Skocz do zawartości

Słuchawki - co dalej ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szczerze i bez kombinowania. Chciałbym po 1,5 roku coś zmienić w zestawie słuchawek które mam.

Więc tak: źródło - FiiO M11 i iBasso DX160 (DAPy) + FiiO Q5 i ifi micro black (DACi na kompie w pracy i w domu), Tidal HiFi.

Słuchawki, które mam: Beyerdynamic Amiron Home (na kablu zbalansowanym Meze), DT1770 PRO, Meze 99 classics (te odjeżdżają właśnie bo nie bawi Mnie już takie bliskie brzmienie)

Mam też DT770 PRO ale to tylko do studia nagrań domowego. Do odsłuchu wieczorami z tidal hifi nie używam ich.

Słuchawki, które miałem i się pozbyłem:

- HifiMan HE400i (całkiem relaksujące ale jednak odpuściłem, nie porwały Mnie),

- Audioquest Nighthawk (nie wiem czemu ale pachniały mi jakąś cyfrą...)

- Denon AH-D5200 (jedne z niewielu, które miałem i żałuję, że sprzedałem)

- Focal Listen (zupełnie Mi nie podeszły)

- Sennheiser HD600 (też nie mój styl, chyba ta średnica Mnie wykończyła, widać nie jestem jeszcze audiofilem :))

- DT990 Pro (fajne ale trochę przejaskrawiona góra jak dla Mnie).

 

I teraz, poradźcie proszę, czy w ogóle warto zerkać w stronę:

- DT 1990 PRO (tak, jestem fanem Beyerów overall)

- Fostex TH610 

- HifiMan Sundara

- Denon AH-D7200 ?

 

Jest parę marek, których w ogóle nie słyszałem ale boję się wydawać kasę bez odsłuchu chyba, że na promce są.

Czy jakiś wzmacniacz / DAC może. Choć wydaję Mi się, że te dobre wzmacniacze nie upiększają a dodają mocy więc to niewiele da.

Myślałem też by zostać przy tych co mam i zainwestować w kabel ale do DT1770 nie ma zbalansowanego z racji konstrukcji.

 

Dzięki z góry za pomoc.

Aha, budżet do 2,5k. Jakoś nie potrafię przeskoczyć granicy 3k za słuchawki/wzmacniacz/dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam posłuchać D7200 i TH610. Myślę że to dobry kierunek, ale należy wybrać model, który zagra bliżej Twojego gustu. D7200 miałem kiedyś przez dłuższy czas i gdyby nie problem ergonomiczny z pałąkiem to pewnie były by ze mną do dziś. Bardzo dobrej jakości przyjemne i relaksujące brzmienie. Z kolei TH610 posiadam obecnie. Według mnie prezentują brzmienie z bardziej wyeksponowanym „V”. Więcej subbasu i bardziej rozciągnięta góra. No i brak problemów z ergonomią. Osobiście uważam, że każda z tych par może się spodobać, bo obie grają naprawdę dobrze. :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, astral_emersion napisał:

Witam,

Szczerze i bez kombinowania. Chciałbym po 1,5 roku coś zmienić w zestawie słuchawek które mam.

Więc tak: źródło - FiiO M11 i iBasso DX160 (DAPy) + FiiO Q5 i ifi micro black (DACi na kompie w pracy i w domu), Tidal HiFi.

Słuchawki, które mam: Beyerdynamic Amiron Home (na kablu zbalansowanym Meze), DT1770 PRO, Meze 99 classics (te odjeżdżają właśnie bo nie bawi Mnie już takie bliskie brzmienie)

Mam też DT770 PRO ale to tylko do studia nagrań domowego. Do odsłuchu wieczorami z tidal hifi nie używam ich.

Słuchawki, które miałem i się pozbyłem:

- HifiMan HE400i (całkiem relaksujące ale jednak odpuściłem, nie porwały Mnie),

- Audioquest Nighthawk (nie wiem czemu ale pachniały mi jakąś cyfrą...)

- Denon AH-D5200 (jedne z niewielu, które miałem i żałuję, że sprzedałem)

- Focal Listen (zupełnie Mi nie podeszły)

- Sennheiser HD600 (też nie mój styl, chyba ta średnica Mnie wykończyła, widać nie jestem jeszcze audiofilem :))

- DT990 Pro (fajne ale trochę przejaskrawiona góra jak dla Mnie).

 

I teraz, poradźcie proszę, czy w ogóle warto zerkać w stronę:

- DT 1990 PRO (tak, jestem fanem Beyerów overall)

- Fostex TH610 

- HifiMan Sundara

- Denon AH-D7200 ?

 

Jest parę marek, których w ogóle nie słyszałem ale boję się wydawać kasę bez odsłuchu chyba, że na promce są.

Czy jakiś wzmacniacz / DAC może. Choć wydaję Mi się, że te dobre wzmacniacze nie upiększają a dodają mocy więc to niewiele da.

Myślałem też by zostać przy tych co mam i zainwestować w kabel ale do DT1770 nie ma zbalansowanego z racji konstrukcji.

 

Dzięki z góry za pomoc.

Aha, budżet do 2,5k. Jakoś nie potrafię przeskoczyć granicy 3k za słuchawki/wzmacniacz/dac.

Witam serdecznie.

 

Zastanawiam się nad kupnem DAPa i prosiłbym o pomoc. Widzę, że używa Pan obu modeli, którymi jestem zainteresowany. Który z nich lepiej wybrać? 

Ja słucham na takim zestawie: laptop - Aune x1s - wzmacniacz lampowy OTL Sinus Audio - słuchawki Beyerdynamic Amiron Home.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności