Skocz do zawartości

Mini PC + Dac + Amplituner + Teufel czy to ma sens?


Seba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów,

 

W chwili obecnej posiadam poniższy zestaw do multimediów:

 

Mini PC Dell OptiPlex 3080 z win11

Ampli Onkyo TXNR696

Zestaw kolumn 5.1.2 Teufel Ultima

 

Max dźwięk przy odtwarzaniu muzyki jaki jestem w stanie wyciągnąć na wejściu do ampli to Multi channel PCM 192khz, brzmi nie najgorzej przynajmniej dla mnie jako laika słuchającego różnej  muzyki poprzez Spotify lub wewnętrzny odtwarzacz Kodi /foobar plików Flac.

Pomyślałem jednak czy nie spróbować ulepszyć muzycznie zestawu podłączając po USB do PC i 2XRCA do ampli DAC Cambridge Audio DacMagic 100.

Czy takie rozwiązanie ma w ogóle sens? Czy jakość odtwarzanej muzyki poprawi się?

Nadmienię że przed PC miałem ZidooX20 Pro z wbudowanym DAC i powiem szczerze że dużą różnicę w brzmieniu słyszałem tylko na plikach DSD, ale być może winą jest mój słuch lub słaby DAC w Zidoo :)

 

Dziękuje za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiem, może komuś kiedyś się przyda bo zdecydowałem się na zakup.

 

Poprawa jakości dźwięku jest słyszalna , kilkakrotnie przełączałem ten sam utwór pomiędzy wyjściami HDMI a RCA z DAC-a , dźwięk wydaje mi się głębszy i bardziej szczegółowy. Jestem zadowolony z zakupu , spróbuję jeszcze konfiguracji gdzie zamienię żródło czyli dell pc na macbook pro 2020.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SebaTo teraz czas na nowe odkrycia, czyli kolejną rewolucję. 😁 Zamiana Kamnodży na jakiś dobry dac a pc z usb na streamera z spdif/i2s 😀.

Amplituner kina domowego Onkyo to też nie jest najlepsze rozwiązanie do stereo, ale ten Twój Onkyo ma DAC AKM AK4458 i może całkiem przyjemnie zagrać.

Jak masz okazję to przetestuj budżetowy dac Topping D10s który ma wyjście coaxial, po którym możesz go podłączyć do Onkyo. Dac ma też przyzwoity, czysto grający dac na Sabre  i możesz podpiąć po rca (takie 2 style grania). Do tego można później dokupić izolator galwaniczny HS01 usb też od Toppinga.
 

41Xd6S2btBS._AC_SY1000_.jpg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1dziękuję za odpowiedź , Onkyo z zestawem kolumn kupowałem pod filmy 4K i Atmos, sprawdza się wyśmienicie. Sugerujesz że DAC Cambridge za prawie 9 stów nie odbiega jakością od Topping D10s ? I to nie jest pytanie złośliwe :) chętnie zaoszczędze parę stów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Seba napisał(a):

@lobuz1dziękuję za odpowiedź , Onkyo z zestawem kolumn kupowałem pod filmy 4K i Atmos, sprawdza się wyśmienicie. Sugerujesz że DAC Cambridge za prawie 9 stów nie odbiega jakością od Topping D10s ? I to nie jest pytanie złośliwe :) chętnie zaoszczędze parę stów.

Jestem przekonany, że D10s zagra klarowniej, z lepszą separacją i przestrzenią niż Kambodża. Onkyo da trochę ciepełka i będzie gites majonez 😀. Miałem go kiedyś właśnie w tej roli pod stereo i miło wspominam a dodatkowo ma wyjście coaxial i możesz podpiąć pod dac w Onkyo jak już pisałem. Wciąż mam w drugiej lokalizacji Stereo Onkyo TX-8390 ( a tam jest chyba ten sam dac) i lubię słuchać płyt cd po coaxial z AKAI CD-57- przyjemne brzmienie. Z moim Onkyo 8390 słuchałem też tego daca Toppinga D10s.  Masz dzięki temu 2 różne brzmienia: bardziej zwiewne, techniczne z D10s na Sabre i cieplejsze, relaksujące z dac na AK z Onkyo.

Jak masz możliwość to wypożycz, zainstaluj sterowniki pod Wasapi czy tam ASIO, skonfiguruj np Foobar jak poniżej i sprawdź.


Możesz też pobawić się w wymianę opampa, tylko żebyś nie odleciał jak ten gość.

spacer.png

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności