Skocz do zawartości

3 Lamerskie Pytania


wcale_nie

Rekomendowane odpowiedzi

ifp 790

1) Czy aby widziec playerka jako dysk nalezy zainstalowac firmware UMS?

 

Mam teraz v1.25 eu i nadal nie widze go jako dysk ;(

 

2) Czy playerka mozna podlaczyc pod glosniki?

podlaczylem cholere pod samsungi od komputerka i cisza ;(

Warum?

 

3) "W twoim komputerze nie jest zainstalowany kontroler hosta HI Speed" = dlatego transfer bedzie wolniejszy - o co generalnie chodzi? TZn ze nie mam USB 2 i nic w tej kwestii nie da si ezrobic chyba ze kupie sobie nowy komputerek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ifp 790

1) Czy aby widziec playerka jako dysk nalezy zainstalowac firmware UMS?

 

Mam teraz v1.25 eu i nadal nie widze go jako dysk ;([

tak trzeba zainstalowac firmware UMS

 

2) Czy playerka mozna podlaczyc pod glosniki?

podlaczylem cholere pod samsungi od komputerka i cisza ;(

Warum?

Głośniki muszą być aktywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) "W twoim komputerze nie jest zainstalowany kontroler hosta HI Speed" = dlatego transfer bedzie wolniejszy - o co generalnie chodzi? TZn ze nie mam USB 2 i nic w tej kwestii nie da si ezrobic chyba ze kupie sobie nowy komputerek?

To znaczy ze masz USB 1.0 i transfer bedzie wolniejszy (ja na wersji ums i USB 1.0 osiagam 333KB/s).

Jezeli chcesz szybsze USB zmien plyte glowna co w rezultacie oznacza praktycznie wymiane calego kompa. Ale nie martw sie o ile w biegu przed wyjsciem z domu nie zgrywasz mp3's nie bedzie to uciazliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) "W twoim komputerze nie jest zainstalowany kontroler hosta HI Speed"  = dlatego transfer bedzie wolniejszy - o co generalnie chodzi? TZn ze nie mam USB 2 i nic w tej kwestii nie da si ezrobic chyba ze kupie sobie nowy komputerek?

To znaczy ze masz USB 1.0 i transfer bedzie wolniejszy (ja na wersji ums i USB 1.0 osiagam 333KB/s).

Jezeli chcesz szybsze USB zmien plyte glowna co w rezultacie oznacza praktycznie wymiane calego kompa. Ale nie martw sie o ile w biegu przed wyjsciem z domu nie zgrywasz mp3's nie bedzie to uciazliwe :)

zawsze tez mozna dokupic kontroler na PCI ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli nigdzie sie nam nie spieszy to to nie ma sensu. Sammam USB1 i narazie nie mam zamiaru zmieniać ;) Zawsze mogę dłużej poczekać i tyle.

Popieram. Mozna sie obyc bez usb 2.0 - wrzucamy i sie kopiuje :P 333KB/s to u mnie stala wartosc i poki co wystarcza mi bezproblemowo. A 50zl mozna sporzytkowac korzystniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgranie 1 GB czyli 1024 MB muzyki zajelo u mnie 4 minuty i 12 sekund USB 2.0 (Seagate 40 GB do H320). Nie wiem czy to szybko czy wolno bo dysk ma juz 3,5 roku wiec moze da sie szybciej :)

 

Sprawdzilbym na USB 1.1 ale nie chce mi sie przekladac wszystkiego do starej plyty glownej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ze tak jeszcze wroce do poczatku. Jak podlaczasz playerka pod glosniczki to pamietaj zeby "jack" byl stereo czyli mial dwie czarne kreseczki inaczej fundujesz mu zwarcie, ktorego nie ma obowiazku wytrzymac!!! Jesli "jack" bedzie stereo mozesz podlaczyc pod pasywne glosniczki ale efekt bedzie sredni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB 1.1 ma sens chyba tylko do 512 MB no ew. do 1 GB ale jak sie ma tak z 20 albo 30 GB :)

ja mam 20 GB jukebox`a i po tym jak wgrałem mu 15 GB (przy USB 1.1) był niemal czerwony z goraca i nieżle parzył :))

oczywiście po kupnie kontrolera problem znikł a transfer urywa głowę ;)

aczkolwiek dla sprzętu typy "flash" 1.1 spokojnie starczy (chyba że mamy tendencję do spóźniania się i te pare minutek ma dla nas znaczenie ;P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności