Skocz do zawartości

Camel


warlock

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu dorwałem "Harbour of Tears" ")

Nie spodziewałem się, że po 10 latach przerwy zespół może nagrać najlepszą lub prawie najlepszą płytę ")

 

Dlaczego po 10 latach ? :huh:

"Dust and Dreams" wyszedł w 1991, a "Harbour of Tears" w 1996...

 

P.S. Dopiero teraz przeczytałem ten post ;)

ale 'Harbour" też bardzo cenię (chyba na równi z następną "Rajaz")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

© rockserwis.pl

 

CAMEL: GARŚĆ WIADOMOŚCI

2010-09-13

 

STAN ZDROWIA ANDY'EGO

 

Po raz ostatni w newsletterze Camela pojawia się informacja Susan Hoover o stanie zdrowia Andy'ego Latimera: przeszczep szpiku kostnego zakończył się całkowitym sukcesem i dni wypełnione niepewnością przeszły do historii, a Andy systematycznie wraca do pełni sił.

 

"THE OPENING FAREWELL"

 

Andrew wraze z Denisem Clementem (klawisze) ukończyli prace nad DVD zatytułowanym "The Opening Farewell". Materiał został zarejestrowany w 2003 roku podczas koncertu zespołu w klubie Catalyst w Santa Cruz (Kalifornia). Wydawnictwo ma się ukazać jeszcze przed końcem tego roku i znajdą się na nim następujące utwory:

 

Lady Fantasy

Unevensong

Hymn To Her

Echoes

Stationary Traveller

Drafted

Rhayader

Rhayader Goes To Town

Lunar Sea

Another Night

Ice

Spirit Of The Water

Slow Yourself Down

Mother Road

For Today

 

DVD można już zamawiać w sklepie zespołu na stronie www.camelproductions.com, gdzie można także wspomóc finansowo produkcję wydawnictwa. Dostępne są trzy możliwości: za 40 funtów otrzymamy kopię z autografem z pierwszej partii wytłoczonych płyt a imię i nazwisko kupującego będzie wydrukowane w dołączonej do DVD książeczce w specjalnej części z podziękowaniami, za 30 funtów można zostać sponsorem i cieszyć się ze swojego imienia i nazwiska w wyżej wymienionej części książeczki, a 15 funtów to podstawowa cena, jaką trzeba zapłacić by stać się posiadaczem "The Opening Farewell". Dwie pierwsze możliwości dostępne są tylko do 26 września.

 

NOWA PŁYTA

 

Oprócz prac nad DVD, Andrew i Denis zajmują się obecnie także komponowaniem materiału na kolejną płytę zespołu. Nagrania są w początkowej fazie, nie można więc jeszcze mówić nawet o prawdopodobnej dacie premiery albumu, ale, jak pisze Susan, "obaj rozwijają swój muzyczny związek i mnóstwo dobrych dźwięków dochodzi ostatnio ze studia (...) można więc powiedzieć, że nowa płyta Camela na pewno się w przyszłości ukaże. Czekam na nią z zapartym tchem."

 

TAK TAK TAK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dla tych, którym to może umknęło ;)

Andy Latimer, po powrocie do zdrowia, gościnnie wystąpił na płycie Davida Minasiana "Random Acts of Beauty"

W utworze "Masquerade" można usłyszeć jego niesamowitą gitarę, a pod koniec utworu także głos...

 

lekramówka płyty ;) :

 

Poza tym pod koniec roku wyszła bodaj pierwsza polska biografia grupy Camel:

http://sklep.gadrecords.pl/product.php?id_product=24

 

Trzymam kciuki za pracę nad nową płytą, bo zdaje się, że Latimer w formie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wciąż jest kilka płyt Camela, których jeszcze nie przesłuchałem (nadrabiam jednak te braki). Natomiast z tych, które już słyszałem trudno jest mi wyróżnić najlepszą, wszystkie są cudowne, uwielbiam ten zespół!

Ostatnio (po dłuższej przerwie) przypomniałem sobie o utworze "Mystic Queen" z ich debiutanckiej płyty... Zmiażdżył mnie. Niby dość prosty, ale jakiś taki niepowtarzalny klimat wytwarza. Fajnie też brzmi live na rozszerzonej wersji "Mirage" z 2002 roku.

 

Ma ktoś więcej informacji na temat najnowszej produkcji?

In September 2010 Camel Productions announced that Latimer and Denis Clement have started writing material for a new Camel album.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności