Skocz do zawartości

Co kupić? :P


Free At

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to oklepany temat, no ale zadam to pytanie jeszcze raz. Szukam odtwarzacza do 500zł (600 też przełknę), co najmniej 1GB. Nie obchodzą mnie dodatkowe funkcje typu radio, dyktafon itd. Nie obchodzi mnie również firma, rozmiar i typ ekranika. Zależy mi tylko na jakości dźwięku i wygodzie użytkowania. Dobrze by było, gdyby w komplecie były dobre słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na dobre słuchawki - Vedia V39 - będzie Cię stać na wersję 4GB, a jak trochę dorzucisz - to nawet 8.

Co do wygody użytkowania, trzeba będzie przeboleć touchscreen.

 

Jeszcze jeden typ - iriver e10, 6GB poniżej 400PLN, słuchawki: cresyny, trochę gorsze od Vedia SRS, ale też mają jakiś poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś na myśli Iriver t10? :P Zapomniałem dodać - zależy mi również na niezawodności (nie żebym rzucał swoim sprzętem po ścianach, no ale zawsze...).

 

Nie, miał na myśli iRivera e10;) za 370zł - 6gb i do tego byś dokupił jakieś lepsze słuchawki jak SRS200 albo she9600 (cena od 60zł do 90zł).

 

iRiver to raczej jedna z bardziej cenionych marek w odtwarzaczach mp3 i to nie tylko za jakość dzwięku ale także za niezawodność:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien, a przynajmniej mi się coś takiego jeszcze nie zdarzyło, a nie obchodzę się z odtwarzaczem jak z jajkiem.

 

Nie mam nic do SRS'ów ani SHE9500, ale uważam, że e10 zasługuje na coś lepszego, a z budżetem 500 (jeśli 130PLN) zostałoby na słuchawki, to już można sobie pozwolić na coś lepszego, np Sennheisery Px100 albo Kossy Porta Pro / UR40, według upodobania.

 

Na początek mogą wystarczyć nawet i cresyny, to nie są złe słuchawki, tylko że po prostu nie pozwalają temu odtwarzaczowi w pełni rozwinąć skrzydeł i pokazać, na co go stać. Lepsze słuchawki można dokupić po jakimś czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Kossy KSC75? To można schować do kieszeni. Dźwięk, moim zdaniem, znacznie lepszy od SRS'ów.

 

No chyba, że chcesz słuchawki z gorszym dźwiękiem, ale lepszą izolacją od dźwięków otoczenia - wtedy coś w stylu Philipsów SHE9500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tak na ulicy - czy istnieje tak wielka różnica? Przy pchełkach może i będzie gorszej jakości dźwięk, ale nie będę słyszał dźwięków z zewnątrz, co by mi przeszkadzało w odbiorze przy słuchawkach nausznych.

 

przy pchelkach bedziesz dzwieki ulicy i otoczenia slyszal najbardziej, przy nausznych troszke mniej, przy dokanalowkach juz znaczaco, ale wciaz,a przy dobrych iemach juz tylko te najglosniejsze (karetki itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz? Pchełki nic nie tłumią. Zagłuszyć dźwięki z ulicy możesz tak samo na pchełkach jak i na większych słuchawkach (w tym drugim przypadku może Ci się nie spodobać, że twoją muzykę będą słyszeć ludzie wkoło). Sam sobie sprawdź czy nałożenie pchełek bez muzyki coś zmienia przy głośnej ulicy.

 

Philipsy SHE9500 to słuchawki dokanałowe, nie zapewniają super izolacji ale troche pomagają. Różnica w dźwięku jest znaczna, najlepiej jakbyś sam móg gdzieś posłuchać i porównać, z drugiej jednak strony przy przeszkadzającym dźwięku z ulicy wcale satysfakcji z dobrego dźwięku możesz nie mieć i wtedy ta choćby małą izolacja się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więcej, ta folijka ochronna jest już w standardzie, naklejona. Po prostu nie trzeba jej odklejać. Zarówno na awersie, jak i rewersie odtwarzacza są 2 warstwy folii. Tą pierwszą trzeba zdjąć, tej drugiej lepiej nie zdejmować. W codziennym użytkowaniu wcale nie przeszkadza, a chroni odtwarzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do cowona i7 nie msuiałbym dokupić lepszych słuchawek? Nie potrzebuję aż tyle pamięci, ale ten odtwarzacz mi się podoba - 60 godzin pracy :P

 

Jeżeli chodzi o domyślne słuchawki do i7... dołożyć coś takiego do tego plejera to po prostu ŻAL, aż się proszą żeby je wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zakupem lepszego odtwarzacza zawsze się wiąże zakup słuchawek... Niestety :) Moim zdaniem dźwięk w słuchawkach nausznych jest zdecydowanie lepszy, a co do samego odtwarzacza - i7 jest dobrą opcją. Ewentualnie Meizu lub... yp-p2 (jestem z niego naprawdę zadowolony :) V39... ja nie jestem amatorem tego odtwarzacza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat.

Poszukuje tego samego właściwie tego samego: świetnej jakości dźwięku, braku jakichś niepotrzebnych badziewi jak filmy, dotykowy kolorowy ekran. Po co to komu?

Teraz słucham Rio Karmy z UM2(wkrótce:)) i szukam jakiegoś małego grajka do biegania.

 

Kiedyś nie byłoby większego problemu znaleźć takiego playera. Teraz wszyscy cisną masę jakichś bajerów do odtwarzaczy i zatraca się ich "user friendly". A płacimy głównie za te bajery, którymi będziemy się podniecać przez pierwsze pół godzin po zakupie odtwarzacza. Do tego dochodzi, że godzinę trzeba macać jakichś dotykowy panel multitouch żeby przygłośnić. Wszystkie firmy już wpadają powoli w ten trend.

Możecie polecić jakichś player flashowy, który po prostu dobrze gra?

 

Myśle nad czymś z serii T irivera, bo one nie mają jeszcze niepotrzebnych bajerów, ale nie wiem czy dobrze zagra z UM2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności