Skocz do zawartości

XDUOO XD05 PRO


tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, wfmsiekierka napisał(a):

Dip 8

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka
 

Preferuję rozwiązanie bez adpaterów, z obciętymi lutami, po to, by opampy nie stykały się z kondensatorami modułu. Inni stosują adaptery, żeby uniknąć modyfikacji opampów. Pisałem o tym wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żebym rozumiał. Jeżeli nie obetniesz lutów (nóżek od ompampa?) to opamp styka się bokiem z kondensatorami modułu?
Z kolei gdy zastosujesz DIP8 to nie da się zamontować modułu w Xduoo?
Proszę o szczegółową odpowiedź bo mam sparkosy i w końcu muszę się zabrać za instalację

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wfmsiekierka napisał(a):

Tak żebym rozumiał. Jeżeli nie obetniesz lutów (nóżek od ompampa?) to opamp styka się bokiem z kondensatorami modułu?
Z kolei gdy zastosujesz DIP8 to nie da się zamontować modułu w Xduoo?
Proszę o szczegółową odpowiedź bo mam sparkosy i w końcu muszę się zabrać za instalację

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka


 

Nie obcinaj nóżek opampów, tylko luty na rogach płytek. Inaczej opampy się nie zmieszczą. Przymierz i przyjrzyj się. Z adapterami nic nie trzeba obcinać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wfmsiekierka napisał(a):

To da się użyć adaptery i zainstalować modół do xduoo?

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka
 

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.
Dzięki

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Moja ostatnia koncepcja:
E.thumb.jpg.df4a03fb15e0e76893d836d8bc9bac67.jpg
B.thumb.jpg.65e7cc909b904c4daae8ccdb22b3646d.jpg
D.thumb.jpg.01e7caa11d975d07af2facf463f0756c.jpg
C.thumb.jpg.68faac96a0bc83fe3437f8c48df4935f.jpg
Mam nadzieję że to ostatnie pytania:
1)Sparkos muszą zostać zainstalowane dokładnie tak jak na twoim pierwszym zdjęciu?
2)Mam takie adaptery, znaczniki są na górze. Jak wyjmę moduł to tam będzie jakoś pokazane w jakiej orientacji wpiąć adaptery? Jeśli tak to na co mam zwrócić uwagę? IMG_20231220_170405.jpg

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wfmsiekierka napisał(a):

Dzięki emoji106.pngemoji3577.png

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Mam nadzieję że to ostatnie pytania:
1)Sparkos muszą zostać zainstalowane dokładnie tak jak na twoim pierwszym zdjęciu?
2)Mam takie adaptery, znaczniki są na górze. Jak wyjmę moduł to tam będzie jakoś pokazane w jakiej orientacji wpiąć adaptery? Jeśli tak to na co mam zwrócić uwagę? IMG_20231220_170405.jpg

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka
 

Na sparkosach masz wyraźnie oznaczony pin 1. Pin1 ma być po stronie półkolistego wycięcia adaptera. Wycięcie jest także na stolikach modułu - wycięcia na adapterach i stolikach modułu mają sie zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się w opisie wyżej (wyedytowałem), wchodzi ta cała choinka. Trzeba delikatnie włożyć w otwór xd05 i kiedy leży poziomo delikatnie unieść od strony śrubek i wtedy da się włożyć w slot. Jak od razu będziesz próbował włożyć w złącze to się nie uda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się w opisie wyżej (wyedytowałem), wchodzi ta cała choinka. Trzeba delikatnie włożyć w otwór xd05 i kiedy leży poziomo delikatnie unieść od strony śrubek i wtedy da się włożyć w slot. Jak od razu będziesz próbował włożyć w złącze to się nie uda.
OKI

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się w opisie wyżej (wyedytowałem), wchodzi ta cała choinka. Trzeba delikatnie włożyć w otwór xd05 i kiedy leży poziomo delikatnie unieść od strony śrubek i wtedy da się włożyć w slot. Jak od razu będziesz próbował włożyć w złącze to się nie uda.
Jak bym pamiętnik Prof. Religi czytał?...
Warto takie DIY robić za taką kasę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z innymi opkami znika szum na czułych IEMach ?
Ja właściwie nie słyszałem szumu, jako takiego tylko był bardzo cichy " przydźwięk sieci" zasilającej. Słyszalny był na jednym zasilaczu impulsowym.Co ciekawe na zasilaczu od Xiaomi było znacznie lepiej. Potem kupiłem zasilacz liniowy 12V.Problem ustał. Ustała też potrzeba przełączania batt/ext żeby zaskoczyło 12V z impulsowego.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem przyjemność wypożyczyć xDuoo XD05 Pro i zrobić krótkie bo bardziej emocjonalne porównanie z Shanling H7. Sygnał po optyku z Gustard U18. Co prawda na zdjęciu Focal Clear Pro ale to już na koniec słuchałem dla przyjemności bo fajnie się zgrywały. Samo porównanie głównie odbywało się ze słuchawkami ISN EST50 @ 18Ohm. Dla tych co ich nie znają krótki opis - bardzo muzykalne, ocieplone z potężnym basiorem i tu wyzwanie wobec źródeł aby poskromić potwora. 

image.jpeg

 

xDuuo :
- bas fizyczny, bardziej sprężysty, wydaje się równy w całym zakresie, świetny wykop od samiuśkiego dołu i zróżnicowanie oraz sama kontrola jest imponująca - doskonale trzyma lejce na EST50 :) Do elektroniki ten zestaw brzmi rewelacyjnie. Przy Focalach impakt, eksplozje, wybuchy mmmmm palce lizać.
- góra bez jedwabiu, przykładowo na początku utworu Uberdrive - She's a lady dosadnie sypie piachem nawet na ISNach
- generalnie bardzo rozrywkowo, jak na kolejce górskiej, z częstymi momentami budowania grozy ale bez przegięć w żadną stronę, wulkan energii przy którym na pewno nie uśniesz ;)
- myślałem, że z Anandami będzie za ostro, a tu zdziwko bo jest super. Za długo takiej szybkiej jazdy nie wytrzymam ale czuć, że xDuoo wyciska z membran ósme poty jak rasowa, duża stacjonara. Jest fest dociążenie i napęd turbo.
- miałem w sumie kilka chwilowych przerw w odbiorze sygnału po optyku
- wyraźny szum w tle przy ISN EST50 @ 18Ohm już w trybie eco na zasilaniu bateryjnym i słyszalny nawet do średniego poziomu głośności (w mojej skali odsłuchowej) :( Przy HiFiMAN Ananda cisza. Podobnie szumiało z Mangird Tea 2.
- na koniec podpiąłem HE6 i również nie mogę za bardzo na coś ponarzekać korzystając w trybie Turbo
- jak dla mnie idealny kompan do ciemniej grających słuchawek jeżeli chodzi o dłuższe odsłuchy

 

Shanling :
- mniejsza scena
- bas również bardzo fizyczny, z dobrym wykopem ale dodatkowo trochę pogrubiony i przez to wydaje się mniej szczegółowy, gorsze zejście - mniejszy akcent na najniższe rejestry, z EST50 jest lekka buła w cięższych basowo utworach
- góra wypolerowana z ostrości choć dalej szczegółowa
- również rozrykowo ale mniej adrenaliny więcej wokół gęstego i stonowanego klimatu

 

image.jpeg

 

Podłączyłem go po balansie Line-Out do wejść XLR w Aune S17 Pro i hmmm ... nie lubię xDuoo bo przez niego będę miał wydatki. Do zdominowanego przez AKMy domu muszę poszukać czegoś na ESSie bo ponownie obudził we mnie żądzę posiadania takiego niesfornego wariata :) Moim zdaniem potencjał na wyjściu ma ogromny jak na swoją cenę i w tym aspekcie jeszcze bardziej zwiększył przewagę nad Shanling H7 dlatego raczej szukuje się zmiana w tym kierunku.

 

Jednak zanim się zdecyduję muszę podrążyć jeszcze temat szumu. Koledzy czy macie armatury 18Ohm lub poniżej by się odnieść do tego czy to była tylko kwestia mojego egzemplarza (przy takiej konfiguracji u innych nie szumi lub ledwo), zbyt niskooporowych armatur (ze wszystkimi mocno szumi), czy wymiana OPampów pomoże w moim przypadku ?

Edytowane przez x86
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, x86 napisał(a):

Jakiś czas temu miałem przyjemność wypożyczyć xDuoo XD05 Pro i zrobić krótkie bo bardziej emocjonalne porównanie z Shanling H7.

Jakie opy na pokładzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, x86 napisał(a):

OK to nie był mój sprzęt to nie dotykałem śrubokrętem ale mogę dopytać. Jest różnica ?

Dokładnie nie pamiętam, ale 1612 wypadają lepiej. Jednak tak naprawdę pro rozwija skrzydła na droższych układach, burson, sparkos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tomaszewski napisał(a):

Dokładnie nie pamiętam, ale 1612 wypadają lepiej. Jednak tak naprawdę pro rozwija skrzydła na droższych układach, burson, sparkos.

Chodzi mi tylko i wyłącznie o szum w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomaszewski napisał(a):

Używam tylko nausznych słuchawek.

Aha no to już wszystko jasne bo myślałem, że chcesz mi pomóc w temacie szumu na IEMach, a to bylo tylko dopytanie na jakich OPkach odsłuchiwałem :)

 

Na headfi też próbowałem znaleźć odpowiedź ale za długi temat. Najlepiej byłoby samodzielnie posłuchać drugiego egzemplarza z ew. możliwością podmiany OPków, celem sprawdzenia wpływu na poziom szumu. Jeżeli chodzi o same preferencje co do wzmacniaczy to wolę tańsze Analog Devices AD825 od Bursonów V5i

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, x86 napisał(a):

Aha no to już wszystko jasne bo myślałem, że chcesz mi pomóc w temacie szumu na IEMach, a to bylo tylko dopytanie na jakich OPkach odsłuchiwałem :)

 

Na headfi też próbowałem znaleźć odpowiedź ale za długi temat. Najlepiej byłoby samodzielnie posłuchać drugiego egzemplarza z ew. możliwością podmiany OPków, celem sprawdzenia wpływu na poziom szumu. Jeżeli chodzi o same preferencje co do wzmacniaczy to wolę tańsze Analog Devices AD825 od Bursonów V5i

Szumi również na zasilaniu bateryjnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności