Skocz do zawartości
  • 0

Iphone. Czy jest sens pakować się w droższe słuchawki?


SarkonPL

Pytanie

Witam serdecznie.

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc cześć!. W sumie jest to pierwszy post na jakimkolwiek forum od zapewne 10 lat:)

Do rzeczy. Jestem (nie?)szczęśliwym posiadaczem Iphone 12 Pro Max. Na codzień korzystam ze słuchawek Koss Porta Pro Wireless oraz Audio-Technica ATH-M50xBT2.

Ostatnio zastanawiałem się nad słuchawkami True Wireless. Myślałem nad Final Audio ZE2000, OnePlus Buds Pro 2, Momentum 3, ATH-CKS50TW,  ATH-TWX9 czy Oppo Enco X2.

 

I można powiedzieć, ze byłem przygotowany na kupno Final Audio ZE2000. Ale potem zacząłem czytać jakie to kodeki obsługuje Iphone. I nie ukrywam, trochę się zawiodłem. Bo okazuje się, że bez kabla i DAC to w ogóle nie podchodź. Niby jest Apple Music, jest loseless i tym podobne, ale okazuje się, że takie słuchawki BT tego nie obsłużą. Zatem zastanawiam się czy w ogóle jest jakikolwiek sens pakowania się w kolejne słuchawki. A jeżeli jest to co za tym przemawia?

 

Za wszelkie sugestie serdecznie dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
27 minut temu, SarkonPL napisał(a):

A jeżeli jest to co za tym przemawia?

 

To, że dobre słuchawki zagrają dobrze nawet na gorszym kodeku. Nie róbmy z AAC jakiegoś totalnie upośledzonego kodeka. Porównywałem m.in. Focal Bathys oraz Final ZE8000 na AAC vs aptX Adaptive. Powiedziałbym, że obie pary na aptX grały może z 10% lepiej (ofc subiektywne odczucie). Czy to znaczy, że nie warto kupować lepszych słuchawek? No nie.

 

Kodeki kodekami, możesz kupić kiepskie słuchawki za 200 zł z LDAC, ale co z tego, skoro lepiej zestrojony model za większą kasę zagra od nich sporo lepiej nawet jeśli będzie używany przez "tylko AAC" ;) Nie dajmy się zwariować - przede wszystkim liczy się to jak dobrze grają dane słuchawki, a kwestia kodeków to sprawa drugorzędna. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
31 minut temu, SarkonPL napisał(a):

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc cześć!. W sumie jest to pierwszy post na jakimkolwiek forum od zapewne 10 lat:)

 

Cześć!

Miło Cię poznać.

 

Niestety, taki znak czasów - większość dyskusji uciekło na Telegramy lub grupy na Facebooku, niestety.

Dla mnie o wiele trudniej jest się tam odnaleźć. O przeszukiwaniu i wczytywaniu się w starsze wątki w ogóle nie ma mowy.

 

Niemniej, wracając:

To, co zasugerował bakuś jest jak najbardziej rozsądne. Zacznij od czegoś z ekosystemu Apple, jeśli nie rozważasz zmiany telefonu w najbliższym czasie.

 

Najwygodniejsze, ale również dźwiękowo bardzo dobre rozwiązania.

 

Natomiast przy dłuższszej dyskusji musiałbyś napisać coś więcej, bo nie wiemy nawet, w jakich okolicznościach chcesz słuchać muzyki - czy w biegu, podczas drogi do pracy / szkoły, czy raczej w domowym zaciszu, gdzie można rozłożyć się z kabelkami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
33 minuty temu, HappyBlack napisał(a):

Natomiast przy dłuższszej dyskusji musiałbyś napisać coś więcej, bo nie wiemy nawet, w jakich okolicznościach chcesz słuchać muzyki - czy w biegu, podczas drogi do pracy / szkoły, czy raczej w domowym zaciszu, gdzie można rozłożyć się z kabelkami.

Z uwagi na fakt, że trochę słuchawek posiadam, te które zamierzam kupić służyłyby do podróży komunikacją miejską z punktu A do punktu B i z powrotem:) Aktualnie używam w autobusach Koss Porta Pro i nie wygłuszają odpowiednio dźwięków dochodzących wokół mnie. Z drugiej strony nie chciałbym tracić tej ,,przestrzeni" jaką oferują Kossy jeżeli chodzi o brzmienie:). Dlatego też myślę nad jakimiś słuchawkami do 1000 zł. Tak więc w skrócie: brzmienie rockowe/indie/pop do autobusu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tym budżecie kupił bym serio jak już ktoś wcześniej polecam AirPods Pro Gen.2 USB-C. Grają przyzwoicie jak na TWS, bardzo dobre ANC, świetny tryb kontaktu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do iPhone tylko AirPods Pro 2 lub AirPods Max. W zależności od budżetu i tego czy mają być to słuchawki dokanałowe czy wokółuszne. Resztę modeli radzę pominąć, dźwiękowo odstają od ich "flagowców". Trzeba przyznać, że dostajemy tutaj niezłej próby brzmienie, świetne ANC, dobre mikrofony, bardzo dobrą funkcjonalność, długie działanie na baterii i nienajgorszy wygodę. W mojej ocenie AirPods Pro 2 to najlepiej wyceniony produkt Apple. Z łatwością idzie je kupić poniżej 999 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności