Skocz do zawartości

Zadowoleni?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

No to ja mam pytanie do użytkowników iMP 550 czy jesteście zadowoleni z kupna tego pleyerka. Co Was najbardziej wkurza w tym impeku jakie są dla Was najgorsze jego wady co Was denerwuje w nim. A co uważacie za jego zalety co Wam się w nim podoba. Takie opinie uzytkowników poprosze co mają iMP 550 które wychodzą podczas użytkowania. :unsure:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw co mnie denerwuje: miałem go 2 tygodnie w tym czasie zaczeły występować zacięcia podczas słuchania mp3 a potem laser zawieszał się w jednym miejscu i nie chciał odtwarzać wtedy żadnej płytki. Po tym oddałem go do serwisu i czekałem na niego półtora miesiąca i jak wracał do mnie to się okazało że ktoś okradł paczke podczas przewozenia przez kuriera. I to mnie baaaaaaardzo zdenerwowało.

 

A tak pomijając te wady które wystąpiły w moim impku to na początku jak wszystko grało ok to wybór tego odtwarzacza był jak najbardziej trafny(i dalej tak jest), jak dla mnie bardzo dobra jakość muzyki i to na standardowych słuchaweczkach. Bardzo mi się podoba wygląd samego odtwarzacza jak i pilota(długo zastanawiałem się nad iMP-900 ale jednak wybrałem 550)

 

Nie będe się rospisywał bo formalnie jak na razie nie jestem posiadaczem impka bo nie wrócił do mnie, ale wiem jedno jak mi zaproponują kase albo nowego impka to zdecydowanie wybiore iMP-550!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się wytłuścić kilka najważniejszych zalet i wad, które dostrzegłem podczas uzywania sprzętu.

 

Najpierw zalety:

1. Świetny Dźwięk - istnieje masa możliwości jego przerabiania, ale też tryb normal - minimalna ilość zniekształceń - to słychać!

2. Osłonę wyświetlacza wykonano z twardego tworzywa - po kilku miesiącach używania nie ma na nim nawet jednej ryski. Sprawdź to np. w Panasonicach - pilota w niektórych zarysować można paznokciem (!).

3. Wygląd - moim zdaniem brak przycisków na obudowie i ogólna prostota to strzał w 10! - jak znajdziesz ładniejszego CD-playerka, to daj znać, jak nie zobaczę, to nie uwierzę :blink:.

4. Znakomita jakość kabli i wtyczek - tutaj bije na głowę SONY, gdzie często po jakimś czasie a to jedna słuchawka zaczyna przerywać, a to pilot przestaje reagować...

5. Czytanie całej listy utworów z płyty i możliwość nawigowania po niej podczas słuchania muzyki. Może się wydać ta funkcja oczywistą, jednak np. CD-playery Panasonica w podobnym przedziale cenowym najpierw grają, potem pokazują tytuł, wyszukanie więc ulubionego utworu spośród 200 mp3 może być nieco kłopotliwe, a istnienie tagów traci trochę sens.

6. Znakomity systyem antywstrząsowy.

7. Coś w rodzaju rolko-przycisków w pilocie zamiast przycisków - ułatwia i przyspiesza - impka się nie obsługuje, tylko z niego korzysta!

8. Szybkie przeszukiwanie eteru w radiu.

9. Jest to tak cienki (ale nie w sensie "kiepski" ;) ) sprzęt, że nosząc go przy pasku, można o nim zapomnieć.

 

Teraz niestety trochę wad:

 

1. Najważniejszą wadą jest radio. Konstruktorzy przypomnieli sobie chyba o konieczności dodania radia na parę godzin przed premierą impka. Odbiornik posiada niestetu kipściutką czułość. Sygnał odbierany jest w trybie stereo właściwie prawie wyłącznie w centrach większych miast (blisko nadajników). Często też na wyświetlaczu widnieje napis "stereo", podczas gdy słychać dźwięk mono. Radia nie obejmuje equalizer (ciekawe dlaczego?!). Tutaj niestety np. SONY czy Panasonic są górą.

2. Impek jest stosunkowo wrażliwy na rysy oraz zbyt szybkie nagrywanie płyt - efektem jest upierdliwe zacinanie, najczęściej w najlepszych momentach <_<. Jeśli jednak będziesz nagrywał płyty z prędkością 4x i nosił je w futerale, nie powinno być problemu.

3. Playerek lubi się czasem powiesić. Co jakiś czas wychodzi nowa wersja softu likwidujaca kolejne problemy, więc może będzie to coraz rzadsze zjawisko. Zawieszenie takie nie jest jakoś bardzo irytujące: impek staje na chwilę, potem się restartuje i wraca do odtwarzania (jakieś 10 sek).

4. kolejna rzecz to konieczność używania przelotki do nietypowych (czytaj o grubszej obudowie) wtyczek. Problem polega na tym, że łatwo zgubić to ustrojstwo, a bez niego nie podłączysz, np. „domowych - słuchawek, czy nawet niektórych przenośnych. Ja swoją przejściówkę mam na gumce w futerale na płyty:)

5. Właściwie mógły dłużej działać na wewnętrznych akumulatorach, ale mnogość funkcji to duża paliwożerność.

 

Nic mi więcej w tej chwili nie przychodzi do głowy...

 

Reasumując jest to świetny sprzęt z najwyższej półki. Zalety, których dodatkowym swego rodzaju spisem jest cała instrukcja, mają znacznie większą wagę niż wady.

 

Pozdrawiam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Co wkurza?

1. "strzelanie" na kopiach CD Audio (CDR) które "stara" Aiwa XP V835 (tylko CD player) odtwarza bez problemów - silniejsze jest - nawet kiedy odtwarzacz leży sobie spokojnie - po wyłączeniu "shock free"

2. Bardzo wolne przeskakiwanie do następnego utworu (skip) na CD Audio przy wlączonej "shock free" (wtedy kiedy płyta się zatrzymuje po zapełnieniu bufora, kiedy jeszcze się kręci - nie jest źle). Jest tak tylko przy pracy na bateriach - na zasilaczu skip działa szybko - ale i płyta się nie zatrzymuje...

3.Krótki czas grania na wewnętrznych akumulatorach (CD Audio poniżej 10 godzin).

Lekko wkurza:

1. Mnogość softów - a nie bardzo wiadomo który jest najstabilniejszy

 

Co jest dobre?

1. Jakość dźwięku i wykonania (ta postrzegana zewnętrznie)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to trudno sie dziwic, za granica hdd i flashe sie kupuje, albo creativkowy syff... Cd do kieszeni sie nie mieszcza i to ich najwiekszy minus ;]

 

Wracając do tematu

+ ślicznie gra

+ odtwarza ogg

+ w ciula funkcji

+ ładny i cienki ;]

+ swietny antishock

+ magnezowa pokrywa

 

- magnezowa pokrywa ;] fajnie, fajnie, tylko ze to jest tylko ta srodkowa czesc playerka, ona rzeczywiscie jest u mnie prawie nienaruszona, ale co sie dzieje na tym kolistym wycieciu to masakra :/ (odtwarzacz z drugiej reki, musial pracowac w spartanskich warunkach ;] )

- krótka praca na aku

- wredny, glosny, przeszywajacy trzask w sluchawkach jak player wylacza sie z powodu slabych baterii :/

- siakies ciche szumy i trzaski na wyjsciu, niezalezne od glosnosci (na poczatku testowalem na philipsach hp890 (32ohm) - totalna cisza, ale jak potem odpalilem na sennhach mx450 (16ohm) to mnie zgielo :/ nyway w domu da sie przyzwyczaic, a w plenerze to w ogole tego nie slychac)

-KLAPKI OD BATERII!! Ludzie! Kto to projektowal! U mnie jak sie paczy na plejera od przodu to otwiera sie ta po lewej, przy wstrzasach. Zmasakrowala mi juz 2 plyty no i sie wtedy sluchac nie da bo ja blokuje. Wkurzylem sie, wzialem tasme klejaca i juz jest git B) )

- radio słabo łapie...

- klapka lekko lata na boki, niby pierdół, a jednak player przez to nie wydaje sie solidny... :/

- czasami lekkie problemy z ogg

 

...co wcale nei zmienia faktu ze jestem z niego cholernie zadowolony ;] zwlaszcza ze wydarlem go za smieszne pieniadze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja swojego iriverka kupilem na allegro. Mam go juz przeszlo rok i jestem z niego bardzo zadowolony. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodl. Zadne klapki w srodku od baterii nigdy mi sie nie otwieraly. Dopinam go do paska i jezdze na roweze na wybojach sluchajkac mp3- 0 przerw ( jest niesamowity :P ). Na pokrywie 0 zarysowan ale od dolu przyznam sie powoli schodzi farba. Takze na pilocie 0 rys, bardzo dobry material. dzwiek miodzio, odtwarza nawet dzwiek z filmikow.. :) ( oczywiscie z wybranych formatow), nie wiem o jakich szumach piszecie, moze ja tego nie dostrzegam :P jako minus to moge tylko wymienic slabe radio ale w koncu to jest odtwarzacz mp3 !!! Pozdrawiam i polecam imp550 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności