Skocz do zawartości

Clix2 Okładki I Ocena Utworów


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam 2 pytanka, na które odpowiedzi nie znalazłem w instrukcji ani sam nie doszedłem do odpowiedzi:

 

1. Czy da się w Clixie powiększyć okładki na cały ekran?

 

2. Czy da się z poziomu odtwarzacza oceniać utwory?

 

Jeśli odpowiedź brzmi 'tak' to proszę także o poinstruowanie jak to zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak powiedział kolega wyżej. Nie da się powiekszyc okładki - przynjmniej w tym oprogramowaniu, ale myśle że da się to rozwiązać nawet odpowiednim flashem (chodzi tu o stworzenie odpowiedniego tematu który np. w tle wyswietlał by na całym ekranie okładke)

 

W firmware 1.09 dodali opcje "Artist information" i w niej może być opis wykonawcy albo i coś wiecej. Ja niemam pojęcia bo niewiem jak tej funkcji użyć, jeszcze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy okazji tematu wyświetlania okładek: w jaki sposób dodać do albumu zdjęcie jego okładki (tak, aby była wyświetlana przez Clixa 2) ???

 

Pytanie być może dla wielu z Was wyda się banalne, ale proszę zauważyć, że to mój pierwszy post... I pierwszy odtwarzacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodaję okładki albumów do każdej MP3ójki. Dzięki temu nawet przy tworzeniu składanek utwory nadal posiadają grafikę albumów. Grafika "dokleja" się do MP3ójki jako jeszcze jeden tag.

 

Najprościej to chyba zrobić w Iriver Plus 3. Zaznaczamy utwór i wciskamy Ctrl-I (albo wybieramy Property z menu kontekstowego).

iriver1sg1.gif

Pod grafiką masz przycisk z niebieskim plusem, za pomocą którego dodajesz grafikę - można wybrać obrazek z dysku lub wkleić link do obrazka na sieci. Potem wgrać do Clixa i gotowe. Czerwony krzyżyk usuwa grafikę.

 

Można też zrobić to samo dla wielu MP3ójek na raz. Zaznaczamy kilka plików i wybieramy Tag Batch Modify.

iriver2bu2.gif

W okienku zaznaczamy ptaszka przy AlbumArt Batch Modify i dodajemy obrazek.

 

 

Istnieje wiele innych programów, w których można dodać grafikę albumu - np. Windowsy Media Player 10 lub 11 czy Album Cover Art Downloader, który nie dość, że dodaje grafiki do albumów, to jeszcze potrafi je sam znaleźć na sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stnieje wiele innych programów, w których można dodać grafikę albumu - np. Windowsy Media Player 10 lub 11 czy Album Cover Art Downloader, który nie dość, że dodaje grafiki do albumów, to jeszcze potrafi je sam znaleźć na sieci.

Bardzo fajnie w tej roli się sprawuje Media Monkey

 

Jest dużo skinów (tematów, themes), które zmieniają sposób prezentacji odtwarzanego utworu, m.in. poprzez znacznie większą okładkę albumu.

Zna ktoś nazwy takich tematów?

W sensie takich, które działają w trybie poziomym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co może być winą że okładki wyświetlają się ale zniekształcone? Widać pikselki w różnych kolorach. Nowy firmware (1.12), próbowałem obrazki różnej wielkości (300x300, 100x100) i bez progresywnej kompresji. Program iriver plus 3, w nim widać okładki bez błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności