Skocz do zawartości

MEDION MD 95200 - Czy to jest cokolwiek warte?


yano

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli podsumowując: poza sporą pojemnością i niską ceną ten Medion nie ma tak naprawdę nic ciekawego do zaoferowania :P Choć nie uprzedzajmy jeszcze faktów, ale wydaje mi się że jednak równie dobrze można było od razu na niego napsioczyć i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gdyby było zapewnione lepsze wsparcie techniczne to pewnie dałoby się z tego odtwarzacza jeszcze "ludzi zrobić" ;)

Ma usb host i slot na SD, wymienną baterie (pewnie też nie do dostania), więc przynajmniej można powiedzieć, że to (chyba)

jedyny taki odtwarzacz na świecie. No i w komplecie "ekskluzywne" jak na owe czasy MX300 ;)

 

Poczekajmy na info od beki jak to sie sprawuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na beka...

 

A tymczasem jakiego player'a za 200 zł polecacie? Ważne żeby miał co najmniej 2 GB, grał lepiej niż sansa m240, był ładny i oryginalny, posiadał funkcję SLEEP (bez której żyć nie mogę...), miał wbudowany akku i custom EQ. Uff dużo tych wymagań ;) Nie zrażam się do player'ów używanych, więc proszę o jakieś propozycje.

 

PS.: Chciałem kupić sansę z serii e200, ale nie ma funkcji SLEEP ;( -> jak dla mnie to dziwne ze takiego czegoś w nią nie wmontowali... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie MX300 :D ?

Słuchawki Sennheisera ;] ? Mam nadzieję, że w polskich paczkach ich nie braknie, wtedy mam z głowy (przynajmniej na razie) zakup słuchafonów :D

Akurat sennheiserowe mxy to padaka (ja zresztą każde pchełki), choć jeśli nie masz większych wymagań to będzie ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem cyfrowke mediona za 200 zeta i swietne fotki robila, a makro to byla bajka
o_O. dwoch moich znajomych tez mialo cyfrowke mediona - i to nawet za podobne pieniadze. jakkolwiek swietnymi zdjeciami nie moge nazwac to co ona robila jako "zdjecie"... byl to model MD5.2z3. na "zachete" wrzucam zdjecie... smiem twierdzic, ze nawet N95 robi lepsze zdjecia od tego 'barachla'...

tak samo kiedys byly radeony z serii 9xxx mediona (juz nie pamietam ktore) - w kazdym razie odstepowaly od wyrobow innych firm...

 

wracajac do tematu: patrzac na jakosc produktow mediona watpilbym w dobra jakosc odtwarzacza - a w szczegolnosci jego dysku twardego...

swinia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o_O. dwoch moich znajomych tez mialo cyfrowke mediona - i to nawet za podobne pieniadze. jakkolwiek swietnymi zdjeciami nie moge nazwac to co ona robila jako "zdjecie"... byl to model MD5.2z3. na "zachete" wrzucam zdjecie... smiem twierdzic, ze nawet N95 robi lepsze zdjecia od tego 'barachla'...

tak samo kiedys byly radeony z serii 9xxx mediona (juz nie pamietam ktore) - w kazdym razie odstepowaly od wyrobow innych firm...

 

wracajac do tematu: patrzac na jakosc produktow mediona watpilbym w dobra jakosc odtwarzacza - a w szczegolnosci jego dysku twardego...

z siekiera na morskiego swiniaka, zaraz obroncy praw zwierzat Cie zjedza :D

 

bo wiesz aparatem to jeszcze trzeba umiec robic zdjecia:) nie tylko wycelowac i ciskac spust

tutaj pare probek:

http://bp0.blogger.com/_hxhhs-kYJgI/Ru9eNZ.../headphones.jpg

http://bp3.blogger.com/_hxhhs-kYJgI/RvOA9F...-h/creepers.jpg

http://bp3.blogger.com/_hxhhs-kYJgI/RvYdcV...n+in+mexico.JPG

http://bp0.blogger.com/_hxhhs-kYJgI/RvoEpl...el+Universe.JPG

http://bp3.blogger.com/_hxhhs-kYJgI/RvtsHF...ixty+minute.JPG

http://bp0.blogger.com/_hxhhs-kYJgI/Rwmvl1.../nighttrain.JPG

http://bp2.blogger.com/_hxhhs-kYJgI/RxExmV...00-h/violet.JPG

http://bp2.blogger.com/_hxhhs-kYJgI/RxLx-F...s1600-h/fly.jpg

http://bp1.blogger.com/_hxhhs-kYJgI/RxjmpV...600-h/diary.jpg

http://bp1.blogger.com/_hxhhs-kYJgI/RxsQB0...0-h/glasses.jpg

 

aparat to Medion MD 40696 ma pewne problemy z reprodukcja koloru czerwonego i jest mega wolny no i beznadziejna blyskowka (+pare innych wiekszych czy mniejszych wad) ale da sie nim fajne fotki zrobic i mialem mega fun z nim biegajac zwlaszcza za cene 200 zeta. mam tez sony Cyber-shot DSC P8 i przyznam ze czasami poprostu wolalem mediona bo fotki byly lepsze :)

 

o dysk bym sie raczej nie martwil bo to toshiba siedzi w srodku ta sama co w ipodzie, nie slyszalem zeby byla jakos bardzo awaryjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z siekiera na morskiego swiniaka, zaraz obroncy praw zwierzat Cie zjedza biggrin.gif
to mialo byc przykladowe zdjecie :P
bo wiesz aparatem to jeszcze trzeba umiec robic zdjecia:) nie tylko wycelowac i ciskac spust
ok, a teraz pokaz jakies zdjecie z flashem w slabszym oswietleniu... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no medion i flash to nieporozumienie ale za ta cene jestem w stanie przebolec pewne hmm wady :) zwlaszcza ze blyskowka w wielu aparatach kompaktowych (markowych) jest slaba albo poprostu beznadziejna, chociaz jesli dalo sie na ten flash recznej roboty prosty dyfuzor z papieru to juz mozna bylo cos zrobic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powrócę do tematu przytaczając wypowiedź użytkownika allegro, który kupił tego playera:

 

"Funkcji SLEEP odtwarzacz nie posiada. Jednakże moim zdaniem warto go kupic dla samego dysku 20GB. Moim zdaniem jest warty swojej ceny. A sprzedawca uczciwy i rzetelny dobry kontakt i szybka wsyłka"

 

Osobiście nie chcę kupować playera tylko dlatego że ma 20gb na hdd. Poza tym nie posiada ważnej dla mnie funkcji, więc dla mnie to koniec przygody z MEDIONEM. Ale jeśli beka jednak zaryzykuje to chętnie przeczytam reckę i obejrzę jakieś dokładniejsze foty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na beka...

 

A tymczasem jakiego player'a za 200 zł polecacie? Ważne żeby miał co najmniej 2 GB, grał lepiej niż sansa m240, był ładny i oryginalny, posiadał funkcję SLEEP (bez której żyć nie mogę...), miał wbudowany akku i custom EQ. Uff dużo tych wymagań ;) Nie zrażam się do player'ów używanych, więc proszę o jakieś propozycje.

 

PS.: Chciałem kupić sansę z serii e200, ale nie ma funkcji SLEEP ;( -> jak dla mnie to dziwne ze takiego czegoś w nią nie wmontowali... :o

 

Idealnie pasuje Samsung Z5. Funkcja sleep od 15 min w górę. Wystarcza czy za dużo? W połączeniu z SHE9500 gra bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to mój doszedł (sprzedawca fhu_geronimo, dostawa na drugi dzień, świetny kontakt). :) Refurbished, niczym z fabryki, do tego zestaw kabli i... zresztą, o tym później. Tyle, że zamiast modelu z tego wątku dostałem MD96300 (MDJUKE 420 - niby wyższy model) - w sumie nie wiem, czym się różni (może ktoś wie?).

 

Wykonany bardzo ładnie, aczkolwiek iPod ani Zen to to nie jest. Nic się nie błyszczy - super. Solidny, zwarty, nic nie trzeszczy... za to jest duuży. Menu zorganizowane dość dobrze, można je szybko opanować, ma też parę przydatnych rozwiązań. Dotykowy "pasek" działa poprawnie.

 

Najważniejsze - dźwięk (poniższe dotyczy dużych słuchawek nausznych - w przypadku pchełek wszystko jest OK). Uwaga - będzie subiektywnie. Jest tak, jak oczekiwałem - czyste brzmienie, dobra dynamika, równomiernie rozłożone pasmo (z jednym wyjątkiem). Medion brzmi podobnie do Zena Touch - inaczej, niż np. iRiver S10 (który moim zdaniem jest przeciętny). Jeśli mam się przyczepić, w górnych partiach na bardzo dobrych, nausznych słuchawkach można zauważyć nieco mniejszą przejrzystość, niż w Touchu, wydaje mi się też, że pasmo z przedziału 1-3 kHz domyślnie jest troszkę za mocno uwydatnione (można to poprawić korektorem). Teraz mała uwaga - cały czas mowa o średnim poziomie głośności. Gdy jest "głośno", wzmacniacz wyraźnie sobie nie radzi i dźwięk potrafi być zniekształcony (dobre odtwarzacze w takich warunkach "rozwijają skrzydła"), to samo dotyczy korzystania z korektora (ja go i tak nie używam - ale tu jest słaby, jedynie custom się przydaje z powodu jw.). Aczkolwiek zależy to oczywiście od słuchawek (na pchełkach jest ok) i muzyki - wspomniane efekty dotyczą rzeczy typu metal symfoniczny, a więc muzyki bardzo wymagającej dla odtwarzacza. :) Przy czym "głośno" nie znaczy, że player gra głośno - akceptowalny maksymalny poziom to nieco ponad połowa głośności w Zenie Touch, co znaczy, że player jest cichy. Słaby wzmacniacz - to jedna z wad.

Nt. baterii się nie wypowiem (raczej cudów nie oczekuję), funkcja USB Host bardzo przydatna i dość prosta w obsłudze, ale kopiowanie przebiega wolno. Bardzo mi się podoba, że odtwarzacz widziany jest jako dysk wymienny, choć pociąga to za sobą konieczność odświeżania listy po każdym uploadzie (co potrafi trwać kilka minut) - norma w takim sprzęcie. Ach - i czyta .m4a.

 

Wracając do dźwięku... na myśl przychodzi mi Zen MicroPhoto (którego tu niegdyś nieźle zjechałem:)) - odtwarzacz pod względem jakości dźwięku przyzwoity, ale ze słabym wzmacniaczem, w związku z czym podbijanie niskich tonów albo przesadzanie z głośnością nie wchodzi w grę. Poza tym - super. Za tę cenę!

 

Do zestawu dostałem dwa kabelki USB (standardowy wtyk MiniUSB) - host (króciutki) i klient. Ładowarka impulsowa, bardzo solidna (ale chyba nieoryginalna). Słuchawki to jakiś shit z wbudowanym radiem - wyglądają w miarę OK, grają ŹLE.

Ale kto używa słuchawek z zestawu...?

 

Testowałem go na słuchawkach Creative HQ-1700 (obnażają wady każdego sprzętu), Koss Porta Pro (wiadomo), Sony Groove, tanich pchełkach Philipsa:) i głośnikach M80 (nie bez powodu zwanych Tannoy'ami dla ubogich:)).

 

 

EDIT:

Ciąg dalszy relacji. :) Po pierwsze bateria - jest słaba, trzyma kilka godzin. Menu wciąż mi się podoba, USB OTG działa wolno. Player raz czy dwa zawiesił się podczas zmiany piosenki (stawiam, że to wina wyczerpanej baterii). Pewnie dlatego bateria jest pod klapką... by w każdej chwili moża było zresetować odtwarzacz poprzez jej wyjęcie. :P Do jakości dźwięku wciąż nie mam zastrzeżeń - owszem, Medion gra ZUPEŁNIE inaczej, niż np. iAudio X5, ale wydaje mi się, że w Medionie dźwięk jest bardziej... naturalny, miękki. Wady: player nie radzi sobie z niskoimpedancyjnymi słuchawkami - przy bogatej, ciężkiej muzyce (niektóre odmiany metalu) jakieś 80-90% głośności to maks, a i tak jest cicho (w dodatku gdy jest głośniej, player lubi przesterowywać dźwięk, podobnie przy podbiciu basu). I znów - powyższe nie dotyczy małych słuchawek, z nimi jest całkiem OK. Co ciekawe przy muzyce popularnej nie ma takich problemów - bardzo podoba mi się brzmienie Mediona np. przy ścieżce dźwiękowej z filmu Sweeney Todd. Warto czy nie - hmm... jest tanio, ale lepiej dołożyć te kilkadziesiąt zł do świetnego Zena Touch. Choć Medion ma USB Host - to spory atut.

 

--

KILu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 95200 wygląda lepiej, ale to nie jest najważniejszy powód dla którego warto/nie warto brać tego playera... opisz co nieco ;))

Na pierwszy rzut oka i ucha gra w porządku, rzeczywiście - widać, że na wysokim poziomie głośności przestaje sobie radzić. Więcej - wieczorem.

 

EDIT : bałdełej, ja mam Sennki MX300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem w gazecie, że u nas też mają otworzyć tego aldi

 

w Poznaniu niby jest, ale na własne oczy nie widziałem :D

 

ta jest i moje do tej pory spokojne osiedle jest nawiedzane przez ogromne bandy maniakalnych lowcow okazji, a sklep taki sam jak lidl tylko piwa mniej :( i nie ma aldipoda, sa laptopy, lcd diskmany wszystko od mediona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności