Skocz do zawartości

Problem Z Baterią Do Ipoda I Innych Odwtarzaczy Rozwiązany


przemo64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Jeżeli bateria w waszym ipodzie kiepsko trzyma to jest na to sposób (sprawdzony przeze mnie:P)

 

Jak można zauważyć Ipod pobiera bardzo dużo energii a co za tym idzie czas działania nie jest zadowalający :/

 

Polecam wszystkim zastosować sposób podany przeze mnie czyli użycie akumlatorka z telefonu komórkowego

 

akumlatorek musi generować napiecie 3,6-3,7v

 

podam przykłady lecz można próbować także z innymi ogniwami

 

do ipoda 3g pasuje akumlatorek typu nokia 8210,7250,6610 polecam od 1200mha

do ipoda 4g pasuje akumlatorek typu nokia np 3310 polecam od 1300mha

 

Różnica jest kolosalna gdyż te ogniwa mają o wiele wiekszą pojemność od oryginalnych baterii w ipodzie

 

np. użyłem ogniwa typu nokia 3310 do ipoda 4g o pojemności 1300mha co mi to dało?? 5godz dłuższe działanie!! oczywiście czas działa może być wiekszy to zależy głównie od naszych ustawień

 

możemy użyć wiekszych ogniw ja akurat spróbowałem na 1300mha oczywiście im wiecej tym lepiej dla nas:D

 

Sposób włożenia takiej baterii do ipoda nie jest skomplikowany

 

Wystarczy taką baterie rozebrać z plastiku:P do gołego ogniwa

 

Kontroler ładowania zamocowany jest na dwóch cienkich długich blaszkach

 

Należy zerwać połączenie między kontrolerem a ogniwem

 

Po zerwaniu umieszczamy Kontroler w poziomie baterii żeby nam nie ruszał sie obklejamy go taśmą izolacyjną

 

Po umieszczeniu go łączymy blaszke z ogniwem np.. przez lekii lut

 

kontroler musi być tak umieszczony poniewać innaczej może nam sie nie zmieścić do obudowy ipoda

 

Po połączeniu owijamy ogniwo taśmą izolacyjną

 

i teraz ostatnia czynność

 

kabelki od starej baterii przylutowujemy do naszego kontrolera +,- itp

 

Wszystko owijamy taśmą izolacyjną

 

Wkładamy do ipoda i podłączamy ogniwo

 

podłączamy dysk składamy i wszystko gra aż miło

 

W przypadku gdy Ipoda nie bedziemy mogli zamknąć ze względu grubszego ogniwa Polecam ściągniecie gumki z dysku (nie bujcie się nic się nie stanie:D)

 

Sprawdziłem na Ipodach 3g 4g ale napewno bedzie pasować do wielu innych Ipodów i odtwarzaczy mp3

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o 5g ipodów sposób też bedzie działać ręcze głową:P jedynie chodzi o dopasowanie wielkości ogniwa sądząc po zdjeciach śmiało można spróbować z baterią 1200mha od nokii 7250

 

plus taki że nie trzeba lutować kabelków gdyż ogniwo łączone jest tasiemką z tego co widze

po prostu tasiemke i kontroler połączyc ze stykami baterii

 

jeżeli ktoś nie wie jak połączyć ze stykami to przed montowaniem ogniwa proszę sobie zobaczyć jak tasiemka jest zamontowana w starej baterii i gdzie jest znią połączona i wtedy tak samo połączyć należy w nowej baterii i po kłopocie

 

Jak coś służe pomocą

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mamy 2 kryteria rozmiar i napięcie jeżeli chodzi o to 2 to nie ma problemu gdyż wiekszość generuje napiecie 3.6v lub 3.7

 

a rozmiar trzeba dopasować mam ipoda 3g i 4g więc te co podałem napewno będą pasować jeżeli chodzi o 5g to tak jak pisalem..

 

wszystko działa pięknie ładuje sie bez żadnego problemu działa jak oryginał różnica tylko w pojemności akurat to najbardziej dla nas znaczące:D sposób bezpieczny w 100%

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baterii do 5g raczej nie dopasujesz - obejrzyjcie sobie na ifixit.com zdjęcia rozebranych ipodów - to jest bateria o rozmiarach 2cm x 1.5cm x 5cm.

W classiku bateria raczej nie rozni sie wiele od tej z 5g, zwlaszcza ze konstrukctjnie sa identyczne. Znaczaca zmiana to zupelnie inna elektronika w classic, co pozytywnie wplywa na zarzadzanie energia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że dopasuje baterie

 

np bateria od nokii 7250 po wyjeciu z plastiku itp.. ma 4,6cm długości i 2,8cm szerokości zawsze jest jeszcze troszeczke miejsca w obudowie elektronika w bateriach jest zazwyczaj ta sama w przypadku 5g używamy elektroniki z baterii od ipoda 5g

 

po dopasowaniu wielkościowo wszystko bedzie działać jak powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności