Skocz do zawartości
  • 0

[ZAKUPY] [SŁUCHAWKI + SMARTFON] [3000 zł]


sven22

Pytanie

Hej, hej. 

 

Wiem, że to nietypowy setup, ale jako że kończy mi się umowa z moim operatorem i chce zakupić telefon za gotówkę, to przyszedł mi na myśl pomysł, aby był to smartfon, który jak najlepiej będzie spełniał rolę odtwarzacza. 

Inne aspekty mnie właściwie nie interesują. Oprócz tego ma dzwonić i wysyłać smsy. Czasami jakiś content na YouTube obejrzę, czy przescrolluje instagrama. 

 

Co do słuchawek. Przez ostatnie miesiące używałem dwóch par słuchawek, tj. TWS- Pamu Slide oraz Creative outlier- obydwie pary nie przetrwały próby czasu. Poza tym nie ukrywajmy były to słabe wybory.

 

Audiofilem nie jestem, ale ww. słuchawki nie wystarczają. Grają po prostu kiepsko,  nie robią na mnie wrażenia, mimo tego, że jestem przekonany, że lepszych nie miałem na/w uszach. 

 

Po krótkiej, ale owocnej wymianie zdań z kolegą @Beh0lder doszedłem do wniosku, że chce słuchawek na kablu.

Jakie mają być?

Dokanałowe i na pewno z dużą ilością basu. Oczekuje również bardzo dobrej izolacji od świata zewnętrznego. Słucham muzyki elektronicznej, ale też rapu. Słuchawki muszą być głośne. W poprzednich miałem niedosyt jak chodzi o głośność. 

Mają grać żywo i szczegółowo- tak, żebym mógł usłyszeć głębie każdego dźwięku. 

 

Do wydania powiedzmy 3000 zł, ale z rezerwą na +/- 200 zł. I tak sprzęt prawdopodobnie będę brał na raty. 

Jaka proporcja co do ceny słuchawek względem smartfona? Tu już zostawiam pole do popisu Wam, moi drodzy.

Chcę w końcu usłyszeć dobrą muzykę. Mam nadzieję, że mi w tym troszkę pomożecie. :)

 

 

Edytowane przez sven22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Od czego tańszy? Jest tam ten sam Quaddac na ESS Sabre. Jak masz okazję tanio to warto. Każdy LG serię G i V w wersji THINQ jeśli chodzi o serię G. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

LG V40 thinq aktualnie po 1700 na allegro, także spore manewru jak chodzi o słuchawki nam zostaje :)

Zostaje jakieś 1400-1500 na słuchawki. Ja w życiu nie miałem w rękach słuchawek za więcej jak 500 zł, także nawet nie mam swoich propozycji.

Kiedyś znajomy zachwalał fiiO fh5, ale czy akurat one wpisują się w moje kanony muzyczne? Nie mam bladego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja z uporem maniaka polecę Shanling ME 100. Do tego zestawu BTR5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, sven22 napisał:

LG V40 + Shanling ME 100 + BTR5- dzięki Jarku za pomoc :)

Poczekam jeszcze do jutra jak Panowie się obudzą, może zaproponują coś innego i wtedy podejmę ostateczną decyzję.

Jesli o mnie chodzi to widzę dwie opcje:

1. Samung galaxy note9 + dunu falcon c(tyle ,że im trzeba dać się dobrze wygrzac).

2. Lg V40 + dunu dk2001 

 

Do elektroniki i rapu falcon c nada się idealnie i fajnie uzupełnia się to z graniem samunga. Jeśli będzie gralo w parze z Lg do dk2001 powinny się fajnie uzupełniać i są dość uniwersalne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Telefon jaki wybiorę to na pewno V40-stka.

Teraz pytanie, czy ktoś z Was zestawiał dunu dk2001 i Shanling ME100 ze sobą i jest w stanie coś napisać na ten temat?

Różnica w cenie spora, a dostępność produktu na plus dla Shanling.

Zakładając temat wspomniałem, że chcę słuchawki dokanałowe, aby maksymalnie odizolować się od świata zewnętrznego.

W specyfikacji dunu dk2001 widzę, że to słuchawki douszne. Nie będzie mi to przeszkadzać?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, sven22 napisał:

Telefon jaki wybiorę to na pewno V40-stka.

Teraz pytanie, czy ktoś z Was zestawiał dunu dk2001 i Shanling ME100 ze sobą i jest w stanie coś napisać na ten temat?

Różnica w cenie spora, a dostępność produktu na plus dla Shanling.

Zakładając temat wspomniałem, że chcę słuchawki dokanałowe, aby maksymalnie odizolować się od świata zewnętrznego.

W specyfikacji dunu dk2001 widzę, że to słuchawki douszne. Nie będzie mi to przeszkadzać?

 

 

Obie pary to sluchawki dokanałowe. Me100 to raczej sluchawki neutralnie grajace. Dk2001 wedlug opinii za oceanem kosza wszystko w swojej cenie. Ich opis masz w fanklubie dunu:

 

 

Dostępne są u polskiego dystrybutora na allegro od reki

Edytowane przez Loke13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chodzi ci o użytkownika BigMaras na allegro? Z tego co widzę to ten Pan jest z mojego miasta i wysyła produkty w 24h, czyli ma je na miejscu, stacjonarnie.

Postaram się z nim skontaktować. Może nawet uda mi się posłuchać czegoś przed zakupem :D

Edytowane przez sven22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, sven22 napisał:
Chodzi ci o użytkownika BigMaras na allegro? Z tego co widzę to ten Pan jest z mojego miasta i wysyła produktu w 24h, czyli ma je na miejscu, stacjonarnie.
Postaram się z nim skontaktować. Może nawet uda mi się posłuchać czegoś przed zakupem

No to masz z górki 😋

@bigmaras jest też użytkownikiem forum 
😉
Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Loke13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra Panowie, finalnie zamówiłem v40 i dk2001 od Marasa. 

Miałem poczekać, ale się nakręciłem i tak wyszło :D

 

Sprzęt powinien być u mnie najpóźniej pod koniec następnego tygodnia, także wtedy odświeżę ten topic i opiszę swoje wrażenia. 

 

Dziękuję bardzo za pomoc wszystkim użytkownikom :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W sumie na olx jest używka za 5 stów w dobrym stanie. Tam siedzą lepsze podzespoły niż we wspomnianym LG v40? [mention=82088]xtremesystems[/mention]
To ,ktore granie bardziej przypadnie Ci do gustu to indywidualna sprawa. Czy zdecydujesz sie na samsunga z serii s/note , lg g/v ,czy axona z akm nie wybierzesz zle. Jesli chodzi o podzespoly to axon 7 byl konkurencyjny 4lata temu, gdy na rynku audio smatrfonow rzadzil .... lg V20. V40 to zeszloroczny flagowiec z lepszym procesorem, aparatem, wysqietlaczem , nowszym softem itd

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z Axon 7 mini bym uważał. Ściągałem 2 lata temu z Chin dla żony. Po 2 tygodniach padł mikrofon. Mogą być różne trefne dostępne. Muzycznie bardzo dobrze 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zastanowiłbym się, gdyby ten model był w oficjalnej dystrybucji i było by go można kupić z 2 letnią gwarancją itd. 

Wtedy mógłbym bardziej poszlaleć ze słuchawkami i kupić coś innego. 

Chociaż pewnie i w przypadku sprzętu audio jest zasadnym mówienie, że nie zawsze drożej znaczy lepiej :)

Aczkolwiek dzięki za propozycję @xtremesystems

Edytowane przez sven22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Zastanowiłbym się, gdyby ten model był w oficjalnej dystrybucji i było by go można kupić z 2 letnią gwarancją itd. 
Wtedy mógłbym bardziej poszlaleć ze słuchawkami i kupić coś innego. 
Chociaż pewnie i w przypadku sprzętu audio jest zasadnym mówienie, że nie zawsze drożej znaczy lepiej
No model byl w polskiej dystrybucji.... jakieś 3-4 lata temu.

Co do sluchawek to zawsze można lepiej/drozej. Pytanie tylko po co? Mialem kilka modeli z przedzialu +/- 2000 i ,które lepsze/gorsze przewaznie okreslal gust, i sluchana muzyka. Wg mnie bez względu czy wziąłbyś shanlingi ,czy dk2001 to byl dobry wybór. Mysle ,ze z tych dwóch,dunu mogą lepiej wpasować się w preferencje,ze względu na rodzaj muzyki

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No tak, koniec końców wszystko rozchodzi się o nasze subiektywne odczucia. Powyżej pewnej kwoty jest jakość X, a dalej detale, które są cholernie istotne :)

Chciałem jeszcze spytać o kwestie związana z odtwarzaniem muzyki. Wczoraj wspomniałeś o lepszej jakości audio w przypadku korzystania z Tidala.

Poszperałem i rzeczywiście, są dwa rodzaje subskrypcji do wykupienia. 

Ta droższa (Hi-fi) oferuje jakość MQA, ale tylko w aplikacji desktopowej. 

Czyli w aplikacji mobilnej, ma smartfonie, mimo aktywnego konta Hi-fi nie będę mógł z tej jakości korzystać, dobrze rozumiem? 

Edytowane przez sven22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jesli chodzi o mqa i tidal master to mniej więcej wyglada to tak:

1st unfold (2x): 44.1kHz -> 88.2kHz
- 2nd unfold (4x): -> 176.4kHz
- 3rd unfold (8x): -> 352.8kHz

Aplikacja tidala na androida od wersji bodajze 8.1 dekoduje x2. Zeby dekodowac wyzej urządzenie odtwarzające potrzebuje mieć również wsparcie sprzętowe. Lg w serii V od V30 wzwyż dekoduje jak się nie mylę x4, wiec w cyferkach roznica dosyc spora,jednak nie kazda płyta w master z tidala gra zauważalnie lepiej.

 


Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Loke13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

w axon 7 jest akm4499en czyli to samo co w Fiio M9

 

chodzi o wersje pelna a nie mini

 

na olx sa uzywki po 4 ~ 4.5 stowy.

 

wiec taniej niz jakikolwiek przyzwoity odtwarzacz.

 

w chinach sa niby nowki za 230usd.ale czy ori i nowki to nie wiem. moze refurbished. ale kupic za 4 stowki uzywke ewentualnie zmienic baterie jak slaba i ma sie calkiem przyzwoity telefon i a dobry odtwarzacz

 

 

jaro z tego co wiem axon7 mini mial slabszy dac. nawet pozniejsze axony nie mialy takiego tylko pelny axon7

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minut temu, xtremesystems napisał:

w axon 7 jest akm4499en czyli to samo co w Fiio M9

 

chodzi o wersje pelna a nie mini

 

na olx sa uzywki po 4 ~ 4.5 stowy.

 

wiec taniej niz jakikolwiek przyzwoity odtwarzacz.

 

w chinach sa niby nowki za 230usd.ale czy ori i nowki to nie wiem. moze refurbished. ale kupic za 4 stowki uzywke ewentualnie zmienic baterie jak slaba i ma sie calkiem przyzwoity telefon i a dobry odtwarzacz

 

 

jaro z tego co wiem axon7 mini mial slabszy dac. nawet pozniejsze axony nie mialy takiego tylko pelny axon7

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Ja nie neguje jakości audio, ale jako smartfon nie ma szans z LG. Jakość dźwięku jest na dobrym poziomie, ale stworzy wiele problemów użytkowych, stary android, przez to kłopoty ze streamingiem, brak serwisu etc, etc

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie neguje. ale idzie go w zaleznosci jaki model LG kupic 3,4 a nawet 5 razy taniej.


chociaz jak tak sobie posiedzialem a jestem androidowym geekiem jak wy dzwiekowymi.
axon o ile pamietam otrzymal oreo czyli 8 a nieoficjalnie normalnie tam dziala 10tka.

 

w zyciu nie dal bym 2 koła za v40 na snapie 845 gdzie 4 razy tanszy axon ma tak samo oled. lepszy aprat , lepsze glosniki ( dolby atmos -testowałem osobiscie) , ma snapa 820 wprawdzie ale to akurat i tak overkill. bo bawie sie nawet telefonami ze sredniej polki i plynnosc flagowcow (teraz mam mi9t pro na snapie 855) nie odbiega w codziennym uzytkowaniu.

wiadomo obrobka zdjec czy gry tak ale nie normalne uzytkowanie. a snap 820 to mocna jednostka nawet na obecne czasy


btw jak ESS jest taki dobry to wiele modeli xiaomi za ulamek ceny lg ma te ESS ;)



Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez xtremesystems
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności