Skocz do zawartości

Problem Z Vibezem


Pawlo

Rekomendowane odpowiedzi

No i doczekałem się dziwnej usterki w moim Vibezie. Chodzi o dziwne wyłączanie się pojawiające przy klikaniu w pokrętło.

Krótki opis problemu:

Po włączeniu playerka muzyka gra i można delektować się dźwiękiem Vibeza, jednak kiedy tylko kliknę w przycisk OK umieszczony na środku pokrętła odtwarza zachowuje się tak jakby mu nagle odcięto zasilanie - muzyka przestaje grać, a wyświetlacz powoli się wygasza.

Dzieje się to losowo - czasami mogę przez chwilę poruszać się po menu, a czasem za pierwszym kliknięciem odtwarzacz się wyłącza.

 

Czy mieliście podobne przypadki i czy jest jakiś sposób na domową naprawę?

A może odrazu oddać odtwarzacz na gwarancję i nie bawić się samemu?

 

PS: Nie chcę zostawać bez muzki na święta... :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z domową naprawą dałbym sobie spokój od razu. Możesz spróbować przetrwać święta z tą usterką używając prawego przycisku zamiast "ok" a potem wysłać go do serwisu. Sprawdź czy masz dobrze założoną obudowę z tyłu odtwarzacza. Vibez wyłącza się jeśli coś z nią jest nie tak. albo zdejmij ją i przytrzymując dokładnie palcem ten bolczyk, który jest dociskany przez obudowę włącz odtwarzacz i wtedy sprawdź czy znowu się wyłączy przy naciskaniu kółka.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie wasze pomocne rady, ale już sprawdzałem co będzie gdy... (zdjemowanie klapki od baterii, podsadzanie tam papierków, restart, wyjmowanie baterii itp).

 

Zauważyłem, że przez pierwsze kilkanaście sekund mogę kilkać w pokręło i działa normalnie, jednak potem wystarczy je dłużej przytrzymać i odtwarzacz "umiera".

PS: Czy może być to jakiś problem z dyskiem - błąd danych czy coś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za dobrze, ale mi się wydaje, że to prędzej coś z zasilaniem czy coś w tym stylu. Tylko że to takie moje wróżenie z fusów. Oddaj go na gwarancję. Od tego w końcu ona jest. ;)

Problem z zasilaniem raczej wykluczam. Player zostawiony w spokoju odtwarza utwory bez żadnego problemu... Problem powstaje, gdy tylko klikne w pokrętło.

 

Teraz jestem już przekonany, że naprawa gwarancyjna będzie jedynym sensownym wyjściem w tym przypadku. Naszczęście wszystko już ustaliłem ze sprzedawcą (dzięki Bogu, że @squonk, nie zapomniał wrzucić paragonu do pudełka z odtwarzaczem... :) ) i Vibez zostanie wysłany najprawdopodobniej w poniedziałek.

 

PS: Orientujecie się możę ile potrwa taka naprawa lub wymiana odtwarzacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki opis problemu:

Po włączeniu playerka muzyka gra i można delektować się dźwiękiem Vibeza, jednak kiedy tylko kliknę w przycisk OK umieszczony na środku pokrętła odtwarza zachowuje się tak jakby mu nagle odcięto zasilanie - muzyka przestaje grać, a wyświetlacz powoli się wygasza.

Dzieje się to losowo - czasami mogę przez chwilę poruszać się po menu, a czasem za pierwszym kliknięciem odtwarzacz się wyłącza

Pisałem już o podobnym zachowaniu w głównym wątku o Vibezie, w moim przypadku zakończyło się to oddaniem playera do sprzedawcy. U mnie poza wyłączaniem się po wciśnięciu pokrętła z czasem zaczął wyłączać się zupełnie przypadkowo. Żadne czary typu resety, wyciąganie baterii i nowy firmware nie pomogły.

O ile się nie mylę skoro kupiłeś player od squonka to mieliśmy je z tego samego źródła więc z wyegzekwowaniem warunków gwarancji nie powinieneś mieć problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile czekałeś na wymianę swojego odtwarzacza? Przepisowe 2 tygodnie? ;)

Nie czekałem, po około trzech dniach dostałem zwrot pieniędzy i poszukałem kolejnego egzemplarza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czekałem, po około trzech dniach dostałem zwrot pieniędzy i poszukałem kolejnego egzemplarza ;)

 

Oho, czyli już musze szukać sobie innego odtwarzacza, bo teraz to Vibeza ze świecą szukać... <_<

PS: Taki dobry player i na zmarnowanie poszedł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Komisie ktoś niedawno wystawiał Vibeza, podobno nówka sztuka z gwarancją - poszukaj, może jeszcze aktualne.

Już przegrzebałem cały komis w poszukiwaniu różnych ofert i m.in. trafiłem na Vibeza. Jednak ta oferta mnie nie interesuje. Cena jest ciut za wysoka, a poza tym wpadło mi na myśl, że może popróbuje czegoś innego.

 

A tak BTW, czy Clix 1gen byłby godnym następcą Vibeza? A może generacja 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piter6576 - Baterię kupiłem w platinecie, ale na ostatnią wiadomość jaką im wysłałem odnośnie stacji i pilota nie odpisali więc nie wiem czy nadal coś mają.

 

@Pawlo - To tak samo jak ja widzę. ;) Też jestem ciekaw czegoś innego. Chyba jednak mam tę żyłkę gadżeciarza. Myślałem o Clixie 2 ale w nim obawiam się jakości wykonania - nie wiem czy to się nie rozleci przy dłuższym użytkowaniu. Jakie są wasze odczucia? Osobiście bardziej skłaniam sie ku iAudio D2 lub 7. Podoba mi się w obu dużo opcji, mocna bateria i solidne wykonanie.

 

Ktoś ma jakieś rady co do następnego odtwarzacza? ;) I jak waszym zdaniem z tym Clixem 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawlo - To tak samo jak ja widzę. ;) Też jestem ciekaw czegoś innego. Chyba jednak mam tę żyłkę gadżeciarza. Myślałem o Clixie 2 ale w nim obawiam się jakości wykonania - nie wiem czy to się nie rozleci przy dłuższym użytkowaniu. Jakie są wasze odczucia? Osobiście bardziej skłaniam sie ku iAudio D2 lub 7. Podoba mi się w obu dużo opcji, mocna bateria i solidne wykonanie.

 

Żyłkę gadżeciaża to ma chyba każdy, tylko u jednych jest bardziej widoczna a u innych mniej. Zresztą Vibez jest lekko gadżeciarskim odtwarzaczem, bo ten metalowy i błyszczący tył przyciąga wzrok. I to jak ;)

 

Zmieniając temat na odtwarzacze to myślę, że Vibeza będzie trudno zastąpić, bo to naprawdę świetny player. Mój startowy budżet na nowego playera będzie wynosił 400zł i dopiero jak nie znajdę w tej cenie nic ciekawego to pomyślę o jego poszerzeniu. Narazie moim kandydatami są Clix 1, Meizu M6 i... i w sumie nie wiem co... <_< Ciekawy byłby Zen Micro, ale on często się gubi przy muzyce gdzie jest "gęściej". Ciekawy byłby też T60, ale to taki zwykły, poprawnie grający odtwarzacz.

I co tu wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawlo - To tak samo jak ja widzę. wink.gif Też jestem ciekaw czegoś innego. Chyba jednak mam tę żyłkę gadżeciarza. Myślałem o Clixie 2 ale w nim obawiam się jakości wykonania - nie wiem czy to się nie rozleci przy dłuższym użytkowaniu. Jakie są wasze odczucia? Osobiście bardziej skłaniam sie ku iAudio D2 lub 7. Podoba mi się w obu dużo opcji, mocna bateria i solidne wykonanie.

Pogadaj z Greego2 [gregoo2 albo greego2 albo greegoo2 - nie pamiętam :P] miał vibeza, clix`a2 a teraz ma mojego D2. Słucha na e500 i może Ci pomóc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności