Skocz do zawartości
  • 0

Jakie słuchawki nauszne bezprzewodowe, do gamingu i muzyki ~800zł?


umcacz

Pytanie

Lubię sprzęty o których nikt nie słyszał więc obecnie myślę nad Avantree Aria Me + odbiornik do PC DG60 aby obsłużyć aptX LL.

 

Czy znajdę coś lepszego? Patrząc na tą listę https://www.pcgamer.com/best-wireless-gaming-headset/  wybór jest duży.

 

Steelseries Arctis 7 ?

Corsair HS70 ?

 

Czy Bluetooth aptX LL nadaje się do grania? Widziałem w teście że Aria Pro ma opóźnienia na poziomie 150ms ale nic mi to nie mówi bo podobno ~140ms to mają zwykłe słuchawki na kablu. Bluetooth jest o tyle fajny, że podłączyłbym sobie do telefonu z aptX, a takich gamingowych się nie da. Lubię w słuchawkach siedzieć non stop i aby się uszy w nich nie pociły :)

 

Chcę jak najtaniej ale też nie stać mnie na kupowanie złomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czy ktoś wie czy podczas grania w słuchawkach Aria Me (lub innych Aria) spada jakość dźwięku w chwili mówienia czegoś do mikrofonu? Widziałem taką jedną opinię... I nie wiem czy szykuje mi się wtopa roku z zakupem tych słuchawek czy nie. Generealnie najbardziej mi one odpowiadają, mają BT low latency, dwa urządzenia na raz można podłączyć, nie pocą się w nich uszy, mają stand do ładowania, można w nich rozmawiać i grać - no właśnie ale czy grać i rozmawiać na raz też - oto jest pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No więc tak. Żeby działał mikrofon + stereo przez bluetooth potrzebny jest kodek FastStream - czyli najlepiej mieć słuchawki które mają tylko taki kodek np Aria 8090 które są w preorderze i mają być dostępne od marca. Więc albo trzeba mieć słuchawki które mają FastStream jako swój najlepszy kodek, albo odbiornik który obsługuje tylko ten kodek - wtedy mamy pewność że słuchawki się połączą przez FastStream, bo jak mają aptX to prawdopodobnie połączą się przez aptX i nici z rozmów podczas grania.

 

Kupiłem zamiast tego Sennheiser GSP 370 i są git do gier :) Mogę porównać do przedwojennych 6 letnich HyperX Cloud.

- na start nie mogłem się połączyć na dwóch kompach ale pomógł ten programik na dole strony.

- raczej to słuchawki na małe głowy bo HyperX Cloud używałem na ok 60-70% na pałąku a w Senkach mogę spokojnie używać wysunięte na maxa albo przed-ostatnim ustawieniu. A uważam że mam małą głowę.

- poprawione mają już pare rzeczy w porównaniu do recenzji. Np działa już tryb "Side tone" w epos software czyli można siebie słyszeć gadając do mikrofonu.

- dźwiękowo miodzio. Muzyka, filmy, gry fps brzmią świetnie. Tryb 7.1 nawet da się używać w filmach :) Więcej basu niż Cloudy, i pomimo iż jestem uczulony na bas i go nie lubię to nie wpływa na inne pasma więc szybko się do tego dźwięku przyzwyczaiłem.

- mikrofon złożony odstaje chyba od głowy na 15cm i niedługo go urwę o framugę bo ja lubię się rozmijać z framugami drzwi o centymetry

- wymienne pady i poduszka na górze! Na aliexpress można znaleźć górną poduszkę. Super.

- świetne dla okularników. Jak się dobrze ubierze to nie ściska w okularach tak jak Cloudy.

- można w nich siedzieć wieeele godzin. Wygodne.

- zasięg słaby, 8 metrów i już zaczyna urywać dźwięk... na szczęście do zlewozmywaka mi wystarcza ;) ale dosłownie 0.5m później już przerywa.

- 100 godzin pracy na baterii... tu mi zaimponowały.

Edytowane przez umcacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności