Skocz do zawartości

Iriver T60 - "dysk Wymienny" ?


Dex-ter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

dzisiaj stalem sie szczesliwym nabywca iRivera T60 1GB ( dotrze pewnie jakos na dniach ) :) . Czytalem na wielu forach, ze inny model - T10 - jest widziany przez komputer jako urzadzenie UMS czyli bez zadnych sterownikow i na kazdym Windowsie. I tutaj pojawia sie moje pytanie - mam w miejscu gdzie studiuje starego grata z Windowsem 98 SE ( teraz pisze z niego :D - w miescie gdzie mieszkam na stale mam Win XP Pro ) z Nieoficjalnym ServicePackiem 2 ( m.in pozwala na czytanie urzadzen takich jak czytniki kart, aparaty, mp3playery ( MuVo v100 widzial bez klopotu ) bez sterownikow ). Czytalem, ze iRiver T60 widziany jest jako urzadzenie MTP i/lub MSC lecz nie rozumiem tych skrotow ( wybaczcie moja niewiedze ). Czy w tej sytuacji, moj nowozakupiony T60 bedzie widzialny przez Win 98SE SP 2 ? Czy musze zabrac sie za instalowanie Win XP SP 2 na tym komputerze ( minimalne wymagania spelnia, ale wole Win98SE bo śmiga ) ?

 

 

EDIT:

 

Znalazłem takie coś:

 

 

Transferring content

 

The T50 and T60 can be formatted to support MTP or UMS/MSC for transferring media with or without the use of software. Drag-and-drop via Windows Explorer can be done in either mode, but other differences exist to make choosing between one or the other pretty crucial.

 

t50_software.jpg

 

 

 

Switching between the two modes requires the use of the supplied Cross Updater software and also deletes all of the content, so it's easier to just choose one and stick to it forever.

 

You can see in the image below that I've chosen UMS/MSC for the T50 and MTP for the T60.

 

t50_t60_connect.jpg

 

 

Źródło: http://www.pocketables.net/2007/05/review_iriver_t.html

 

 

 

 

 

EDIT 2:

 

W temacie : "U10 T10 T20 T30 N12 Mtp-->ums Teraz To Juz Chyba Prawda" napisane jest, ze trzeba zmienic z MTP na UMS by windows widzial T60 jako dysk wymienny.

 

Pytanie: co mam zrobic, by umozliwic zrzucanie plikow na mojego iRivera, by widzial go jako Dysk wymienny ? Czy mam postepowac wedlug instrukcji z wyzej posta "U10 T10 T20 T30 N12 Mtp-->ums Teraz To Juz Chyba Prawda" ? Czyli Etap I - zamiana softa na 1.70, a potem Etap II - zmiana MTP na UMS ?

 

Bylbym bardzo wdzieczny za odpowiedz.

 

Pozdrawiam,

Dex-ter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T10, T20 i T30 nie mają nic - poza nazwą - wspólnego z T50 i T60, przynajmniej w kwestii UMS/MTP

 

o ile T10, T20 i T30 istniały w europie wersjach UMS alternatywna nazwa MSC (działa jak pedndrive) i MTP ("urządzenie audio")

 

o tyle generalnie T50 i T60 działają po prostu (bez kombinowania) w trybie UMS, więc komputer wykrywa je jako dodatkowy dysk... chyba że w egzemplarzach z USA jest inaczej (ale tego akurat nie wiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T10, T20 i T30 nie mają nic - poza nazwą - wspólnego z T50 i T60, przynajmniej w kwestii UMS/MTP

 

o ile T10, T20 i T30 istniały w europie wersjach UMS alternatywna nazwa MSC (działa jak pedndrive) i MTP ("urządzenie audio")

 

o tyle generalnie T50 i T60 działają po prostu (bez kombinowania) w trybie UMS, więc komputer wykrywa je jako dodatkowy dysk... chyba że w egzemplarzach z USA jest inaczej (ale tego akurat nie wiem)

 

Po pierwsze - dziekuje za bardzo szybka odpowiedz - jestem wdzieczny :) .

 

Po drugie - podaje link do aukcji ( moze pomoze ), na ktorej zakupilem iRivera - nie wiem czy jest to iRiver z USA : http://allegro.pl/item256327503_iriver_mp3...lata_f_ra_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiuj, wklej:

 

1. Po pierwsze musimy sciągnąć program.

 

Iriver Firmware Updater

http://www.iriver.com/html/support/downloa...String=firmware <<< Na podanej stronie odnajdujemy swój model i ściągamy w/w program.

 

Dzieki niemu będziemy mogli zaktualizować, a później przekonwertować naszego playera.

 

2. Gdy juz ściągniemy w/w program - uruchamiamy to i stosujemy się do jego poleceń,

mianowicie podłączamy naszego iRivera, czekamy aż go wykryje i ciągle klikamy coś a la NEXT W pewnym momencie pojawiają się na dole 2 opcje - Update i Recovery (zalecam tą drugą, lecz wszystkie pliki na MP3'ce zostana skasowane!!!)

 

3. Po ukazaniu się wiadomosci o poprawnie przesłanych danych, odłaczamy playera i wciskamy guzik uruchamiający, po czym powinno pojawić się zapytanie, czy chcemy dokonać Update'u Firmware - oczywiscie wybieramy YES może to trwać nawet 10-15 min. POD ŻADNYM POZOREM NIE DOTYKAĆ WÓWCZAS PLAYERA! (pod koniec sam się wyłączy).

 

4. Teraz czas na konwersję MTP-UMS - żeby jej dokonać jeszcze raz uruchamiamy program iRiver Firmware Updater, lecz teraz w menu, gdzie były do wyboru opcje Update i Recovery, w lewym dolnym rogu powinien pojawić się przycisk MTP-UMS, klikamy w niego, a nastepnie czekamy na przesłanie danych do playera. Pod koniec pozostanie nam tylko zaakceptować konwersję, jak to bylo w przypadku aktualizowania Firmware i parę minut cierpliwości, aż iRiver się z tym upora.

 

Po tych czynnościach nasz IRIVER będzie widziany jako dysk wymienny (pendrive)

 

by tomeczeq z pclab.pl

 

To sie tyczy serii t 10, 20, 30. Jesli mnie pamiec nie myli, to w przypadku pozniejszych playerow iriver sobie odpuscil ;)

 

Edit:

No i KHRoN wyjasnil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiuj, wklej:

 

1. Po pierwsze musimy sciągnąć program.

 

Iriver Firmware Updater

http://www.iriver.com/html/support/downloa...String=firmware <<< Na podanej stronie odnajdujemy swój model i ściągamy w/w program.

 

Dzieki niemu będziemy mogli zaktualizować, a później przekonwertować naszego playera.

 

2. Gdy juz ściągniemy w/w program - uruchamiamy to i stosujemy się do jego poleceń,

mianowicie podłączamy naszego iRivera, czekamy aż go wykryje i ciągle klikamy coś a la NEXT W pewnym momencie pojawiają się na dole 2 opcje - Update i Recovery (zalecam tą drugą, lecz wszystkie pliki na MP3'ce zostana skasowane!!!)

 

3. Po ukazaniu się wiadomosci o poprawnie przesłanych danych, odłaczamy playera i wciskamy guzik uruchamiający, po czym powinno pojawić się zapytanie, czy chcemy dokonać Update'u Firmware - oczywiscie wybieramy YES może to trwać nawet 10-15 min. POD ŻADNYM POZOREM NIE DOTYKAĆ WÓWCZAS PLAYERA! (pod koniec sam się wyłączy).

 

4. Teraz czas na konwersję MTP-UMS - żeby jej dokonać jeszcze raz uruchamiamy program iRiver Firmware Updater, lecz teraz w menu, gdzie były do wyboru opcje Update i Recovery, w lewym dolnym rogu powinien pojawić się przycisk MTP-UMS, klikamy w niego, a nastepnie czekamy na przesłanie danych do playera. Pod koniec pozostanie nam tylko zaakceptować konwersję, jak to bylo w przypadku aktualizowania Firmware i parę minut cierpliwości, aż iRiver się z tym upora.

 

Po tych czynnościach nasz IRIVER będzie widziany jako dysk wymienny (pendrive)

 

by tomeczeq z pclab.pl

 

To sie tyczy serii t 10, 20, 30. Jesli mnie pamiec nie myli, to w przypadku pozniejszych playerow iriver sobie odpuscil ;)

 

Edit:

No i KHRoN wyjasnil :)

 

Dziekuje za ta odpowiedz :). Aczkolwiek, z informacji ponizej wynika, ze jest mozliwosc, by urzadzenia chodzily jako MTP lub UMS/MSC, ale nie jest powiedziane, jako jakie urzadzenia sa ustawione domyslnie :huh: . Cross Updater software pozwala nam na tą zmiane.

 

"The T50 and T60 can be formatted to support MTP or UMS/MSC for transferring media with or without the use of software.

Switching between the two modes requires the use of the supplied Cross Updater software and also deletes all of the content, so it's easier to just choose one and stick to it forever."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności