Skocz do zawartości

Sony Mdr Ex81


Gość ~besitzer~

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hmm... ;) Oczywiście, że mogą być. :D Mnie możesz wpisać na listę zastanawiających się. Choć mam nadzieję, żę 199 zł to nie jest ostateczna kwota. :D Jeszcze napisz gdzie żywiosz cielawieku... :lol:

 

PS. Takie oferty to do KOMISU a nie tutaj... <_<

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niop niop... Jestem podobnej myśli po znalezieniu ich w necie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

słuchawki mają KAPITALNE brzmienie! :]

... IMO grają lepiej niż Shure e3 (i o wieele lepiej niż EX5)... ale ćśś... bo Wolf mnie zje... ;]

 

nieskie tony jak z woofera, średnica czysta i przejżysta, a wysokie donośne, przejmujące, ale NIE świszczące... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN lejesz miod na moje serce...bede mial model SL razem z Sony NW-E99 w piatek :D juz sie nie moge doczekac...

 

moze ktos jeszcze cos skrobnac o tych headphonesach :P

 

A wlasnie KHRon jakies miales? mdr-ex81 SL ?

 

bo sa chyba mdr-ex81 i mdr-ex81 SL :huh: czym to sie rozni to nie mam pojecia ale na pewna cena bo SL sa drozsze pare dolcow :huh:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SL mają dodatkową przedłużkę kabla..

Khron, masz już te słuchawy ??

Mnie ciekawi czy grają lepiej od 71, tzn. średnica ... jak z nią ??

Bo w 71 jest niewyraźna. Gdzieś się rozmywa w otoczeniu basów i sopranów.

 

Niech ktoś coś napisze... jeżeli średnicę poprawili chętnie wciągnę bialutkie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisaj wybralem sie do jednego ze sklepow SONY na Karmelickiej 62 w Krakowie w celu ewentualnego przesluchania sluchawek MDR EX81, niestety nie maja takiego modelu - tak jak myslalem z reszta. Mieli natomiast MDR-EX51LP link. Musze przyznac, ze moje Sennheisery MX300 (dolaczone do iFP795) graja żenująco w porownaniu do tych soniakow. Tym bardziej jestem zainteresowany modelem MDR-EX81, chyba trzeba odlozyc troche grosza i je kupic. Nie lubie po miescie biegac w HD-200 Master, zbyt wielkie :) Jeszcze jedna rzecz, ktora musze potwierdzic, a ktora przeczytalem wczesniej na tym forum, pomimo tego ze byl to MDR-EX51LP sluchawki po doslownie paru minutach "zanikaja" w uszach i w ogole czlowiek o nich zapomina. Fantastyczne :)

 

W ogole ciesze sie, ze trafilem na to forum, prawdopodobnie dalej myslalbym, ze nie ma lepszych sluchawek niz sennheisery, a mialem juz kilka modeli, min. mx500, mx450, mx350. Niestety KOSSow Porta Pro jeszcze nie mialem okazji posluchac, a pewnie graja zacnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...obawiam sie, ze bedzie zdziwko. Podejrzewam, ze miedzy modelami 71 a 81 nie ma roznicy w brzmieniu. Chodzi tylko o mocowanie w uchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...obawiam sie, ze bedzie zdziwko. Podejrzewam, ze miedzy modelami 71 a 81 nie ma roznicy w brzmieniu. Chodzi tylko o mocowanie w uchu.

Jest lekka roznica w ich parametrach :) Ale jak kazdy juz wie to moze wplynac na poprawe brzmienia w EX81, ale wcale nie musi :)

Zobaczymy co wykaza testy :) Tez jestem ciekaw ich wynikow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ex81 nie grają lepiej od ex71 to nie ma sensu ich kupować.

Czekam na opinię..

Ale wydaje mi się, że firma Sony postanowiła zarobić na naiwnych.

Myślę (tak jak Wyborca), że w brzmieniu nic się nie zmieniło, chociaż mogę się mylić.

 

Cypiz, mój brat ma MX500, MX550 mu padły...

MX500 są super (najlepsze douszne pchełki), ale szybko się zużywają, czytałem gdzieś na necie, że koleś już trzecią parę używa, ponieważ średnia ich żywotność wynosi 1,5 roku..

 

Do soniaków one się nie porównują, ale średnicę mają niestety lepszą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak bede szukal ex81, ze wzgledu na mocowanie za uchem. No chyba, ze roznica w cenie jest znaczaca, bo na stronie SONY ex81 i 71 kosztuja tyle samo, nie wiem jak u nas, pomijajac allegro, np. tutaj . Mam nadzieje, ze podobnie jak ex51LP maja kabelek asymetryczny, juz bym sie nie przestawil na symetryczny. Co do tych MX500, faktycznie luba sie psuc po ponad rocznym czasie uzytkowania. Poza tym MX300 maja tendencje do uszkodzen, ja do mojego iFP 180TC musialem kupic MX350, bo oryginalne MX300 padly po 5msc. MX500 uzywalem jeszcze za czasow odtwarzaczaCD Philips (biedak nie przezyl jednego upadku), RIP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To również mnie ciekawi...

Bo od kiedy to zauważyłem to noszę je z przodu, nie za szyją..

Domyslam sie, ze tutaj chodzi ci o to ze kabel do lewej i kabel do prawej sluchawki sa po roznych stronach tego sreberka :) A mi chodzilo o asymetrycznsc taka w EX81, ze prawa sluchawka ma dluzszy kabelek od lewej :) bo to bardzo wygodne jest ^_^

Ale przy okazji tych kabelkow przy sreberku w EX71 :D to one sa wlasnie dobrze podlaczone :) o ile nosi sie sluchawki ala shure :) Wowczas takie ulozenie tych kabelkow jakie jest ma naprawde sens :) Wychodzi na to, ze tak powinno sie nosic te sluchawki :D i ja tak robie B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak EX81 grają w stosunku do EX71, ale WIEM że w stosunku do EX51 grają tak...

... że słuchanie EX51 jest dla mnie ŻENUJĄCE... jakkolwiek muszę również przyznać że już zdążyłem oddać EX81 na gwarancję - po raz pierwszy w życiu zdażyło mi się żeby słuchawki działały jak małe elektrody - czułem (i słyszałem w postaci "trzasków" jak iskra miedzy słuchawkami a uchem mi przskakuje) o_O'

 

 

niemniej jednak - brzmienie EX81 jest ******STE }: ]

 

:)

 

 

[edit] spoko - cenzura co się zowie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nieprawda!! napisała to chyba osoba która ma uszkodzony słuch (Wolf - jeżeli to twoja robota to nie miej mi tego za złe ;) )...

 

... dźwięk w EX51 i EX71/81 różni się DIAMETRALNIE... przy słuchaniu EX81 momentalnie czuć że jest "pełniejszy" - wysokie tony są znacznie przejżystsze, nie ma wrażenia że słuchawki "nie wyrabiają" w bardziej złożonych momentach...

... bas jest głęboki i miękki - jakby się słuchało prawdziwego woofera...

... średnica?... hmm... nie wiem jak to określić - doskonale wyraźna, nie zagłuszana/nie zagłusza resty... taka soczysta i przyjemna IMO :)

 

... to są jedyne słuchawki które naprawdę słuchałem BEZ EQUALIZERA!! equalizer ZABIJA wspaniałem brzmienie tych słuchawek :) :) :)

 

 

... nie mam pełnego porównania z EX71... ale jak dla mnie EX81 to znaczny krok w stronę pełnego "audiofilskiego" brzmienia sprzętu przenośnego...

 

[edit] co więcej - słuchając doskonale znanych mi utworów słyszałem wreszcie WSZYSTKO (tak jak opisują wrażenia "audiofile") - a to ktoś mikrofon potrącił, a to jakąś dodatkową gitarę/klawisze/chórek...

... albo szczegóły które były maskowane przez inne "narzucające" się dźwięki...

 

... przejżystość EX81 jest NIEZWYKŁA!! :))

 

 

 

!!!WAŻNE!!!

słuchawki tak wiernie oddają WSZYSTKO iż podłączywszy je do mojej karty SB Live! 5.1 (SB0100) usłyszałem jak zaszumione ma wyjście o_O'

... po prostu są to słuchawki które obnażają niedoskonałości muzyki ALE TAKŻE playera!!...

 

... oczywiście na grajku marki NONAME różnicy między EX81 a EX51 NIE MA!!

... nie byłoby nawet między EX81 a MX500 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że to wszystko bęzie moje w piątek...i to nawet z dłuższym kablem :D

 

KHRoN co za wspaniały post przeczytany z rana.... :P to ja przypuszczam jak ja będę podjarany tymi słuchawkami...tutaj każdy ma jakieś porównanie do jakichś dobrych słuchawek, a ja to słucham tylko na tych co były dołączone do discmana czy pożyczonych pchełkach sony od kumpla poł roku temu o tajemniczym oznaczeniu MDR-E805 :ph34r:

 

Dla mnie to będą najlepsze słuchawki jakie kiedykolwiek słyszałem ;)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności