Skocz do zawartości

Awaryjność Meizu M6?


Gość MathU

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem M6 po hurraoptymistycznych recenzjach w sieci, wpłaciłem już pieniądze i dziś... odwołałem zamówienie.

 

Coś mnie tknęło żeby zajrzeć wczoraj na forum Meizu. No i co czytamy na http://en.meizu.com/userforum/forum_topics.asp?FID=10 ?

 

Miniplayer doesn't respond at all.

General M6 miniplayer dead topic

My meizu m6 died! Help!

HELP! player is officially dead

**URGENT HELP NEEDED** M6 DEAD.

Player Dead

Meizu M6 Dead

MY MEIZU MINI PLAYER JUST GOT FROZEN

 

To jest PIERWSZA strona z 16, tematy z ostatnich dwóch tygodni!

 

Wczytałem się w to i aż mnie zmroziło.

 

Właściwie codziennie pojawia się nowy temat o padniętym M6. Player potrafi zatrzymać się po otwarciu filmu, w trakcie odtwarzania muzyki, często po prostu nagle się nie włącza. Nie ma to nic wspólnego z grzebaniem przy firmware, ot normalne użytkowanie.

 

Czasem pomaga soft reset, czasem pomaga zostawienie playera na kilka dni aż bateria się rozładuje, czasem pomaga niskopoziomowy format i wgranie firmware (co zwykle powoduje nowe problemy). Najczęściej jednak nic nie udaje się zrobić i trzeba odtwarzacz wymieniać (!!!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi sie nie przytrafilo cos takiego, raz mi sie zacial po wgraniu pewnego filmu i wystarczyl reset playera wg instrukcji. A w tym Topicu: **URGENT HELP NEEDED** M6 DEAD koles pisze dokladnie ze wgral nowego softa (V2.002). Wydaje mi sie ze wgral softa SP do wersji TP lub na odwrot i wtedy wlasnie sie zacina bo sterownik jest do innego ekranu. Powiem tak: ja kupilem meizu zeby na nim sluchac, a nie zeby bawic sie w upgrade'y. Podjalem to ryzyko i narazie nie narzekam, wole go od clixa. Mam nadzieje ze nic nie padnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam playerka od miesiaca i poki co zadnych problemow, nawet po zmianie firmware na nowsze. Z filmami tez wszystko ok, player ani razu sie nie wylaczyl ani nie zawiesil...

 

A jak wyglada sprawa z dluzszymi filmami ok 350 MB, nie zacina sie?

 

Ja musze dzielic taki film na 2 czesci bo przy dluzszych niz ok 1,5h sie zawiesza, ale to ponoc przez stare firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Filmiki dzialaja calkiem znosnie ale na razie zdarzaja sie problemy z konwersja filmików. Wlasnie reszta userów stad tez ma skaczący obraz? Virtal dubem jakos mi tak sotatnio zrobilo ze mi nie skacze na kompie ale na meizu juz tak. Spróbuje to samo zrobic loliconverterem. Ktoś probował?

A co do tych topiców to wszystko praktycznie zostalo rozwiazane, ew. problemy wynikaly z tego, ze cześć ludzi nie umie hard reset zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek co prawda dość stary, ale nawiążę do pierwszego postu. W tym że po wejściu na oficjalne forum meizu gdzie ludzie z całego świata piszą widać takie posty nic dziwnego nie ma. Ludzie zakładają temat jak mają problem z odtwarzaczem. Mało kto zakłada temat w stylu "mój odtwarzacz działa 5 miesięcy bez problemu jest super!!!", a nawet jakby się pojawiło kilka takich tematów to zaraz moderatorzy by je pokasowali. Idąc tym tropem każda marka będzie awaryjna bo na wszystkich forach głównie są tematy w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności