.pl pisałem, że kupiłem Meizu M6SL w Chinach na www.liaow.com. Jeśli to kogoś zainteresuje, to informuję, że wczoraj (po 8 dniach oczekiwania) Meizu do mnie dotarło. Na szczęście polscy celnicy nie doliczyli mi VAT'u i Meizu M6SL 8GB wyniosło mnie 306,71 zł. Troszkę taniej niż na Allegro :D.

Chińczycy wysłali je jakąś naprawdę budżetową przesyłką bo nie dostałem listu poleconego a po prostu paczka z odtwarzaczem leżała sobie w mojej skrzynce na listy.

Odtwarzacz ma wgrany najnowszy firmware a do zestawu dostałem jeszcze silikonowy pokrowiec (jak dla mnie lipa bo bardzo ciężko jak jest założony używać "hold").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No ta gwarancja jest - chińska na rok :)

Uwzględniając różnicę w cenie, to będzie stać mnie wysłać odtwarzacz do Chin do ewentualnej naprawy :D

Z tymi chińskimi sklepami chyba nie jest tak źle. Ostatnio coś poszalałem w tej kwestii i kupiłem sobie i kumplowi latarki w chińskim sklepie - www.kaidomain.com. Też już doszły, wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze :D.

 

I mam nadzieję, że nie będę musiał się dowiedzieć.

 

 

Sprawdziłem w cenniku Poczty Polskiej. Przesyłka do Azji, do 350 gram z zadeklarowaną wartośćią 300 zł, priorytetowa, z potwierdzeniem odbioru kosztuje 30,30 zł. To chyba nie tak źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Meizu wymaga trochę innych parametrów zasilania niż w standardowej ładowarce USB? Oryginalna ładowarka Meizu ma napięcie wyjściowe 5V, 800mA a typowa ładowarka USB ma napięcie wyjściowe USB - 5V, 500mA.

W tym sklepie, gdzie kupiłem odtwarzacz mają ładowarki - http://liaow.com/mp3/proinf.asp?procode=M6CHARGE.

 

Crazzie - napisz proszę jaka ładowarka działa u Ciebie. Myślę o kupnie ładowarki i wolałbym kupić jedną zamiast trzech :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce odnośnie ciekawych rzeczy z chińskiego sklepu, to przymierzam się do kupienia przejściówki USB - miniUSB. http://liaow.com/mp3/proinf.asp?procode=M6MINIA. Przyznam się szczerze, że dopóki nie dostałem Meizu "do ręki" nie myślałem o tym żeby używać go jako przenośnego dysku. Jednak jego wymiary i waga "na żywo" bardzo mnie zaskoczyły, tak jak i szybkość transferu. Odtwarzacz jest na tyle lekki, że bez problemu może sobie "sterczeć" z gniazda USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie odnośnie zakupów w sklepie zadowolenie.pl pisałem, że kupiłem Meizu M6SL w Chinach na www.liaow.com. Jeśli to kogoś zainteresuje, to informuję, że wczoraj (po 8 dniach oczekiwania) Meizu do mnie dotarło. Na szczęście polscy celnicy nie doliczyli mi VAT'u i Meizu M6SL 8GB wyniosło mnie 306,71 zł. Troszkę taniej niż na Allegro :D.

Chińczycy wysłali je jakąś naprawdę budżetową przesyłką bo nie dostałem listu poleconego a po prostu paczka z odtwarzaczem leżała sobie w mojej skrzynce na listy.

Odtwarzacz ma wgrany najnowszy firmware a do zestawu dostałem jeszcze silikonowy pokrowiec (jak dla mnie lipa bo bardzo ciężko jak jest założony używać "hold").

 

Ale przyszła paczuszka czy taki bardziej wypchany list ? Kurde mam wyjazd za 2 tygodnie i chętnie był kupił białą wersje se, zadowolenie.pl ma miec dostawe ze 3 tygodnie, devilnet nie odpowiada po za tym chyba tylko czarne sprzedaje, z chin boję się że ukradną na poczcie jak nie było poleconym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki bardziej wypchany list :). Albo mała paczuszka. Zalezy jak patrzeć :D.

Jakbys się decydował to może dogadaj sie z Chińczykami i dopłać im parę dolarów żaby przysłali Ci odtwarzacz jakąś bezpieczniejszą paczką. No chyba, że w moim przypadku to nasza poczta nawaliła i zrobiła z chińskiego poleconego zwykły list. Ja nie wnikałem w szczegóły grunt, że mój odtwarzacz dojechał cały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Taki bardziej wypchany list :). Albo mała paczuszka. Zalezy jak patrzeć :D.

Jakbys się decydował to może dogadaj sie z Chińczykami i dopłać im parę dolarów żaby przysłali Ci odtwarzacz jakąś bezpieczniejszą paczką. No chyba, że w moim przypadku to nasza poczta nawaliła i zrobiła z chińskiego poleconego zwykły list. Ja nie wnikałem w szczegóły grunt, że mój odtwarzacz dojechał cały.

 

gdzieś wcieło mój poprzedni post

więc w końcu zamówiłem wersję białą 8GB i wyszło nawet < 300

tajemnica braku cła jest bardzo prosta - na paczuszczce jest napisane: Total value 30$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Chce zamówić Meizu z liaow.com. Tylko mam problem. Zarejestrowałem się, wybrałem Meizu 8gb ale zanim klkam "wyślij zamówienie" widze ze w ostatecznym rozrachunku przy pozycji koszt przesyłki jest n/a :/ Gdzie ustala się koszty przesyłki? Co znaczą nazwy w Bag Select? Chodzi mi o Beibei, Nini itp?

 

EDIT:

 

Ok już wiem o co chodzi z Nini. To są jakieś badziewne wisiorki. Ale jakie są koszty przesyłki i gdzie się je wybiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja by ktoś kupował czasem ładowarkę na baterie AA z chińskiej strony chętnie sie złożę coś TAKIEGO !!! proszę pisać na gg 1680530 jak ktoś by mógł zamówić przy swoim zamówieniu chyba że ktoś da radę zamówić mi na moją odpowiedzialność POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaybatsu Napisano 10.04.2008, 21:23

Ale jakie są koszty przesyłki i gdzie się je wybiera?

 

Na stronie sklepu masz wielki napis "FREE WORLDWIDE SHIPPING". Tak więc znalezienie miejsca, gdzie się wybiera koszty przesyłki może zająć Ci trochę czasu ;).

 

 

Wspólne zakupy w tym sklepie nie mają sensu, bo przesyłka jest gratis. Nic więc się nie zaoszczędzi a nawet wyda więcej, jak trzeba będzie podesłać zakup komuś w Polsce. Ponadto im większa (droższa) paczka tym większa szansa na zapłacenie VAT'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności