Skocz do zawartości

Odtwarzacz Contego - warto ?


Gość ~Pawlo~

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Wczoraj obmacalem w Kerfurze takie malenstwo i bardzo mi sie spodobalo, poniewaz wyglada solidnie i jest dosyc tanie. W necie znalazlem go w nizszej o 50zl cenie.

 

http://www.ulubiony.pl/agd_rtv/mp3_odtwarz..._fm_169426.html

 

W zwiazku z tym mam pare pytan.

Czego moge sie spodziewac po tym odtwarzaczu ? Zalezy mi na znosnej jakosci dzwieku. Mialby sluzyc jako tani grajek do biegania etc. i do auta, w parze z transmiterem.

 

"Prawdziwym" producentem jest Nextar i pod taka nazwa sa sprzedawane w Stanach (swoja droga osiaga niebagatelna cene od 50-80$ :) . Na stronie podaja, ze chipset to Sigmatel 3507. Natomiast instrukcja zawiera taka charakterystyke:

 

32-320kbps mp3, 32-192 wma

SNR >90db

dyn. range >80(1khz)

distortion <0,05% (reference level: 0db (mp3) 1mW 4mW-52dB/-62dB(Voice, Reference frequency:1khz)

 

I jeszcze drugie pytanie: Mam roadtripa Griffina, w ktorym mozna odlaczyc transmiter od uchwytu, ale w takim wypadku musi byc zasilany przez port USB (sa do tego odpowiednie kable). Wobec tego musialbym kupic taka przejsciowke:

 

http://www.allegro.pl/item314416952_trwala...ipod_od_ss.html

 

Moje obawy budzi to, ze napiecie wyjsciowe to 500mA, a roadtrip ma max I/P 100mA. Oraz czy takie badziewie za 4zl bedzie bezpieczne ? Prosze sie nie smiac, poniewaz jestem zielony w tej materii :)

 

 

pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nextar to jedna wielka niewiadoma - trudno wnioskować cokolwiek po soc'u, bo jest to chip z tej samej rodziny, z której pochodzą soce zarówno cenionego iPoda Shuffle 1, jak i niezbyt udanego Creative muvo link. Przypuszczałbym, że bliżej mu do tego drugiego.

 

Na forum raczej nikt nextara nie ma, trudno cokolwiek o nim powiedzieć. Jeśli już miałbym Ci coś polecać, to sprawdzone rozwiązania w porównywalnej cenie: Sandisk Sansa m240 i lepszy Sansa Clip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eehh, biegne szukac Clipa

Wybaczcie, ale jestem nie w temacie od paru miesiecy i nawet nie wiedzialem, ze takie cudo wyszlo :) m240 odpada z kilku wzgledow.

 

A co do transmitera - nie padnie mi ten Roadtrip ?

 

dzieki za rade !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podpunkcie napięcie wyjściowe został podany maksymalny prąd wyjściowy, a to nie za wiele mówi. Jeżeli jest to wyjście USB to powinno być na wyjściu 5V w takim przypadku nie powinno być problemu z podłączeniem twojego urządzenia ('weźmie' sobie tyle prądu ile będzie potrzebował).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podpunkcie napięcie wyjściowe został podany maksymalny prąd wyjściowy, a to nie za wiele mówi. Jeżeli jest to wyjście USB to powinno być na wyjściu 5V w takim przypadku nie powinno być problemu z podłączeniem twojego urządzenia ('weźmie' sobie tyle prądu ile będzie potrzebował).

A jesli będzie "próbował wziąć" więcej niż tenże okreslony max prąd wyjściowy? ;) I dalej uważasz, że podanie max dopuszczalnej obciążalności to nic nie mówiący parametr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności