Skocz do zawartości

| Akg K412p | Koss Ksc75 | Koss Ksc55 |philips Shs8200 |


remnaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

mam dylemat ponieważ bida śmierdzę a chciałbym jakieś sensowne słuchawki nauszne do 100zl. nie ukrywam ze bardzo nastawiłem sie na AKG k412p, jednak duzo ludzi odradza te sluchawki, chcialbym sie dowiedziec co im brakuje do reszty, znaczy sie do KPP??. zaczalem zastanawiac sie na kossami ksc75 jednak problem w tym ze w czasie nie sluchania muzyki moze byc problem z transportem sluchawek, jednak kusza mnie przetworniki Kpp. powiedzcie mi czy takie same przetworniki jak kpp maja ksc55? i na koncu shs 8200, jak one graja do calej reszty?? poradźcie proszę co byscie polecili prosze o w miare szczegolowe opisanie dzwieku poszczególnych słuchawek. dzięki serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksc55 i kpp maja prawdopodobnie te same przetworniki. i ksc75 chyba tez. roznice sa w konstrukcji palaka /neckband, palakowe, clip-on/.

z akg mam tylko model k26p a to zupelnie co innego - zamknieta konstrukcja.

generalnie z kossow powinienes byc zadowolony. ale warto przed zakupem przesluchac ile sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porty mają starszy typ tych samych przetworników co w KSC75/55 i UR-40. Ale nie chodzi tu tylko o modyfikację materiału membrany (KOSS w stosunku do niektórych modeli słuchawek używa określenia "Titanium" - tylko co tam jest tak naprawdę...) ale o różnice w budowie słuchawek jako całości, stąd różne brzmienie np. KSC75 i UR-40, także nie sugerowałbym się tylko przetwornikami i jak radzi krecik starałbym się przede wszystkim posłuchać interesujących mnie modeli.

k412p i SHS8200 osobiście wyrzuciłbym z tego zestawienia ewentualnie idąc w kierunku nieśmiertelnych Porta Pro czy PX100. ;) Ale oczywiście znów radzę odsłuch bo a nuż coś tam Ci się w nich bardziej spodoba...

prosze o w miare szczegolowe opisanie dzwieku poszczególnych słuchawek.

A to to już wyszukiwarka pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem sie na ksc75 teraz tylko moje pytanie do posiadaczy tych sluchawek albo port, jak one zagraja z t60?? przy tak duzej impedancji nie bede narzekal na niska glosnosc?? t60 ma jakies 15mw na kanal to nie za malo dla tych przetwornikow??. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim D2 potrzebuje tylko pięć kresek więcej na KSC75 niż na pchełkach

No to fajnie ale widziałeś jaką D2 ma moc wyjsciową w porówaniu z t60??

IMO ten duet nie zagra ładnie: ciepły player+ ciepłe słuchawki = feeeee... :(

ale mi ogólnie nie podoba się dźwięk KPP, więc i Ksc75 by mi nie podeszło... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze kazdy ma inne gusta ale twoim zdaniem jak gra kpp a k412p??

Zaki po prostu nie lubi dźwięku Port tak ja np. nie trawię K2xP/K41xP (muł straszny w porównaniu z KOSSami ale co tam się komu podoba). Tylko Porty i KSC75 to zupełnie inne słuchawki i nie można się wypowiadać o jednych na tle drugich - niestety wiele osób myśli, że mają te same przetworniki i że to uprawnia do takich stwierdzeń. IMHO KSC75 to bardzo dobre słuchawki, bijące na głowę wszystko w swoim przedziale cenowym. Do tego są "chłodniejsze" niż Porty więc znowu nieporozumienie... Zresztą skoro kombinacja ciepłych KOSSów z T60 jest niby zła to co powiedzieć o ultraciemnych AKG w tej samej kombinacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności