Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki BT Nauszne 1000 zł


Adamz

Pytanie

Witam panowie,

Szukam słuchawek bezprzewodowych nausznych do kwoty około 1000 zł, w porywach do 1200 zł, jeśli naprawdę będzie warto.

Słuchawki wymiennie używane do filmów i muzyki, jednakże bardziej zależy mi na muzyce.

Głównie zależy mi na jakości dźwięku, w drugiej kolejności jest wyciszenie, z nastawieniem na ANC, mimo że dobrym pasywnym też nie pogardzę.

Czytałem parę wątków w podobnej tematyce i przy każdym pojawiał się temat obniżania jakości utworu poprzez włączenie aktywnego tłumienia hałasu.

Czy faktycznie zmiana jest tak diametralna by rezygnować z ANC, czy może w gwarze takowej zmiany nie usłyszę?

Gatunki muzyczne w zasadzie wszystkie, od popu do rocka, poprzez muzykę klasyczną i jazz.

Najczęściej jest to rock i pop, aczkolwiek dobrze by było uzyskać przyzwoite brzmienie w każdym gatunku.

Co do stylu grania to raczej z nastawieniem na fun, nie chodzi mi o łupanie basem, ale analityczne grania męczy mnie po dłuższym czasie.

Dobrze by było jakby bas schodził nisko, ale przy tym nie zagłuszał całości.

Scena szeroka, nie lubię mięsistego grania, raczej jasne granie i klasyczną V, a przynajmniej żeby nie było płaskie.

Co do kodeków to fajnie by było, gdyby był ldac lub aac.

Żródło to oneplus 7t, ewentualnie laptop, ale tam tylko do filmów, więc nie bierzmy go pod uwagę.

Utwory głównie z Tidala lub plikó flac, więc przysył będzie tu najbardziej stratnym procesem, natomiast jest nieunikniony, gdyż jacka w telefonie już nie mam, a mam dosyć niemiłe wspomnienia z uszkodzeniami jacka i chciałbym uniknąć problemów z tym związanych, bowiem słuchawki będą moim daily driverem.

Co do wygody to raczej wybredny nie jestem, gdy wczuję się w utwór to nie zwracam n to uwagi, jednakże nadmierne naciskanie przez pady na głowę będzie mocno nieprzyjemne.

To chyba na tyle.

A, słuchawki na kablu już mam, ale po pierwsze są analityczne, a po drugie potrzebuję czegoś przenośnego, nawet jeśli będzie to kosztem jakości dźwięku.

Pozdrawiam, Adam.

 

Edytowane przez Adamz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja bym na twoim miejscu spróbował Beyerdynamic Lagoon. Jak coś zamów przez internet i będziesz miał 14 dni na zwrot.

Grają funowo, ale nie mulą i nie walą tak agresywnie basem jak 1000XM3.

Moim zdaniem Beyery (po skonfigurowaniu w apce na androida MYI Beyerdynamic) to najlepiej grające funowo wirelessy obecnie na rynku.

 

ANC jest wyraźnie słabsze niż w 1000xm3, ale lepsze niż u reszty konkurencji (nie licząc jeszcze Bose).

Trzymają dużo dłużej na baterii od 1000xm3 (według specyfikacji aż o 50%). 

Izolują pasywnie gorzej od 1000xm3, ale za to nie grzeją tak w uszy (tutaj chyba nie da się mieć dobrej izolacji bez grzania w uszy, więc coś za coś).

 

Minusy to średnia jakość wykonania (ale wcale nie jest gorzej od 1000xm3), brak LDAC, APTX-HD (mają APTX).

 

Inna opcja to PSB M4U-8. Równie świetne słuchawki (słabszy bas, są bardziej analityczne od Lagoonów), ale szumią, bardzo krótko trzymają na baterii (można wymienić baterie). Za to wspierają APTX-HD, chociaż moim zdaneim nawet z tym kodekiem grają gorzej od Lagoonów. Chociaż różnice nie są duże.

 

Edytowane przez Luqart
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minuty temu, Luqart napisał:

Minusy to średnia jakość wykonania (ale wcale nie jest gorzej od 1000xm3), brak LDAC, APTX-HD (mają APTX).

Nie czuć braku tego kodeku? W końcu jakość jest obniżana dosyć znacząco.

Te drugie raczej odrzucę, nie chcę szumienia, a wymiana akumulatora raczej nie wchodzi w grę.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciężko powiedzieć.

Na PSB zmiana na aptx-hd dawała lekką, ale odczuwalną poprawę.

 

Mam u siebie 1000xm3, lagoony i PSB.

Pozbywam się xm3 i PSB. Dla mnie lagoony wygrały.

 

Lagoony w trybie ANC szumią wyraźnie (1000xm3 prawie w ogóle). 

 

Ogólnie PSB to świetne nauszniki, ale te szumienie w trybie BT mnie straszenie denerwowało.

Chociaż wiem, że nie każdy zwraca na to uwage (co widać po recenzjach).

 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, Luqart napisał:

Ciężko powiedzieć.

Na PSB zmiana na aptx-hd dawała lekką, ale odczuwalną poprawę.

 

Mam u siebie 1000xm3, lagoony i PSB.

Pozbywam się xm3 i PSB. Dla mnie lagoony wygrały.

 

Lagoony w trybie ANC szumią wyraźnie (1000xm3 prawie w ogóle). 

 

A nie da się jakoś zmienić tego grania xm3? Czasem equalizer działa cuda i się zastanawiam czy tutaj odpowiednie ustawienia nie dadzą efektu.

Ciągnie mnie do nich, ale nie wiem czy mi przypasują, najwyżej gdzieś je sobie odsłucham, wielkie dzięki za pomoc.

10 minut temu, Luqart napisał:

Mam u siebie 1000xm3,

Próbowałeś odpalać xm3 z ldac?

Edytowane przez Adamz
Doprecyzowanie zmian grania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, odpalałem 1000xm3 z Shanling m0 i pecetem.

Dzięki czemu był ldac na laptopie.

 

Aplikacja Sony ma wbudowany equalizer do 1000xm3, ale aby z niego skorzystać trzeba przejść w tryb zwiększonego zasięgu  (w którym nie działa LDAC, a nawet aptx, działa tylko SBC) i ogólnie jakieś tam DSP nie działają.

Znalazłem ten post, 

 

 

Po którym zacząłem bawić się korektorem APO aby ustawić dobrze 1000xm3.

Poprawa jest zdecydowana, ale moim zdaniem dalej nie jest to granie Lagoonów.

 

Ale jak ci zależy na ANC to lepiej jest wziąć 1000xm3 i pobawić się korektorem (zewnętrznym na androidzie czy APO na pececie).

Czasami na wieczornych (od 20, 21) wyprzedażach w mediaexpert, markt, oleole czy euro są 1000xm3 srebrne za 949 pln.

 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Luqart napisał:

Tak, odpalałem 1000xm3 z Shanling m0 i pecetem.

Dzięki czemu był ldac na laptopie.

 

Aplikacja Sony ma wbudowany equalizer do 1000xm3, ale aby z niego skorzystać trzeba przejść w tryb zwiększonego zasięgu  (w którym nie działa LDAC, a nawet aptx, działa tylko SBC) i ogólnie jakieś tam DSP nie działają.

Znalazłem ten post, 

 

 

Po którym zacząłem bawić się korektorem APO aby ustawić dobrze 1000xm3.

Poprawa jest zdecydowana, ale moim zdaniem dalej nie jest to granie Lagoonów.

 

Ale jak ci zależy na ANC to lepiej jest wziąć 1000xm3 i pobawić się korektorem (zewnętrznym na androidzie czy APO na pececie).

 

Dzięki za pomoc, teraz kwestia przesłuchać xm3 w jakimś sklepie.

To będę polował na takie promocje, nie wiedziałem o nich.

Edytowane przez Adamz
Dodanie wiadomości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli jesteś usłuchany i preferujesz dźwięk uznany szeroko za hifi to wyrzucisz je do kosza bez korektora :)

Moim zdaniem sensownie jest je wziąć kurierem i w razie czego zwrócić w ciągu 14 dni. 

Dziesięć minut słuchania w sklepie to za mało.

 

Nie wiem dlaczego ale wyraźnie podrożały. Co jest dosyć dziwne, bo 1000xm4 pomału się zbliża.

Całkiem niedawno wszędzie stały 1199, a nawet 1099, a teraz 1399.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Luqart napisał:

Jeśli jesteś usłuchany i preferujesz dźwięk uznany szeroko za hifi to wyrzucisz je do kosza bez korektora :)

Zapewne tak będzie, ale trochę chcę się zaznajomić z nimi.

Powinny stanieć za chwilę, pewnie po wyjściu xm4 będą się ich wyzbywać jak xm2.

Edytowane przez Adamz
Dodanie wiadomości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności