Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe do 250 zł


Jacekg

Pytanie

Witam,

Szukam słuchawek dokanałowych do ~250 zł. Jeżeli słuchawki będą zauważalnie lepsze, mogę dopłacić te parę dyszek. Do tej pory mogę się odnieść do Takstar Hi-1200, ISK HD9999 oraz VJJB K4. Więc tak, zarówno K4 jak i Hi-1200 mi odpowiadały bardziej niż ISK'i, obie pary były ciepłe, miały fajny bas, wokale miło brzmiały (po pobawieniu w eq). ISK'i były dla mnie za bardzo neutralne i jasne, mimo, że scena była o wiele większa, to jakoś mi nie przypadły do gustu.

Głównie słucham popu, szybsze kawałki raczej nie wchodzą w grę. Filmy też będę na nich oglądał, ale nie mam jakichś specjalnie wygórowanych wymagań co do nich. Pasował mi nawet dźwięk z K4 przy filmach. Źródło to Xiaomi Mi9 SE.

Co polecacie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 13.03.2023 o 19:10, marekw 76 napisał(a):

Witam wszystkich.

Jestem nowym użytkownikiem Waszego forum.

Piszę w tym wątku aby nie powielać.

Przeczytałem mnóstwo tematów o zbliżonej tematyce jednak ani trochę nie zbliżyłem się do rozwiązania mojego poszukiwania (no, może odrobinę).

Poszukuję słuchawek dokanałowych. 

Cena najlepiej do 200 PLN.

Użytkowane będą w zasadzie tylko i wyłącznie z telefonem w drodze do pracy i z powrotem oraz podczas spacerów.

Do domowych odsłuchów mam Sennheiser hd280 pro oraz AKG 701 i w zupełności mi wystarczą.

Muzyka w domu płynie zazwyczaj przez kolumny.

Po przewertowaniu forum myślę nad:

Soundmagic e80

Sonicast direm e3 

oraz Final audio e3000.

Ostatnie podobno grają V-ka co nie do końca lubię.

Muzyka to głównie rock i jazz. Na ulicy zazwyczaj nie słucham nic innego.

Zależy mi na wyrównanym brzmieniu. Bas musi być wielobarwny (nie potrzebuję go dużo), średnica kremowa a wysokie bardziej wyraźne niż wycofane.

Scena dobrze gdyby była rozbudowana w przód, tył i na boki oczywiście z umiarem w tych pieniążkach...

Dotychczas miałem/mam:

Soundmagic E10 (bardzo lubię ale przewód przy jacku się posypał).

Sony mh1 pierwsze były super ale kolejne to już chyba podróbki bo grają zupełnie inaczej.

Moondrop chu (kompletnie brak mi w nich basu i oddałem je małżonce).

I inne których nazw nie warto podawać gdyż to w większości buble.

Słuchawki raczej nowe (choć używanych nie wykluczam) jednak zdecydowanie skłaniam się ku nowym gdyż to doki jednak.

Wiem, że najlepiej byłoby wypożyczyć wszystkie i porównać w domu jednak to byłoby wyzwanie czasowe i finansowe. A w takiej kwocie nie spodziewam się nie wiadomo czego.

Myślałem aby ewentualnie dozbierać do Auny e1 jednak nie wiem czy warto aż tyle wydawać.

A może jeszcze coś prócz moich faworytów?

Pomożecie?

Bardzo proszę.

M.

 

 

 

 

 

 

Spróbowałbym Tangzu Waner SG od Chińczyka. Kosztują 9 dyszek na Ali a grają znacznie powyżej tej ceny. Jak się spodobają to dozbierałbym jeszcze do jakiegoś lepszego kabelka do nich, to zagrają jeszcze lepiej niż na zestawowym.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może spasują ci TRN XUANWU. Można je dostać poniżej 40 a nawet za 30$. Lepsze brzmienie Tangzu Waner SG. Mam obie pary i Waner to niższa półka i dźwiękowo i  w wykonaniu. Wg mnie lepiej dołożyć te kilka zielonych i kupić XUANWU 

Edytowane przez Jaro54
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja słucham na stockowym i nie narzekam 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziś po blisko dwudziestu godzinach grania jest dużo lepiej.

Pojawił się bas i wysokie a wokale już tak nie drażnią.

Słuchawki mają potencjał.

Pograją jeszcze do końca tygodnia a potem pobawię się tipsami.

 

 

 

Zastanawiam się jeszcze czy istnieje szansa że podpiąłem wczoraj kabel niewłaściwe do samych słuchawek??

 

Teraz podłączyłem innym kablem który kupiłem na zapas aby podpiąć do wzmacniacza słuchawkowego (oryginał mam z mikrofonem więc przez przelotkę duży Jack gra niewłaściwe) i dźwięk jest zupełnie inny. Jest taki jak lubię.

 

Rozumiem, że kabel może być trochę lepszy a mikrofon może lekko obniżać poziom dźwięku ale to zdecydowanie nie to...

Póki co grają ponad 24 godziny i jest już dobrze.

Teraz będę szukał TWS w zbliżonej cenie i podobnych walorach dźwięku.

Może jakieś propozycje?

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Za ok 30 $ nic lepszego nie znajdziesz. Jak jesteś w stanie dołożyć to bardzo dobre są Hifiman RE800 SILVER ze sklepu hifiman.com za 99$ 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znowu niejasno napisałem.

Szukam teraz czegoś TWS w podobnym budżecie i brzmieniu.

 

Czyli.

Brzmienie zbliżone do xuanwu,  do 250 PLN, muszą być bez kabla tym razem bo troszkę bardziej wymagające w stosowaniu będą.

Dobrze gdyby nie trzeba było ładować co trzy godziny...

Jeśli nic nie ma to może być coś nawet z delikatną v-ką. Byleby była naprawdę delikatna.

Myślałem o KZ SK10.

Oczywiście zaakceptuję wszelkie mankamenty związane z budżetem.

 

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Melomania 1 plus z cambridgeaudio.com za 59,99 € 

47 minut temu, marekw 76 napisał(a):

Znowu niejasno napisałem.

Szukam teraz czegoś TWS w podobnym budżecie i brzmieniu.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cóż trzeba poczekać 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapytaj @Lord Rayden, jak posłuchał moje, to zamówił ( jeszcze zdążył). Chyba to dobra rekomendacja 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności