Skocz do zawartości

Wiim Mini - tani streamer dla mniej wymagających


dijx

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

 

Nie znalazłem tematu poświęconego niedrogim streamerom WiiM, a że od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem WiiM mini - zakładam takowy. Nie mam nic wspólnego z producentem ani dystrybutorem, piszę jako użytkownik prywatny.

 

Oto i on:

 

image.thumb.png.a9cabdc193b8bbca65f0510f77f64052.png

 

 

 

 

 

WiiM Mini fakty:

 

MP3, AAC, ALAC, APE, FLAC, WAV, WMA, OGG -> 192kHz/24bit

 

- zasilanie USB-C 1A- brak zasilacza w zestawie, jest kabel USB-C <=> USB-A

 

- wyjście TOSLINK/SPDIF

Power Output=-3dBFS
THD+N Ratio=0.005%
SNR=102dB
Crosstalk=-103dB
Dynamic Range=97dB

 

- minijack line-out

DAC: TI PCM5121

Power Output=2Vrms
THD+N Ratio=0.009%
SNR=102dB
Crosstalk=-106dB
Dynamic Range=96dB

 

- minijack line-in

 

-bluetooth 5.2 SBC+AAC, dwukerunkowy

 

-wifi dual band 802.11 a/b/g/n/ac 2.4/5GHz, możliwość wymuszenia tylko 5GHz, jeżeli kogoś szum w sieci spycha na 2.4, które nie wyrabia z FLAC 192/24

 

- dotykowe przyciski

play/pause

programowalne + i - mogą sterować volume lub przewijaniem ścieżek. 

 

Powyższe to tak w skrócie, dokładna specyfikacja tutaj:
https://www.wiimhome.com/wiimmini/specs

 

Wspierane serwisy - screen z mojej apki androidowej:

image.thumb.png.d992182b1761a33120dfcd012a752d13.png

 

Gramy!

image.thumb.png.a5f6a99103810d0705986000a938fcbb.png

 

Dwa tryby equalizera - tradycyjny i parametryczny - osobno dla każdego wejścia

image.thumb.png.8f7e9b3b3d3e2dfaaf4f291d30d2984e.png      image.thumb.png.6c0715f13bce1f7eac38cf1ed971d784.png

 

Główny ekran ustawień:

image.thumb.png.d6ff2653c25a8fd1261cc33a36173cd6.png

 

Ustawienia audio:

image.thumb.png.3882ea27dbc02dd56fca57c03f6d1176.png

 

 

Apka windowsowa jest póki co niepełnosprawna - nie ma możliwości obsługi serwisów streamingowych, jest tylko obsługa chyba wszystkich opcji urządzenia i już załadowanej playlisty oraz plików lokalnych na komputerze, UPnP, SMB etc. Ja rozwiązuję to w ten sposób, że mam na kompie VM z Android x86, w nim aplikacje WiiM i klikam w VMce :)

 

Screen z przeglądarki na windows - zamapowany dysk sieciowy 
image.thumb.png.4e7c2b839a012679bc8a5bee42848c83.png

 

 

 

 

Osobiście używam Wiima do Amazon Music (czasami spotify) - jest to mój ulubiony serwis, ponieważ mają czytelne API, które łatwo integruje się z aplikacjami, dużą bibliotekę, FLAC minimum 44.1/16, ale jest dużo nagrań 48/24, 96/24 i trochę 192/24 - głównie klasyka Jazzu i muzyka klasyczna. Przy cenie 3.99€ - imo nie ma konkurencji. Natomiast apka Amazona jest... dość słaba - ma tryb exclusive, ale nie potrafi ustawić windowsowej częstotliwości próbkowania ani głębi bitowej. A na Linux nie ma jej wcale :)

 

Z czasem podrzucę linki do stron z testami i pomiarami - wyniki z grubsza są takie, że line-out jest dość przeciętny i nadaje się co najwyżej do monitorów aktywnych typu Edifier, natomiast dla posiadaczy DAC z SPDIF bez inklinacji audiofilskich jest to już całkiem rozsądne urządzenie za niewielkie pieniądze - obecnie poniżej 400zł, ja swojego kupiłem chyba po zwrocie lekko poniżej 300zł. 

 

Proszę śmiało pytać, prosić o screeny z konkretnych ustawień, pytać jak działa funkcjonalność. 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dijx
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, z nimi to ogólnie z tego co kojarzę ciężko, bo jak zwijałem się z Deezera i szukałem nowej platformy, robiłem rekonesans. Zezwalają na integracje tylko tym producentom, których uznają za godnych. Przez Alexę chyba tylko. 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kuman napisał(a):

Czy Apple music bedzie na to cudo?

Ma AirPlay 2

https://mp3store.pl/odtwarzacze-audio/odtwarzacze-strumieniowe-sieciowestreamery/arylic/2022460450548182022/5904673780434/wiim-mini-odtwarzacz-sieciowy-audio

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, The Grand Wazoo napisał(a):

AirPly 2

Właśnie i to jest problem 😭

Airplay 2 przesyłając do airplay2 ścina do AAC, co brzmi jak czarny humor, bo w airplay1 do airplay1 zostaje CD.

Gdzieś to widziałem na Darko Audio

 

Tutaj

 

https://darko.audio/2023/10/apple-airplay-isnt-always-lossless-sometimes-its-lossy/

 

Edytowane przez kuman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem applowy i nawet nie do końca wiem, jak działa airplay; niby moja partnerka ma iPhone, ale z kolei nie ma apple music, aby przetestować. To jest w jakiś sposób podobne do chromecasta lub spotify connect? Można to przetestować inaczej, niż używając apple music?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem linuxową nieoficjalną apkę do WiiM:

https://github.com/shumatech/wiimplay

Właśnie się kompiluje, zobaczymy, czy zdoła.

 

Update: szału nie ma:

image.thumb.png.1bbf184a26e633578ecd181659d2ecc8.png

 

zasadniczo działa albo zdaje się działać:

- przewijanie next/prev, repeat, shuffle, mute, volume i korektor.

- pause/play mi nie działa

- wybór wyjścia opt/coax/line-out

- balance

- przełączniki audio fade-in/out przy pauzie i zmianie ścieżki

- włączanie/wyłączanie blokady volume (fixed volume)

Muszę rozkminić co to te playlisty 🙄

 

I doku do API, gdyby ktoś chciał sam walczyć:

https://www.wiimhome.com/pdf/HTTP API for WiiM Mini.pdf

Edytowane przez dijx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności