Skocz do zawartości

Q5w Właśnie Odebrałem


krgr

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili się ładuje. Sądzę że do końca tygodnia zdążę się z nim bliżej zapoznać to coś więcej napiszę. Na razie wygląda jak DUŻY D2.

Niezła jakość wykonania. Ekran jest naprawdę duży. Szkoda że nie ma futerału w zestawie. Trzeba będzie dokupić.

 

Dołączona instrukcja papierowa to porażka. Jest co prawda jakaś płytka dołączona z oprogramowaniem, ale jeszcze jej nie instalowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kupilem w przedsprzedazy w iaudio.pl. 2520 za 60gb.

 

ps. ta wiadomosc wysylam z mojego q5. Niestety w IE nie ma polskich liter. Ale i tak strony mozna spokojnie przegladac. Klawiatura jest dosc wygodna. Na razie playerek wyglada super.

 

A ile cię kosztowała ta przyjemność ?? i gdzie kupiłeś ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dźwięku to jeszcze tak naprawdę nie zdążyłem go dobrze przesłuchać. Jakość video jest bardzo dobra. Obejrzałem jeden film w Xvid i kilka mniejszych WMV. Obraz płynny, bez przeskoków. Będę testować też inne formaty, ale to wymaga nieco czasu. Do filmów używałem napisów w formacie SRT (później sprawdzę czy z TXT też zadziałają). Polskie litery w napisach działają. W ogóle napisy wyświetlane są bardzo dobrze - dość gruba, wyraźna czcionka. Na pewno nie słychać pracy dysku w czasie odtwarzania filmów.

 

Co do muzyki to jeszcze niczego na nim nie słuchałem. Może dzisiaj po pracy to nadrobię.

 

Pewien problem sprawia interfejs, do którego trzeba się przyzwyczaić. Ja musiałem od razu wgrać nowy firmware (problemy z klawiaturą). Muszę przyznać że upgrade firmware przebiega bardzo sprawnie. Chyba szybciej i łatwiej niż w D2. Nie trzeba backupować danych z dysku. Żadne dane nie są tracone.

 

Niestety największą wadą Q5 jest cena. Z drugiej strony, gdyby był tańszy to nikt nie kupowałby A3 :).

 

PS. Jak przesłucham trochę muzyki to opiszę wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość ekranu 800x480.

 

Może dzisiaj sprawdzę jak działa USB host. Q5 ma jeden port USB do podłączenia zewnętrznych urządzeń. Ma też bluetooth, ale z tego co wiem nie da się przesyłać danych przez bluetooth (tylko podłączenie urządzeń) - jeszcze nie testowałem. Więc GPS przez bluetooth raczej nie zadziała, przynajmniej na razie. Może w nowszych wersjach firmware będzie to poprawione.

Natomiast będzie dodatkowe urządzenie GPS podłączane do Q5 - nie wiem jeszcze jak to będzie zrealizowane. Pewnie dokupię gdy będzie dostępne.

 

Firewire nie ma.

 

Recenzji chyba nie będę pisać, ale będę pisać w tym temacie o wrażeniach z użytkowania Q5. Ponieważ jest to bardzo rozbudowane urządzenie nie wszystko mogę przetestować od razu.

 

A dzisiaj wyszła kolejna wersja firmware, więc widać że chłopaki w Cowonie mocno pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie zamierzasz pisac recki to moze jakies fotki chociaz i wrazenia by sie przydaly. Ja sie spoznilem na przedsprzedaz bo jak gadalem z ksy to juz wlasnie bylo po przedsprzedazy :) Jak oceniasz porecznosc Q5W ? Da sie nim w miare sensownie operowac w terenie czy typowo pod dach sprzet ?

Teraz w sumie nie mam funduszy bo poszlo duzo duzo na aparat i szklo do niego ale w przyszlym miesiacu kto wie - zalezy kiedy pojawi sie Vibez F bo juz mam metlik. Napisz jak dziala USB host bo to by byl dla mnie argument (pytam o szybkosc). Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki wrzucę jak odbiorę aparat. Nie mam teraz do niego dostępu. Q5 nie jest zbyt poręczny. Spora waży - 380g. Raczej tylko do użytku w domu + wyjazdy, wycieczki. Nie wiem czy dałoby się coś na nim obejrzeć na dworze w słoneczny dzień.

 

USB host wg specyfikacji to 2.0, ale jak działa jeszcze nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic wiecej niz bbe m3b 3d i mp enhance. jest sporo ustawien equlizera, cos jak w d2.

usb host dziala, ale niezbyt szybko - kopiuje muze z d2 przez usb i jest to dosc wolne. byc moze to wina d2.

 

Mam tez pewne zastrzezenia do wifi. Antena nie jest rewelacyjna. Ruter mam w drugim pokoju i sila sygnalu tylko do polowy skali. Problemem sa tez czasami rozne przyciski i opcje, ktore czesto sa za male zeby w nie latwo trafic. Dlatego koniecznie trzeba uzywac stylusa. Jest jeszcze problem z kodowaniem polskich znakow. Na klawiaturze nie ma ich w ogole - mam nadzieje ze to sie poprawi z wyjsciem nowego firmwareu, natomiast w IE udalo mi sie uzyskac wyswietlanie wiekszosci polskich znakow przez zmiane kodowania strony html. Niestety to tylko przejsciowe i tymczasowe rozwiazanie.

 

W weekend mam nadzieje przetestowac TV out. Dolaczony jest kabel komponentowy wiec jakosc powinna byc dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Rozdzielczość ekranu 800x480.

 

Może dzisiaj sprawdzę jak działa USB host. Q5 ma jeden port USB do podłączenia zewnętrznych urządzeń. Ma też bluetooth, ale z tego co wiem nie da się przesyłać danych przez bluetooth (tylko podłączenie urządzeń) - jeszcze nie testowałem. Więc GPS przez bluetooth raczej nie zadziała, przynajmniej na razie. Może w nowszych wersjach firmware będzie to poprawione.

Natomiast będzie dodatkowe urządzenie GPS podłączane do Q5 - nie wiem jeszcze jak to będzie zrealizowane. Pewnie dokupię gdy będzie dostępne.

 

Firewire nie ma.

 

Recenzji chyba nie będę pisać, ale będę pisać w tym temacie o wrażeniach z użytkowania Q5. Ponieważ jest to bardzo rozbudowane urządzenie nie wszystko mogę przetestować od razu.

 

A dzisiaj wyszła kolejna wersja firmware, więc widać że chłopaki w Cowonie mocno pracują.

Witaj "krgr", mamam prośbę daj linka do nowego firmware. Jestem posiadaczem Q5, może kontakt i wymiana uwag na temat Q5. Skype mój nick:bosswojtek GG8584356.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KPISZ?! 2300zł z przesyłką ze stanów za 80GB i 2050zł za 60GB...

 

taaa bo własnie niedawno była przedsprzedaż.. data człowieku..

 

poza tym, ja nie kupiłbym go ze stanów bez gwarancji, za duzo sie moze uwalić...

 

właśnie zamierzam kupić Cradle do smochodu, i mapy europy.. same mapy kosztują 130 dolarów... trzeba było kupować jak dolar był po 2zł..:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa bo własnie niedawno była przedsprzedaż.. data człowieku..

 

poza tym, ja nie kupiłbym go ze stanów bez gwarancji, za duzo sie moze uwalić...

 

Przecież cofnąłem... nie zauważyłem daty. Mój błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności