Skocz do zawartości

T60 2gb Czy Samsung Z5 2gb Czy Zen Stone Plus 2gb


Fruzia

Rekomendowane odpowiedzi

jakości dźwięku przy odtwarzaniu muzyki z internetu w jakości poniżej 320 kb - najczęściej będzie to 128-192 kb
fajnie by było, gdyby dało się słuchać na słuchawkach z zestawu.

Nie wiem w czym problem - bierz tego, który wizualnie podoba Ci się bardziej. Na jakość dźwięku nie patrz.. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem identyczny problem kilka dni temu, zastnawiałem się czy wybrać z5 czy T60. W końcu wybrałem z5 (kupiłem go wczoraj), wgrałem nowy firmware i jak na razie nie żałuje podjętej decyzji.

Co do touchpada: ja nie mam większych problemów z obsługa odtwarzacza, jedyne problemy pojawiają się podczas przeglądania zdjęć ale to nie jest dla mnie aż tak ważne. Nowy firmware dodał możliwość przegladania plików txt co bardzo się przydaje - można na przykład wgrać teksty piosenek. Na początku martwiłem się żywotnością akumulatora, w końcu wcześniej miałem mp3 firmy "firma" z allegro na bateryjki AAA. Spytałem się kilku znajomych, którzy posiadają odtwarzacze na akumulatory co o tym sądzą i dowiedziałem się że ta strata jest niewielka (podobnie jak to napisał martinuz): około 10% w ciągu roku/ dwóch lat.

Kolejną zaletą jest wielkość wyświetlacza, dzięki niemu można bardzo łatwo znaleźć utwór którego szukamy (na dodatek można to robić podczas słuchania ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO wybór T60 vs. Z5 jest oczywisty, Z5 oferuje więcej i do tego dosyć atrakcyjna promocyjna cena :rolleyes: Wbudowany akumulator można przeboleć za np. gapless :) T60 pozostaje dla fanów iRivera czy ludzi, którzy chcą mieć bardziej klasycznego playera-parówkę. Jakość dźwięku podobna ale możliwości Z5 większe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie wypowiedzi - prawdopodobnie jutro wybiorę się do sklepu na badanie S-Z5:)) jesli przypadnie mi do gustu, to chyba rzeczywiście się na niego zdecyduję :))

Jeśli uda mi się podjąć decyzje i dokonać zakupu to oczywiście dam znać :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i byłam dzisiaj w vobisie i uprzejmy pan sprzedawca przyniósł Samsunga Z5 swojej dziewczyny i pozwolił mi się nim pobawić. Wrażenia:

- touchpad jest bezproblemowy, nie rozumiem, w czym mieli problem testujący w recenzjach :)

- bardzo wygodne przyciski, ergonomia bez zarzutu

- mniejszy, niż sądziłam, ale większy niż T60 i to chyba sporo,

- nie podoba mi się w nim to, że wygląda jakoś tak mp4-kowato, niestylowo że tak się wyrażę... taka ni to komórka ni to mp4-ka.

 

Ja potrzebuję wyłącznie dobrego / sesownego playera przede wszystkim do słuchania muzy w drodze do pracy i z powrotem. Ma dobrze odtwarzać muzę i fajnie jesli radio też odbiera całkiem nieźle. Design T60 mi się bardzo podoba, jedyne co mi się w nim nie podoba to ten wystający joy.

 

Do polskiego rocka (80% muzy) który player dźwiękowo waszym zdaniem bardziej się nadaje?

 

Acha i ten w vobisie jest "made in China", wszystkie w polskich sklepach są chińskie? :blink: Czy to źle? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie podoba mi się w nim to, że wygląda jakoś tak mp4-kowato, niestylowo że tak się wyrażę... taka ni to komórka ni to mp4-ka.

Ehhh, a jak myslisz na czym wzorują się producenci tych "bajeranckich mp4"? :P To właśnie playery typu Z5 są kopiowane, nie odwrotnie. A że mamy zalew "mp4" a oryginałów niemal nikt nie zna to potem mamy takie stwierdzenia :P

Do polskiego rocka (80% muzy) który player dźwiękowo waszym zdaniem bardziej się nadaje?

Oba będą ok. Dokup tylko lepsze słuchawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, playerka wybieram już chyba kwartał i nie mogę się zdecydować :P Na temat T60 wiedziałam już chyba wszystko, co dało się wycisnąć z tego forum, miałam już nawet wstępnie dobrane słuchawki. Nie mogłam tylko przekonać się do tego joya no i do ceny - 349 zł. za 2GB to mimo wszystko było trudne do przełknięcia. Natomiast player trafiał w moje potrzeby w dużej mierze.

 

Nagle pojawił się ten Samsung. Mówicie, że lepszy, więcej oferuje, ale też że przy niskiej jakości muzyki nie odczuję właściwie różnicy w dźwięku, pojawili się też złośliwi, piszący :kieruj się wyglądem, nie dźwiękiem". Hmm, pozostawiam bez komentarza - powiem tylko tyle, że nie każdy kto słucha zwykłej muzy z internetu nie zasługuje na dobry player. To chyba maba tak złośliwie doradził?

 

A wracając do tematu - najwyraźniej niezdecydowaną kobietą jestem <_< Ale może rzeczywiście skuszę się na tego samsunga. Skoro różnicy i tak nie usłyszę, to przynajmniej dodatkowo nacieszę się super wygodną nawigacją ;) Poprosiłabym tylko o wskazówkę jakie słuchawki pasują do Z5 (do T60 miałam wybrane MX400).

 

pzdr

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawili się też złośliwi, piszący :kieruj się wyglądem, nie dźwiękiem". Hmm, pozostawiam bez komentarza - powiem tylko tyle, że nie każdy kto słucha zwykłej muzy z internetu nie zasługuje na dobry player.

Wiesz, do tej pory jak chodziło o wybór playera dla kobiety to kryteria były w kolejności:

1) Ładnie wygląda

2) Mieści się w torebce

.

.

.

10) Ładnie gra :P

 

Może stąd to podejście do tematu niektórych osób pomimo, że pojawiła się kobitka co chce odwrotnie ;)

Ale może rzeczywiście skuszę się na tego samsunga. Skoro różnicy i tak nie usłyszę, to przynajmniej dodatkowo nacieszę się super wygodną nawigacją ;) Poprosiłabym tylko o wskazówkę jakie słuchawki pasują do Z5 (do T60 miałam wybrane MX400).

Skuś się skuś :)

A te słuchawki to muszą być pchełki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie za bardzo nauszne, nie chcę żeby się rzucało w oczy na ulicy że słucham muzy ;)

Co nie będzie się rzucać w oczy to rzuci się w uszy, pchełki "wyciekają" przecież jak cholera ;)

A może PX100? Jeśli masz długie włosy to zakryją nauszniki a delikatny pałąk tez wkomponuje się we fryzurę :P (co za kombinacje :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a czy ten Samsung z vobisa za 299 zł. "Made in China" to nie jakaś - jak nazwa mówi - chińska podróbka czy cóś? :huh:

 

Byłam dzisiaj ponownie pomacać iRivera i design zdecydowanie iRiver ma lepszy, natomiast menu chyba Samsung, ale ciężko jednoznacznie stwierdzić, ponieważ iRiverek - przynajmniej ten wystaowy w MM, ma bardzo ubogie menu i bez wgranych piosenek jakoś trudno mi sobie zobrazować nawigację. Tu chyba tylko po folderach wybieram?

 

Samsung wygląda fe... kurczę, duży, niewiele mniejszy od telefonu, wygląda szpanersko, jak dla kogoś, kto che mieć mp4 na pokaz, a nie mp3 do słuchania muzyki... Całe szczęście większośc czasu odtwarzacz spędzi w torebce / kieszeni kurtki, więc nie będzie go widać, bo normalnie wstydziłabym się chyba go pokazywać światu :angry:

 

Ale chyba to właśnie jego kupię, z banalnego powodu - muszę mieć najpóźniej na poniedziałek playera, a T60 nawet jak zamowię w piątek, to raczej na poniedziałek do mnie nie dotrze, a Samsunga mogę kupić od ręki.

 

Tylko napiszcie, czy to "Made in China" to nie ma znaczenia :unsure: -plis o odpowiedzi do rana :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum pojawił się też głos niezadowolenia z Z5:

Tylko ten post się lekko kupy nie trzyma. Miała być chyba totalna krytyka Z5 a po drodze wychodzą tylko różnice, do których podejście to po prostu rzecz gustu. Ba, wychodzi że Z5 jest nawet funkcjonalniejsze (UMS). A o takich rzeczach jak gapless nawet nie wspomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten post się lekko kupy nie trzyma. Miała być chyba totalna krytyka Z5 a po drodze wychodzą tylko różnice, do których podejście to po prostu rzecz gustu. Ba, wychodzi że Z5 jest nawet funkcjonalniejsze (UMS). A o takich rzeczach jak gapless nawet nie wspomniał.

 

Oka :) Nie miała to być kompletna krytyka Z5. Po prostu Z5 ma gorsze, strasznie powolne menu, źle wykonane przyciski te dotykowe(wyjątkowo nieprecyzyjne i zalatujące tanią tandetą), fatalne słuchawki w porównaniu do U3. To chyba najważniejsze wady. U3 ma za to.... mtp, przez co ciężko go zmusić do pracy na linuksie i nieco niewygodny przycisk hold, co w tym playerze jest akurat sporą wadą :) No i jeszcze dochodzą problemy z tagami ale to już taka właściwość tego playera. I to by było wsio z ważnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Z5 ma gorsze, strasznie powolne menu, źle wykonane przyciski te dotykowe(wyjątkowo nieprecyzyjne i zalatujące tanią tandetą),

Spotyka się też opinie odwrotne o 180 stopni ;) Kwestia gustu najwidoczniej, jednemu pasuje touchpad innemu joystick.

fatalne słuchawki w porównaniu do U3. To chyba najważniejsze wady.

To żadna wada, nie ma odtwarzaczy z dobrymi słuchawkami, niemal zawsze są to pierdółkowate pchełki, czego tu wymagać? Jeśli poważnie podchodzisz do tematu zawsze kupisz inne, odpowiadające Tobie słuchaweczki.

U3 ma za to.... mtp, przez co ciężko go zmusić do pracy na linuksie

W "Okienkach" można spróbować zmienić mu sterownik z MTP na UMS. Linuxa niestety za dobrzenie znam, tylko sporadyczny kontakt :)

No i jeszcze dochodzą problemy z tagami ale to już taka właściwość tego playera.

Może jednak pliki sa kiepsko otagowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze dochodzą problemy z tagami ale to już taka właściwość tego playera

 

Najprędzej żle otagowane pliki.

Nie wiem czemu wogóle wspominać o słuchawkach z zestawu.

Dla mnie, menu było ciut wolne (na codzień używane T20). Ale myśle że w nowym firmware będzie szybciej. Tak wogóle to trza też nad nim ciut popracować. Wtedy będziemy zapewne szybko się nim posługiwać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, klamka zapadła, po pół roku niemal :P zastanawiania, szukania, czytania forum, recenzji, specyfikacji itp., mp3 kupiona! Kupiłam dzisiaj tego Samsunga, większość swego żywota spędzi zamknięty w torebce więc nie będę musiała wstydzić się jego mp4-kowatego wyglądu :D

 

Kurczę tylko nie wiem, jak długo mam ładować baterię, w instrukcji jest napisane aby przed pierwszym użyciem do pełna naladować baterię, że ladowanie trwa ok. 4 h i żeby nie przeładowywać (powyżej 12h) bo to skraca żywot baterii. Kiedyś w starych komórkach było tak, że 3 pierwsze ladowania miały być po 12 godzinżeby sformatować baterię czy coś, czy w takim Samsungu też tak trzeba, czy nie, wystarczy te 4 godziny i już?

 

I pytanie co do ustawień wyświetlacza - mam ustawione "wygaś USB - 15 s." opcji "Wyłącz USB - 60 sek." czy tak jest dobrze, czy powinnam coś innego ustawić?

 

Jak się naładuje bateria to dopiero wgrywam muzę? No ciekawe jak to będzie, teraz wyjdzie szydło z worka, jaki mam porządem w zbiorach... :P

 

PS. Touchpad i przyciski są jak dla mnie genialne. To chyba przeważyło w wyborze między T60 a Samsungiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój niestety jest srebrny, czarnych nie było i podobno czarne są tylko 4GB a ja mam 2GB. Wygląda jak mp4 :angry: Ale jak to wszyscy piszą - player ma się niekoniecznie podobac, ale odpowiadać potrzebom i dobrze grać hehe. No zobaczymy, jak z tym będzie.

 

Hmm, tylko dajcie znać jak z tym ładowaniem - wystarczy normalnie 4 h do full naladowania czy trzeba dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę tylko nie wiem, jak długo mam ładować baterię, w instrukcji jest napisane aby przed pierwszym użyciem do pełna naladować baterię, że ladowanie trwa ok. 4 h i żeby nie przeładowywać (powyżej 12h) bo to skraca żywot baterii. Kiedyś w starych komórkach było tak, że 3 pierwsze ladowania miały być po 12 godzinżeby sformatować baterię czy coś, czy w takim Samsungu też tak trzeba, czy nie, wystarczy te 4 godziny i już?

Czy mi się źle wydaje czy się już o baterię pytałaś w tym czy innym wątku? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności