Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki zamknięte do Macbooka Pro. [500zł~]


erelas

Pytanie

Witam, posiadam Macbooka pro z 2015 roku z kartą dźwiękową Cirrus Logic 4208-CRZ która na lekko napędza Sennheiser HD 650.

Posiadam Sony MDR-ZX770BN które nie zachwycają jakością dźwięku ale przez ostatnie 3 lata świetnie służyły jako słuchawki bluetooth na rower czy rolki.
Posiadałem wcześniej Superlux HD-681 EVO mk2 które grały jakościowo o niebo lepiej.
W przyszłym tygodniu chciałbym kupić słuchawki które wykorzystają potencjał macbooka i będą podłączane tylko do niego.

W Sony nie podoba mi się ciasna scena, duża ilość basu bez głębi i skrzecząca góra oraz ogólna niezbyt zachwycająca jakość dźwięku, zwłaszcza przy dużej głośności zbyt się wszystko zlewało.
W Superluxach podobał mi się fakt że po zamknięciu oczu mogłem wyobrazić sobie z której strony stoi każdy instrument, jakość dźwięku była czysta i szczegółowa a głębia basu zamieniała mi miejscami zakończenia nerwowe na całej powierzchni czaszki jednocześnie idealnie oddając skrzypce lub inny wysoko tonowy instrument.
Szukam czegoś podobnego do superluxów, czyli głęboki bas, szczegółowość i świetne tony wysokie, jednak bez podbijania którejś części pasma.
TYLKO słuchawki wokołouszne, preferowana wielkość membran 5cm+.

Muzyka jakiej słucham to głównie muzyka instrumentalna, rock i metal w każdej odmianie.
Interesują mnie słuchawki zamknięte i wygodne na wiele godzin dziennie w kwocie mniej więcej do 500zł.

Jakieś ciekawe propozycje? Z góry dziękuję tym którzy przeczytają i rzeczywiście polecą coś sensownego bo zamówię przez internet i mogę polegać tylko na was bo nigdy mnie nie zawiedliście.

Edytowane przez erelas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Słuchawki półotwarte nie są zbyt popularne. Raczej albo otwarte albo zamknięte. Półotwarte to na przykład philips fidelio l2. Całkiem przyjemne słuchawki, pady nie do końca wokół uszne, warto poszukać używanych.

Edytowane przez superbart
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, nie uwzględniłem, tylko wokołouszne, mam odstające uszy i po prostu bolą od słuchawek które ich nie obejmują... Dlatego też coś z membranami 5cm było by fajne.

Zaraz poczytam o tych Philipsach, a skoro nie półotwarte to jedynie zamknięte wchodzą w grę, mieszkam w bloku na parterze i często chcę się po prostu odciąć od świata i hałasu z za okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności