Skocz do zawartości

Najlepiej Izolujace Sluchawki Dokanalowe


hipgig

Rekomendowane odpowiedzi

Przegladajac forum widze, ze sporo z Was uzywa słuchawek dokanolowych badz testowala kilka modeli

(z tzw. wyzszej polki i macie w tym temacie duza wiedze) wiec chcialbym abyscie podzielili sie opinia:

 

chodzi mi o wybor sposrod:

 

- marki: shure (od e2-e5 oraz se500/530) + westone 1 i 2 + UE (super.fi 5pro?)

 

- na czy mmi zalezy:

a. gram na perkusji (wiec do gry z metronomem i monitorowania muzy podczas koncertow (bo w studio 99,9% uzwa sie tradycyjnych nausznych zamknietych sluchawek - tu wiem czego chce:) ) Wiec przede wszystkim wazna jest dla mnie MAX IZOLACJA . Ktore wg. Was maja najlepszą?

Wiadomo, ze customy/odleawne bylyby 100% wyjsciem ale ze wzgledow finansowych i dostepnosci tego typu uslug u nas odlozmy temat odlewow

- zatem ktore regularne IEMy z wyzej wymienionych polecacie pod tym katem?

 

b. ewentualnie takze tradycyjne uzywanie z przenosnym playerem na miescie

 

 

 

Co mozecie zaproponowac Waszym zdaniem w tym temacie izolacji?

 

(oczywiscie wazna jest takze dostepnosc/cena - wiem ze z shure nie ma problemow bo mamy importera, a nawet mozna za ok 40-50% ceny sprowadzic z USA?

Trudniej moze byc chyba nabyc Westony albo UE?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja zależy od gumek nie od słuchawek, najcześciej bywa tak że czym lepsza izolacja tym inny(zazwyczaj gorszy) dzwięk lub gorsza izolacja a lepszy dzwięk. Z seryjnych(tj. dołoczonych do zestawu) to najlepszą moim skromnym zdaniem zapewniają shure e5 choć super.fi 5pro i westonów nie słuchałem(porównuje do zen i ep).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o nabycie wymienionych przez Ciebie sluchawek to chyba nie ma z tym wiekszych problemow. Co do izolacji to shure posiada na przyzwoitym poziomie. Nie wiem jak ma sie sprawa ze sluchawkami UE super fi pro, poprostu ich nie mialem.Jesli chcesz cos w miare profesjonalnego to oczywiscie polecam shure se530.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

westone um1 z shure black foams izoluja naprawde niezle. a do tego sa jednymi z tanszych monitorow i swietnie sie sprawdzaja na miescie w parze z playerkiem.

podobno perkusisci je lubia (nie pamietam gdzie to czytalem, ale cos takiego obilo mi sie o uszy).

 

dlaczego akurat z czarnymi piankami? inne tipsy ktore testowalem wczesniej sa sporo gorsze. zwykle gabeczki (yellow i czarne etymotic) ze wzgledu na szybkie zuzywanie i troche slabsza izolacje, a shure triple - flange (takze po zmodowaniu na bi-flange) sa mniej wygodne i jak dla mnie brzmia gorzej. nie mialem nigdy pianek comply wiec jak jest z nimi nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam propozycję taką: wybierz sobie IEMy, które będą pasowały Ci dźwiękowo, a potem zainwestuj w UM56. Tym sposobem będziesz miał słuchawki, które będą Ci pasowały i doskonałą izolację wkładek. Oczywiście najlepiej iść w customy (od Livewires do ACS). To już zależy od tego, ile chcesz wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności