Skocz do zawartości

Antishock W Modelu Imp-900 Vs Imp-550


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy :)

Chciałem się zapytać jak jest z tym CD-AntiShock w modelu imp-900 w porównaniu z imp-550.

W instrukcjach wyczytałem, że:

Imp-900: 40 sek. lub 160 sek. (z pogorszeniem jakości dźwięku), mp3 zawsze 480 sek., 64 MB bufor (?)

Imp-550: 80 sek. lub 320 sek. (z pogorszeniem jakości dźwięku), mp3 zawsze 900 sek., 16 MB bufor (?)

Jeszcze inną informacje daje Ask Alice na www.iriver.com - 160 sek. każdy z tych modeli.

Więc jestem trochę skołowany. Będę słuchał przede wszystkim zwykłych cd audio i zależy mi

na tym, żeby nie przeskakiwały ale jakość była najlepsza.

Dodatkowo oba mają jeszcze funckję iRiver ShockFree, która niby dodatkowo zmiejsza możliwość

przeskoków na CD - ale jak działa i czy pogarsza jakość dźwięku to nie wiem.

Ktoś może z Was się w tym lepiej orientuje. Ma jakieś porównanie itp.

Który model lepszy ?

 

Imp-900 jest za 629 pln Tutaj

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z danych technicznych obu modeli trudno wywnioskowac cos sensownego. W 900 bufor liczony w sekundach (wedlug danych technicznych w 900 antishock dla MP3 wynosi 480 sek. a dla WMA 960 sek.) jest mniejszy, w 550 jest on nawet dwa razy wiekszy ale znowu pewien zamet wprowadza ta pozycja z wartoscia 64MB w 9oo i 16MB w 550... Do tego jeszcze dochodza zapewnienia irivera ze antishock "w porownaniu ze starszym modelem jest wiekszy i bardziej wydajny" qrde niby model wyzszy, nowszy, z nowa technologia i w ogole... o co tu chodzi :blink:

Jednak w moim uzytkowaniu jeszcze ani razu nie mialem zwisu, zaciecia czy temu podobne. Nosze go w plecaku lub w kieszeni wewnetrznej kurtki. Przy chodzeniu czy jezdzie na rowerze (imp w plecaku) zadnych zaciec. Najczesciej jest to muza w vbr mp3 takze w tym wypadku pojemnosc bufora antishock'u nie wynosi zakladane 480 sek.

Aha mozesz sobie poczytac tu o antishocku w 550:

po pierwsze primo

po drugie secondo

po trzecie terzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Heh no i po ponad 2 tygodniach od wysłania maila do supportu iRiver dostałem maila:

 

"...Thank you for your email.

 

The ability of anti-shock of iMP-550 is better than the one of iMP-900.

iMP-550: 80 sec or 320 sec (with worse sound quality)

iMP-900: 40 sec or 160 sec (with worse sound quality)

If you have further enquiries, please feel free to contact us again.

Regards

Leo"

 

No cóż, może i kolega Leo ma rację (a może tylko odczytał dane marketingowe i mi rzucił na odczepnego)

ale już kupiłem imp-900 i nie żałuję. Dodatkowo nic mi nie napisał co to jest ten ShockFree, bo z początku

myślałem, że to po prostu włącza na maxa czas Antishock.

Ale ustawiam Antishock na 40 sek., nie włączam ShockFree i podczas chodzenia z impem w kieszeni jest git nawet jak podbiegam do autobusu.

Na razie nie biegałem wyczynowo z nim (ala Lidia Chojecka tudzież Paweł Czapieski).

 

Co do moich wrażeń:

Imp jest piękny, solidnie wykonany, znamionujący, że poszly na to ciężkie "meliardy", kolor czarny-black (bo inny mnie interesował),

gustowny futeralik (chociaż w części w kolorze butów Relax, znanych z Seksmisji) trochę przyciasny na początku, trudny do zapięcia ale się

w końcu dopasował.

Umordowałem się z legendarną naklejką ale w końcu w usunięciu kleju pomógł Ajax

(btw, ci marketingowcy to mają podejście jakby nie przymierzając w każym lexusie na pół maski naklejali słynną

nalepkę w kształcie kleksa znaną sprzed dekady).

Jakość dźwięku cd audio rewelacyjna, słucham na moich 3-letnich koss porta pro, a i domowe Sennheisery HD 570 bez trudu napędzają.

Wcześniej słuchałem topowego sony n10 na kossach - ach jak to żałośnie grało.

Z będących w komplecie pchełek sennheisera (z logiem iriver) z miejsca zrezygnowałem, bo mnie takie słuchawki nie interesują.

Czy ktoś wie co to za model, bo przeglądając wszystkie wątki nie doszłem w końcu do tego jaki to konkretnie model, a chciałbym je sprzedać ?

Nie wiem jak tam z mp3, bo nie słucham.

Opcji ustawiania jest bardzo dużo, że można się pogubić na początku, czyli tak jak lubię.

 

Dostarczony pilot jest cudowny, znacznie lepszy niż w modelu imp-550 (testowałem ten model w sklepie), obsługa łatwa, bezwzrokowa.

Denerwujące jest tylko umieszczenie pause/play w tym wahadłowym guziczku - czasami przy złym wciśnięciu przeskakuje +/- 10 utwórów (ustawic to można w opcjach).

Z miejsca wgrałem firmare 1.30 europejski (to jest identyczna wersja jak ta 1.04 na polskich stronach). Japońska wesja firmware ma za to szerszy

zakres radia UKF (od 76 KHz zdaje się i brak jej setnych części na podziałce). Chciałem spróbować, bo wyczytałem, że europejskie wersje mogą

mieć przyciętą max. głośność (ze względu na jakieś tam przepisy), czego nie mają wersje azjatyckie. Ale nic takiego nie usłyszałem.

Inne impa zalety wszyscy znają.

 

Dziwny jest natomiast wskaźnik naładowania baterii, zaraz po pełnym naładowaniu, przy słuchaniu spada jedna kreska

(akumulatory przeszły już 3 pełne cykle rozładowania/naładowania). Po 2 godzinach słuchania już jest tylko 1 kreska, ale wtedy

ładuje to się tylko 1 godz. do full, więc wskaźnik kłamie.

 

Przy podłączonym zasilaczu ale nie podłączonym do konaktu imp się nie włacza (mimo że w środku aku na full) - taka jego uroda.

 

Najbardziej denerwujący jest zasobnik na baterie. Po co robić taki duży? Przecież wystarczy zrobić tylko na dwie sztuki AA, wielkością byłoby połowa z tego (tylko nie w kształcie niemieckiego granatu jak w 550)? A te 2 dodatkowe AA to sobie można do kieszeni schować (no ale wtedy nie można byłoby napisać w jakiś marketingowych shitach o długim czasie działania). Pokrowiec na impa powinien posiadać jakąś kieszonkę na ten zasobnik, bo z takim krótkim kablem zasilającym to można taki zestaw trzymać jedynie w plecaku, ewentualnie w stylu matki karmiącej.

Na całe szczęście mam większy pokrowiec panasonica, który co prawda jest duży ale ma taką idealną kieszeń na zewnątrz, która pasuje do tego zasobnika.

 

Aha, no i po tym lakonicznym wstępie przechodzę do rozwlekłego podsumowania: to jest okrutnie dobrze dopracowany sprzęt, choć pewne nieznaczne wady ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w koncu jakas dluzsza notka o 900.

Co do antishock i pytaniu z pierwszego posta pewnie juz wiesz z instrukcji, ze przy wlaczonym antishocku spada jakosc CD Audio. Nie ma nic darmo.

 

Co do porownan antishock: tez wydawalo mi sie dziwne, ze przy gorszych parametrach (pamiec) nie moze byc dluzszego antishock. Korzystam z ustawien mniej energozernych i tez sie nie zacina.

 

Co do pilota: no to juz wiem, ze przycisk pauzy mam lepszy niz w 900 :D

 

Dzwiek: po dlugiej przerwie siegnalem sobie po starego discmana (SONY) ...i go odlozylem. W porownaniu z imp wygrywa tylko czaem odtwarzania na dwoch paluszkach. Reszta to kicha.

 

Futeral z elementami "seksmisji"-czy chodzi ci o o obszycie szwow tym gustownym srebrnym materialem? Jezeli tak to 550 tez go ma. Boski. :D

 

Sluhawki: zobacz co masz napisane-jezeli iriver to z ostatnich dyskusji wynika, ze iriver po prostu. Ale to naprawde dobre sluchaweczki (masz porta-to przy nich zostac). Gdybys mial mx 300-to juz warto sie zastanowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Antishoku: pisałem w pierwszym poście, że przy max. czasach jest pogorszenie jakości. Nie wiem

jednak jak to jest z tą funckją shockFree - brak o tym wzmianki w instrukcji, oprócz tego, ze nie stosować

jej przy porysowanych/źle nagranych płytach.

 

Co do futerału - tak, ten pięknie sreberny kolor jest, że tak powiem, old-schoolowy.

 

Słuchawki - mają z jednej strony napis sennheiser, z drugiej iriver i żadnych innych oznaczeń.

 

Co do ceny - 647 (+15 kurier) w pdp.pl - teraz jest za 999 jak widzę. Ale sprawdź ten link,

co podałem w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności