Skocz do zawartości

Jeden dzień z życia...


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Twoje EX51 miały podbitą górę, to na pewno tylko że to nie była do końca góra według mnie to był przełom gdzie się kończy średnica, a potem dosyć duży spadek i reszta nie domagających wysokich. Tak samo jak w Aurvanach (tylko że one mają łagodniej to pokazne), wydaje się że góra jest a jej nie ma... no dobra coś jest ale mało. A w PX100 gdzie EX51 kończy się góra, dopiero zaczynają nią naprawdę grać ;) i idzie wyżej jednocześnie schodząc w dół. Krótko PXy miały ostrą górę wobec EX51 dlatego że grały zdecydowanie wyżej. Jeśli dla Ciebie PX100 świszczą to nie słuchaj lepiej KPP ;)

Doki czasami wprowadzają w błąd i po założeniu dużych słuchawek jest "inaczej" dźwięk jest pełniejszy itd. dlatego wysokie mogą być natarczywe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na czym sluchales pxow, ale jesli na posiadanej przez siebie szufli to sie szczerze mowaic po czesci nie dziwie sie opini - mi na nich swiszczala gorna srednica/dolna gora, a dalej w gore bylo jeszcze gorzej niz z discmana/karty dzwiekowej czy cdplayera - jeszcze wiekszy spadek, a bas... hmm zero kopa ;) - no generalnei padaka. jesli oprocz tego sluchales tylko tanich dokanalowek z sygnaturki to wcale sie nie dziwie, ze nie wiesz co to gora - tam jest tak jak to opisal colnet. zapewniam cie ze gdybys przez miesiac, dwa przestal meczyc uszy tymi syfami, a sluchal sporo na jakichs normalnych kolumnach czy sluchawkach pokroju co najmniej sr-60 czy np hd595 (te drugie z mocnym piecem) to pxy by naprawde przestaly miec dla ciebie gore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, co nie pamietam na czym, byc moze na szufli - to było na 1 meecie (a wtedy duzo sie bawiłem szuflą baols'a) od tamtej pory nawet nie chciało mi się ich słuchac ;) nastepnym razem je obbadam dokładniej. co do EX51 to PX100 przynich to mistrzostwo swiata, wogóle graja tak pieknie ze ich praktycznie nie uzywam, juz wole moe sare pcheki, nawet kosztem komfortu i izolacji (w sumie teraz dopiero zaczynam je doceniac - jak na takie pchełki graja nieźle). a w EX71 góra napewno jest, i nie chodzi mi o 5-7 khz tylko 10-14 khz, co prawda, to prawda, ze bardzo podbita i sykliwa, ale była to góra a nie przełom srednicy i środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze na generatorze uslyszysz 14khz na tych sluchawkach nie swiadczy tak naprawde nic. jesli maja one mocno podbity zakres w okolicach 4khz to nici z wyzszej gory, ktore bedzie zwyczajnie maskowana tymi sykami (co jest bardzo prawdopodobnie, a cala ta sykliwosc i natarczywosc to wlasnie domena czestotliwosci z zakresu okolo 4khz. im wyzsze czestotliwosci tym ucho jest coraz mniej wrazliwe i generalnie najczesciej podbita (prawdziwa!) gora bedzie kojarzona przez wiekszosc ludzi z wielka szczegolowoscia, a nie zadna natarczywoscia - m.in. tak sr-80 zyskuja ta swoja "szczegolowosc" nad sr-60. kiedys sie zaopatrzysz w lepszy sprzet to zrozumiesz o co chodzi. wycofaj w equalizerze 4khz i zobaczysz ze ta krzykliwosc zniknie, a pobaw sie najwyzszymi czestotliwosciami jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kilku dniach z UM1 musze powiedzieć, że może nie tyle co sa zmulone, ale mogą dawac takie wrażenie poprzez brak góry, bardzo waznym czynnikiem w ich przypadku jest JAKOŚĆ piosenki. Metal na nich brzmi no dośc 'średnio' własnie poprzez brak góry, basu jest w sam raz dla mnie. wokal też jest bardzo dobry, ale cholera góra, góra, góra to jest ich wada. na tradycyjnym EQ niewiele da się z nimi zrobić, najlepsze co udało mi się wykombinowac to w moim Sonym ustawic "treble" na +1 - poprwaiła się klarownośc i dynamika, ale w tym playerze parametr jest nie znany. imo najlepiej UM1 czują sie przy rocku (nie metalu), elektronice, popie i jeszcze paru innych, w każdym razie metal to jednak do nich najmniej pasuje. generalnie im łagodniejsza i spokojniejsza muzyka tym lepiej grają, z Pink Floyd to się rozumieją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kilku dniach z UM1 musze powiedzieć, że może nie tyle co sa zmulone, ale mogą dawac takie wrażenie poprzez brak góry, bardzo waznym czynnikiem w ich przypadku jest JAKOŚĆ piosenki. Metal na nich brzmi no dośc 'średnio' własnie poprzez brak góry, basu jest w sam raz dla mnie. wokal też jest bardzo dobry, ale cholera góra, góra, góra to jest ich wada. na tradycyjnym EQ niewiele da się z nimi zrobić, najlepsze co udało mi się wykombinowac to w moim Sonym ustawic "treble" na +1 - poprwaiła się klarownośc i dynamika, ale w tym playerze parametr jest nie znany. imo najlepiej UM1 czują sie przy rocku (nie metalu), elektronice, popie i jeszcze paru innych, w każdym razie metal to jednak do nich najmniej pasuje. generalnie im łagodniejsza i spokojniejsza muzyka tym lepiej grają, z Pink Floyd to się rozumieją :)

 

Wszystko zostało już powiedziane :D tylko potwierdzasz wcześniejsze tezy, miło że zdecydowałeś się na UM-ki teraz posłuchaj ich z nagraniem koncertowym :D cud-miód.

Jakie masz obiekcje do comply? przede wszystkim musisz je zakładać ruchem nakręcanym tak i mocno wciskać jednocześnie na tulejkę tak jak w instrukcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a jak er6i i um1 beda graly z m6?

 

ogolnie jestem juz prawie zdecydowany na um1 bo maja to byc sluchawki na miasto i raczej nie bede sie mega zaglebial w kazdy dzwiek(w przeciwienstwie do sluchania muzyki w domu) bo wtedy moglo by sie to dla mnie zle skonczyc (np wpadlbym pod auto jakbym sie zwiesil) bardziej mysle o sluchawkach ktore przez te 20 minut spaceru na uczelnie beda mnie pozytywnie nastrajac i cieszyc a z tego co czytam bardziej pasowac do tego beda um1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze d-jays? z tego co Radzique je porownywal (niestety z pamieci) to mu wlasnie jaysy leipej graly od um1. i nie jest prawda ze na zewnatrz sie czlowiek nie wslu****e w dzwiek - jak najbardzeij. nawet bardziej niz w domu sluchajac i robiac cos jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ale też z drugiej strony wcale też tak nie jest, że na UM1 nie można się delektowac muzyką. ja ich używam i do domu jak i na dwór, wogóle moim zdaniem UM1 to bardzo, ale to bardzo uniwersalne słuchawki w tej cenie, myśle że pasowałyby największej ilości odbiorców z pośród tanich IEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Era... a tak na serio to ciężko, mi się ER6i podobają bardzo, UM1 słuchałem nie podobają mi się, słucham głownie rocka trochę pop i metalu. Nie długo może będę miał okazję posłuchać d-jaysów ale z tego co kolega mi pisał to są warte zainteresowania, mogą być złotym środkiem pomiędzy ER6i a Um1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzelam w ciemno, ze d-jaysom blizej do um1 niz er6i. z headroomu wynika, ze najbardziej wyrownane sa wlasnie etymotici, ale "lackuja" bas. d-jaysom podobnie jak um1 brakuje gory. iloscia basu tez raczej nei grzesza - tak wynika z ch-ki czestotliwosciowej. niestety slyszalem tylko um1 - i mi, podobnie jak colnetowi niespecjalnie podchodza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też nie podchodziły... do czasu. one mają specyficzne brzmienie, co nie znaczy złe.

 

Gdybym tak chcial posluchac: rap, funk, troche umcy-umcy, klasyki, sepultury, czasem Air to ktore byscie polecili

 

myslę, że tutaj nawet odnalazły by się UMki. basu im nie brakuje i są takie uniwersalne ;)

 

 

edit: na następnym meecie w Gdańsku będzie ciekawie, bo jeśli będą wszyscy jak ostatnio to powinny się pojawic D-Jaysy, ER6i i UM1, czyli klasyka tanich iemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy jest to spotkanie w GD, bo sam jestem z GD i sie tam wybieram pod koniec sierpnia... wpadlbym :)

 

Wysluchalbym jakiejs opinii na temat d-jays w odniesieniu do UM1 oraz ER6i.

 

jest jakis milosnik rocka i muzy wspolczesnej ktory mial/ma UM1 oraz ER6i ?

 

@Caleb - jakiej muzy sluchasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzelam w ciemno, ze d-jaysom blizej do um1 niz er6i.

 

To chyba w miarę celny strzał, choć ER6i jeszcze nie słuchałem ;)

 

Dla mnie na d-jaysach brakuje trochę wybrzmiewania talerzy i troszkę twardszego basu. Nie są to jakieś ogromne braki i aktualnie nie przeszkadzają mi delektować się muzyką (głównie rock:).

 

Niedługo zobaczę jak będą się się zgrywały z zimnym playerem. Powinno być dobrze sądząc po tym jak zachowują się po podbiciu góry w EQ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności