Skocz do zawartości
  • 0

TWS/ NAUSZNE z niskim opóźnieniem


Salvien_

Pytanie

Cześć,

Szukam słuchawek do konsoli z niskim opóźnieniem, które będą podłączone do tv LG B8. Przejrzałem parę testów i wynika, że najlepiej pod względem niskiego opóźnienia wypada :

1. Redmi Airdots S (150-180ms) aac

2 Haylou GT1 Plus(200ms) aptx

3. QCT T5 (250-300ms) w trybie gaming mode

Jak widać na teście nie zawsze kodek aptx pozwala na niższe opóźnienia : AptX vs GAMING Mode vs AAC/SBC

Cena jaką jestem w stanie przeznaczyć to około 200 zł. Czy w tej cenie mogę dostać coś lepszego? Obecnie mam QCY QS2 i niestety opóźnienie jest wyczuwalne. Dzięki za pomoc :)

Edytowane przez Salvien_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Opóźnienie w sporej części zależy od źródła a nie od samych słuchawek. Nie wiem jaki układ jest w Twoim TV ale w przypadku telefonów na jednym możesz mieć niższe opóźnienia nawet na SBC od aptX LL na drugim. Sam fakt, że oprogramowanie jakim jest kodek np aptX czy aptX LL jest obsługiwane, które w teorii może mieć 40ms opóźnienia nie oznacza, że nawet okolice dwukrotności tej wartości uda Ci się zejść bo ważny jest układ bt, jego implementacja i samo oprogramowanie jak przypuszczam w Twoim TV na bazie androida. Nawet różne wersje androida mogą mieć odmienne wyniki. Ktoś zrobił test opóźnienia słuchawek X na telefonie X to wcale nie oznacza, że w Twoim środowisku będzie podobnie a zaryzykowałbym stwierdzenie, że wyniki mogą być nawet odwrotne. Tutaj ciekawy test co wrzucałem już jakiś czas temu jak wygląda rzeczywistość gdzie telefon od google, zapewne ze zoptymalizowanym kodem zawstydził ponad dwukrotnie niższym opóźnieniem Huaweia.

 

5jYiZGx.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@bigmaras

Czyli loteria, testowałem ostatnio od lubej soundcore liberty air 2 i grały naprawdę świetnie, bez opóźnień, tylko problem jest z systemem, który stopuje dźwięk kiedy wyciągam słuchawkę z ucha, niestety po włożeniu słuchawki ponownie dźwięk się nie odtwarza, więc są to opcje typowe pod telefony. LG posiada swój system webOS, niestety nie jest tak elastyczny jak klasyczny android na telewizorach sony itd.  Czyli najrozsądniej będzie szukać czegoś co posiada aptx? Soundcore taki system posiada, lecz już moje leciwe QS2 nie. 

Edytowane przez Salvien_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności