Skocz do zawartości

Ipod Touch - Parę pytań dla posiadających


alk.:

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem iPoda Touch. Wiem o nim na razie wszystko to, czego można się dowiedzieć na podstawie filmików na youtube większości zagranicznych recenzji. Dręczy mnie jednak parę pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi. Pytania te są raczej dla posiadaczy iPoda oraz tych, którzy mięli z nim styczność. No dobra:

 

1. Jaka jest jakość dźwięku iPoda Touch? Od razu mówię, że nie musi być to coś WSPANIAŁEGO (bo słucham mp3 w bitrate 160 kbps i mam słuchawki EP-630 [co nie wyklucza faktu, że mogę je zmienić]). Chodzi mi tutaj o porównanie do iPoda classic, bo wiem, że nie radzi on sobie z mptójkami, a nie uśmiecha mi się ponowne ripowanie wszystkich moich płyt np. do acc. Czyli jeszcze raz - Czy daje radę (głównie z formatem mp3)?

2. Ładowanie - wiem, że można ładować przez komputer, ale czy nada się do tego nieoryginalna wielofunkcyjna ładowarka USB, czy będę skazany na zakup apple-owskiej?

3. Ile pamięci faktycznie jest dostępne na muzykę i wideo? Obawiam się, że firmware playera z tak bogatym interfejsem musi zajmować dużo pamięci. Przy podawaniu liczby gigabajtów prosiłbym o zaznaczenie, czy informacja pochodzi ze zapdejtowanego odtwarzacza (chodzi mi o 20$ update udostępniany przez apple. Nowe touche mają go od razu chyba).

4. Czy da się w Polsce zakupić ten update?

5. iTunes - Nigdy nie miałem iPoda, ale wiem, że Apple lubi uprzykrzać życie wgrywającym muzykę i filmy niepochodzące z ich sklepu muzycznego. Czy nie ma problemu z wgrywaniem własnych okładek? Bez tego cover-flow będę mógł sobie wsadzić... Z muzyką też nie ma problemów?

6. WiFi - jaki zasięg? Nie spodziewam się jakości anteny zewnętrznej, ale czy w domu z routerem wifi wystarczy?

 

Jeżeli ktoś zna odpowiedź tylko na jedno z tych pytań niech i tak odpowiada! Nikt nie musi być przecież alfą i omegą ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nie prawda, że classic nie radzi sobie z formatem mp3. Czyta wszystkie mp3 od a do z <_<

 

Kto Ci takich pierdół naopowiadał?!

 

Do iTunesa można ręcznie wgrywać okładki. Bez problemu można w nim organizować każdą mp3 i filmy (czywiście w odpowiednim formacie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nie prawda, że classic nie radzi sobie z formatem mp3. Czyta wszystkie mp3 od a do z

Kto Ci takich pierdół naopowiadał?!

Może czytał recenzję Rolanda i stąd to pytanie?

Nie miałem nigdy Classica, więc nie mogę się ustosunkować.

 

Ale mając iPoda i możliwość zgrywania z oryginalnych płyt i tak radziłbym format AAC, który jest nowszym dziełem twórców mp3 i jest znacznie wydajniejszy (lepsza jakość przy tej samym rozmiarze pliku, ew. mniejszy plik przy zachowaniu tej samej jakości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co rozumiecie pod stwierdzeniem nie radzi sobie, bo odtwarzać - odtwarza, przewijać - przewija. A że charczy na "rock" i "dużo bassów" no to trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam charczy na praktycznie każdym ustawieniu eq :P ... albo przewrażliwiony jestem :D Za to na "bez korekcji" jest prawie idealnie (oczywiście na mój gust). Mogłoby być jeszcze 5-10% mniej basu. Reszta na moje ucho jest mniej więcej "po środku", ani przytłumiona ani wyeksponowana czyli znowu tak jak lubię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc, że nie classic nie radzi sobie z mp3 miałem na myśli aspekt jakości dźwięku. Co do aac, to pewnie, czemu nie - będę w tym ripował nowe płyty jak będę miał odtwarzacz ten format obsługujący (czyli np. ipod), ale póki co nie mam, a starych płyt nie chce mi się zgrywać na nowo.

Co do jakości, to dzięki za info dotyczące classica, ale na niego się raczej nie zdecyduję (za wolno interfejs działa w porównaniu z ipodem 5,5 G (miałem w ręku)). Jakby ktoś tylko wiedział, jak brzmi touch...

 

Do regedit: Dzięki za info o okładkach! :)

 

Podsumowując: Pytanie nr 5 mamy już z głowy... Teraz tylko pięć pozostałych ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania o ładowarkę to podejrzewam, że będzie tak samo jak z resztą iPodów. Lepiej sie wykosztować na oryginalną ładowarkę, bo po no-name'ach zdarzały się przypadki siadania/"smażenia" iPodów, przynajmniej z tego co czytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania o ładowarkę to podejrzewam, że będzie tak samo jak z resztą iPodów. Lepiej sie wykosztować na oryginalną ładowarkę, bo po no-name'ach zdarzały się przypadki siadania/"smażenia" iPodów, przynajmniej z tego co czytam.

potwierdzam, taka polityka apple'a, ze trzeba wszystko od nich, chyba ze ma sie kase na naprawy...

oczywiscie to "wszystko" w godnych dla Apple cenach :)

i za to nie lubie Steve'a Jobsa ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania o ładowarkę to podejrzewam, że będzie tak samo jak z resztą iPodów. Lepiej sie wykosztować na oryginalną ładowarkę, bo po no-name'ach zdarzały się przypadki siadania/"smażenia" iPodów, przynajmniej z tego co czytam.

 

Hmm.. Szkoda. No ale chyba jak kupię jakiegoś logitecha to nie powinno nic się zepsuć? Bo wyjdzie taniej niż apple.

 

Czyli pytania 2/5 mamy już za sobą. Wielkie dzięki (jak na razie) ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności