Skocz do zawartości

Meizu M6 vs Sansa View a moze cos innego?


Kajot

Rekomendowane odpowiedzi

Za jakiś czas mam zamiar zmienić odtwarzacz, bo niestety miejsca mi trochę nie starcza, chciałbym zabierać ze sobą więcej muzyki. Wczesniej myslalem o Zunie 80/30 ale doszedlem do wniosku ze nie potrzebuje tyle miejsca. Optymalnie byłoby 4gb lub więcej a najlepiej 4gb z pojemnym slotem na karty. To bedzie optimum na mp3, teledyski i tez jako pamiec przenosna sporadycznie.

 

Jesli chodzi o jakosc dzwieku to jestem przyzwyczajony do ifpka na senkach pmx60.

Zalezy mi przede wszystkim na dzwieku, potem stawiam baterie, no a na koncu wyglad, opcje multimedialne i takie tam różne dodatki. Miłym dodatkiem byłaby bezwrokowo obsługa (tzn. np. zmienić utwór albo pogłośnić bez konieczności wyjmowania playerka z kieszeni) Zaznaczam, ze tym razem chodzi mi o player z filmami, zeby obejrzec cos na lekcji, czy w pociagu.

 

 

Narazie moje typy to :

Meizu M6 4/8Gb

Sansa View 8Gb

ew. Laberg nJoy ??Gb (mało wiem o tym grajku)

 

Proszę o opinie i porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanse sobie odpusc, poczytaj moje review, troche odstaje od konkurencji w tej cenie...

Meizu mialem ale zostal przeze mnie zdyskwalifikowany za touch pada, no i szumial...

 

Teraz w modzie jest Soniak serii 8.. albo 6 (mniejszy wyswietlacz), gra troche cieplej od Irivera ale jest fajnie, do tego ma kapitalny wyswietlacz i filmiki chodza pieknie,

 

nie napisales jeszcze kluczowej rzeczy, a mianowicie ile szmalcu chcesz przeznaczyc?

 

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po iFP'ku, prawie cokolwiek nowego będzie downgrade :P

 

Sansa View pod względem dźwięku jakoś nie zachwyca (Jungli ostatnio napisał reckę, poszukaj)

Laberg to prawie to samo, co Vedia C3 (Onda jakaśtam), też bardziej player do video, niż do muzyki.

Meizu - nie jest źle, ale jeśli myślisz o Meizu, to juz lepiej Vedia (VTec) V39.

 

[edit]

O, sam autor recenzji mnie ubiegł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuję D2

 

* jakość dźwięku bardzo dobra, świetny equalizer (osobiście nie używam, ale można nim sporo zmienić)

* bateria wg producenta 52 godziny audio / 10 video, według mnie trochę mniej ale i tak na baardzo długo starcza (z zegarkiem w ręku nie mierzyłem)

* bez problemu można bezwzrokowo zmienić utwór / głośność

* video odtwarza w avi, niestety tylko 320x240, do 30 klatek na sekundę (trzeba kompresować, nie nadaje się na tv) ale odtwarzacz ma właśnie taką rozdziałkę ekranu więc na nim wygląda wyśmienicie.

* funkcji multimedialnych ma bez liku, odtwarza flash, ma naprawdę bardzo przyzwoity dyktafon (oraz wejście line-in przez które można podłączyć zewnętrzny mikrofon), odtwarza podcasty, zdjęcia

* na bieżąco pojawiają się update'y firmware'u oraz nowe skórki i inne bajery, programiki itp

* ma slot na karty SDHC, czyli za ok 100zł dokładasz mu kartę 8GB, a są już 16GB - za nieco ponad 200zł.

 

wersja 2GB kosztuje ok 600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie wiem czy Ci to w czymś pomoże ale tak...

Porównywałem MEIZU M6 do ajpoda video, gra on cieplej, przyjemniej dla ucha. "Test" robiłem na ep-630, generalnie polecam Ci M6 jeśli nie zależy Ci na dużej pojemności :P Podoba mi się też jego eq, jest bardziej odczuwalne niz w przypadku iPod'a.

 

Nie żebym się czepiał ale w pierwszym poscie napisałeś że na ostatnim miejscu stawiasz wygląd i funkcje multimedialne....jednak zaznaczasz że chciałbyś mieć odtwarzacz z możliwością odtwarzania video.

 

Wracając do meizu, filmy tak czy siak trzeba sobie pomniejszać/konwertować filmu raczej nie obejrzysz bo zbyt bolą oczy jakies super dynamiczne efekty też odpadają bo odtwarza 17/s ale do teledysków czy obejrzenia filmów typu odcinek kiepskich nadaje się świetnie ;)

Obsługi bezwzrokowej nie sprawdzałem ponieważ miałem go zbyt krótko ale jeśli chodzi o obsługę wzrokową (normalną :P ) nie będziesz miał problemów 30 minut i można się przyzwyczaić ^_^

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli skonwertuje sobie na kompie film do powiedzmy 15 klatek, to czy obraz będzie się dużo różnił od tego na odtwarzaczu (nie chodzi mi o barwe, kontrast itp. tylko o "scinanie" obrazu) ?

Wydaje mi się że tak, nie wiem dokładnie jak jest z meizu ale wierz mi czy to ipod czy telefon filmy 15 klatek na sekunde to straszna kaszana...

Dość mocno sie tną i nie ma jak ja to mówie wodnych efektów (płynnych, dynamicznych), myślę że z M6 będzie podobnie, bo co by to nie było 15/s robi swoje <_< Przy tych 17 klatkach juz tego tak nie widać, ale tak jak mówiłem wcześniej filmu pełnometrażowego nie polecam oglądać bo to żadna przyjemność. Do teledysków, czy żeby kiepskich obejrzeć jadąc pociągiem to całkiem ok ;) Nie wiem jak inne odtwarzacze ale ja Ci meizu zdecydowanie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności