Skocz do zawartości

Dobór wzmacniacza i głośników


jakubmilywro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dostałem w spadku gramofon pro-ject essential III z przedwzmacniaczem pro-ject-p. Chciałbym to złożyć do kupy. Zakładam, że oprócz głośników potrzebuje jeszcze wzmacniacza. Jako, że jestem laikiem w tym temacie to proszę Was o pomoc w doborze potrzebnych podzespołów oraz ewentualne rady. Zestaw będzie używany w mieszkaniu dlatego zależy mi na "małych" głośnikach, które docelowo podłączę do odtwarzacza CD oraz TV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc proponuję na początek zmienić szlifierkę do płyt na prawdziwy gramofon oraz zobaczyć co z czym się je  jeśli idzie o patefon i czarne krążki. Jeśli przebrniesz przez pkt 2 to kup sobie prawdziwy gramofon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jakubmilywro napisał(a):

Cześć,

Dostałem w spadku gramofon pro-ject essential III z przedwzmacniaczem pro-ject-p. Chciałbym to złożyć do kupy. Zakładam, że oprócz głośników potrzebuje jeszcze wzmacniacza. Jako, że jestem laikiem w tym temacie to proszę Was o pomoc w doborze potrzebnych podzespołów oraz ewentualne rady. Zestaw będzie używany w mieszkaniu dlatego zależy mi na "małych" głośnikach, które docelowo podłączę do odtwarzacza CD oraz TV. 

Jaka masz wkładkę? 

Jaki budżet na wzmacniacz i kolumny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, amrowek napisał(a):

Tak więc proponuję na początek zmienić szlifierkę do płyt na prawdziwy gramofon oraz zobaczyć co z czym się je  jeśli idzie o patefon i czarne krążki. Jeśli przebrniesz przez pkt 2 to kup sobie prawdziwy gramofon.

 

19 godzin temu, jakubmilywro napisał(a):

Cześć,

Dostałem w spadku gramofon pro-ject essential III z przedwzmacniaczem pro-ject-p. Chciałbym to złożyć do kupy. Zakładam, że oprócz głośników potrzebuje jeszcze wzmacniacza. Jako, że jestem laikiem w tym temacie to proszę Was o pomoc w doborze potrzebnych podzespołów oraz ewentualne rady. Zestaw będzie używany w mieszkaniu dlatego zależy mi na "małych" głośnikach, które docelowo podłączę do odtwarzacza CD oraz TV. 

 

Kolega nie ma pojęcia o gramofonach (tak wnioskuję), a Ty namawiasz go na kupno lepszego. 

Ja bym proponował olać ten gramofon, a co za tym idzie także wzmacniacz i kupić kolumny aktywne z wejściem analogowym (pod CD), podłączyć TV, puszczać muzykę po bluetooth lub z serwisów streamingowych po wi-fi. 

Zawsze polecam Audio Pro A26. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego olać? 

Ja zacząłem od gorszego gramofonu niż ten i całkiem fajnie się słuchało. 

Wystarczy to wszystko sensownie ogarnąć. 

Kolumny aktywne nie są złym pomysłem. Niektórzy słuchają lenco za 500zl z wbudowanymi głośnikami i się cieszą więc nie widzę powodu żeby nie skorzystać z tego projecta. 

Edytowane przez Panjarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkim za komentarze. Jako, że mam trochę płyt i już jakiś czas myślałem nad zakupem to i tak chciałbym go odpalić.

 

1. Czy mogę go uruchomić na podzespołach, które użyje przy innym sprzęcie? Do tej pory myślałem o manualu na pasku, przedwzmacniacz chciałem żeby obsługiwał wkładki MM i MC. Dzięki czemu będę miał porównanie. Czy jest sens wymieniać w zależności od rodzaju muzyki?

2. Nie mam konkretnego budżetu na zakupy. Zależy mi na możliwościach o których wcześniej wspomniałem. Przy założeniu, że będzie to sprzęt używany w sposób podstawowy. 

3. W tym jest wkładka MM. 

4. O jakich pieniądzach rozmawiamy jeżeli chodzi o wymianę na coś sensownego do domowego użytku? Ewentualnie jeżeli macie ochotę to chętnie spojrzę na Wasze sugestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyt posłuchasz raz...bo drugi raz już bedą trzeszczeć po tej szlifierce. Szkoda płyt. Ale co mi tam nie moje.  A jaki tam headshell jest?

gramofon kupisz już od 500 zł plus wzmak za drugie tyle , kolumny od 300  i razem masz...coś na poczatek zabawy ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności