Skocz do zawartości

Nauszniki do X2HR


Jokerz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem szczęśliwym posiadaczem słuchawek od Philips'a jakimi są Fidelio X2HR. Natomiast myślałem nad wymianą nauszników w nich ponieważ oryginalne pady z zamszu są trochę za małe i za płytkie na moje uszy oraz nie przepuszczają za dużo jak nie wcale powietrza przez co uszy po dłuższym użytkowaniu grzeją się. Z tego co widziałem to Philips zastosował dość nietypowy system zakładania nauszników (zdjęcie). W trakcie poszukiwań z polskich sklepów natknąłem się na ofertę od dekoni lecz pady mają tylko z zamszu i ekoskóry a te materiały mnie nie interesują. Następnie przejrzałem aliexpress i znalazłem dużo ofert ale żadne z tych padów nie posiadały tego specyficznego systemu jaki mają oryginalne pady i pady od dekoni. Ku mojemu zdziwieniu ludzie to kupują i wysyłają zdjęcia w opniach już z normalnie założonymi padami. Czyli rozumiem że nie potrzebuje tego systemu philipsa i mogę założyć większość padów w normalny sposób? A drugie pytanie to z jakiego materiału mam wybrać pady? Nie chcę żeby nowe pady obniżyły poziom basu a jeśli obniżą ten poziom basu to czy jak zwiększę go w EQ to zrównoważy mi się to czy np. welur od razu dyskwalifikuje bas i nawet EQ nie pomoże? . Poszerzenie sceny jak najbardziej na plus dla mnie. I wiadomo chciałbym uniknąć ogólnego pogorszenia audio. Oczywiście chciałbym żeby pady były bardziej przewiewne i nieco większe i głębsze od oryginalnych, co do miękkości nie jestem wybredny ale im miększe tym lepsze :)) Cena nie gra roli lecz im taniej tym lepiej. 

Pozdrawiam!How to Replace Ear Pads on the Philips Fidelio X2, X2HR & X3 Headphones -  Dekoni Audio - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na aliexpress często jest tak, że zdjęcia podglądowe ukazują inny towar niż dotyczy aukcja. Nie ma się jakoś mocno dziwić - ta strona jest głównie skierowana "budżetowcom", więc mając sklep z 100 wariantami produktu, który różni się tylko mocowaniem, ciężko wymagać by chinol przy tak niskich cenach robił jeszcze sesję zdjęciową dla każdego dostępnego wariantu.

 

Ja bym od siebie polecił alcantarę jak w padach do srh1540, dźwiękowo się nie wypowiem jak wpłynęłaby one na te philipsy, ale były to najwygodniejsze pady z jakimi miałem kiedykolwiek do czynienia, świetne na upalne polskie lato ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności