Skocz do zawartości

Kilka Ważnych Pytań Dotyczących Odtwarzaczy Z Serii E200


DJNavers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :rolleyes: Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Sandisk Sansy E270 (wraz ze słuchawkami Creative EP-630) no i niestety mam kilka problemów i potrzebuje pomocy :huh: Jeśli ktos zna się na tym (a wiem, że jest na tym forum wiele takich osóB) i może mi odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących Sansy to będe wdzięczny za pomoc :P Zanim włącze swój nowy nabytek chce się o nim wszystkiego dowiedzieć odnośnie użytkowania i mam nadzieje, że znajdzie się ktoś kto mi pomoże i odpowie na moje pytania :) Przyda sie to nie tylko mi ale i innym nowym posiadaczom tego wspaniałego sprzętu :) A oto czego chce się dowiedzieć:

 

1.Jak i jakie wgrać oprogramowanie do Sansy E270? Czy najlepiej je ściągnąc ze strony producenta czy też z innego miejsca w sieci? Jakie jest najlepsze oprogramowanie i najnowsze (i bezproblemowe) oprogramowanie do tego odtwarzacza? Jak je do niego wrzucić? No i najważniejsze - jak spolszczyć Sanse (odtwarzacz sprowadziłem w Anglii dlatego nie mam do wyboru języka polskiego)?

 

2.Jak wrzucać utwory? Czy jest potrzebny do tego jakiś program, czy normalnie można kopiować i wklejać z Explorera? Czy z Id3 tagów doczyta info o utworze? Jak zrobić żeby były okładki widoczne w każdym utworze (przypisać dany obraz dla utworu)?

 

3.Jak odtwarzacz segreguje utwory? Chodzi mi tu o opcje "Play All". Czy według daty i kolejności przeniesienia, czy według nazw (utowru lub folderu)? A czy można samemu posegregować muzyke? Tzn. czy można podzielić ją na: płyty, vinyle, albumy, single... jest taka możliwość?

 

4.A jak przenosić filmy i zdjęcia? W jakiej zdjęcia mają być rozdzielczości żeby dobrze na Sansie wyglądały? A jak wrzucać filmy? I przy okazji - do czego służy płytka dołączona do odtwarzacza, czy jest tam jakieś oprogramowanie ułatwiające wrzucanie i obróbke filmów na Sanse?

 

5.I ostatnie pytanie dotyczące nie wnętrza, ale obudowy odtwarzacza. Zauważyłem, że bardzo szybko się rysuje. Kiedy chciałem wytrzeć wyświetlacz koszulką (bo był wypalcowany) zrobiłem na nim przypadkowo kilka rys :angry: Czy to dobry pomysł, żeby kupić sobie taką czerwoną paste do usuwania rys z wyświetlaczy i obudów Ipodów? Chciałbym przywrócić odtwarzacz do dalszego stanu, bo te kilka rys (chociaż widocznych dopiero pod kątem i pod światło i nieutrudniających oglądania) bardzo mnie denerwuje :angry: Jest na to jakiś sposób? A co myślicie o poliwęglanie (to jest taka folia z poliwęglanu która chroni przed zarysowaniami i zabrudzeniami jak ktoś nie wie)? Chce sobie ją równo wyciąć i pokryć nią całą przednią cześć obudowy, to dobry pomysł? A jest jakiś spodób na to, żeby tylnia część obudowy jakoś dobrze wyglądała? Kiedy dotkne ją albo wytre palcami zostają na niej jakieś dziwne plamy, tak samo np. jeśli wyniose odtwarzacz na dwór na zimną temperature, cała ta tylnia część jest w plamach i odciskach, jak ją wycierać? No i jeszcze pytanie o ładowarke, czy można kupić sobie ładowarke pod prąd dzięki której będe mógł ładować baterie kiedy nie mam dostępu do komputera i USB?

 

To tyle, teraz czekam na odpowiedzi :P Prosze pomóżcie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, ale się rozpisałeś!!! No ale przejdźmy do rzeczy:

 

1. Oprogramowanie oczywiście najlepiej ściągną ze strony producenta. Ściągasz Sansa Firmware Updatera, który sam wybiera ci najnowsze i najlepsze oprogramowanie dla twojego odtwarzacza(dla twojej serii bodajże 01.02.15). Updater sam powie ci co masz zrobić (tzn kiedy masz podłączyć Sanse itd.) Jeżeli chodzi o język polski - najnowsze oprogramowanie ma język polski. Link do updatera: http://www.sandisk.com/Retail/DriverDownloads.aspx

Można jeszcze samemu wrzucić pliki z firmware w trybie msc.

 

2. Programem zgrywasz sobie utwory jakim chcesz. Po prostu wybiersz sobie jakim będzie ci najwygodniej (np. Windows Media Playerem 11 albo Media Monkey). Polecam także program stworzony specjalnie dla Sansy przez arturo182 - SansaManager http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=16359. Radzę nie kopiować i wklejać utworów poprzez Explorera. Sansa czyta informacje z Id3 tagów. Okładki możesz dodawać przez dwa sposoby: albo w trybie msc (masz to w settings) poprzez nazwanie pliku z okładką "folder" i wklejenie go do folderu z utworem lub albumem. A drugi to np. Media Monkey ściąga ci okładki z Amazon więc myślę, ze tak będzie prościej i szybciej ;)

 

3. Nie mam pojęcia jak odtwarzacz segreguje utwory w play all. Chyba je miesza ale nie jestem tego pewna. Samemu nie można posegregować muzyki na albumy itd (on sam to robi) ale można sobie zrobić własną playlistę.

 

4. Do płytki masz załączony program do konwertowania i zgrywania zdjęć i filmów na sanse (Sansa Media Converter). Pewnie będziesz miał starą wersję tego programu to radzę zajżeć tu: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=8857. Znajdziesz tam nowszą wersję, która umożliwi ci oglądanie zdjęć w pozionie na całym ekranie. I ogólnie radzę poczytać ten post bo tam wiele mądrych i przydatnych informacji znajduje się :rolleyes:

 

5. Dziwne, ze po lekkim wytarciu sansy zrobiły ci się ryski. To z czego ty nosisz koszulki, z papieru ściernego?? :P

Ja tam mam swoją sanse od grudnia i nadal wyglada jak nówka sztuka. Dbaj o swój skarb bo sansa to najlepsze co się może człowiekowi przytrafić :rolleyes: Co do ochrony odwarzacza to nie mogę pomóc bo naprawdę nie miałam nigdy takiej potrzeby. Noszę go w tym pokrowczyku co go do zestawu dorzucają i to jest dla mnie wystarczające. A ładowarke to chyba można sobie kupić tylko trzeba dobrać odpowiednie napięcie, żeby sie nie schrz***... yyymmm... nie zepsuła. No, wisisz mi piwo za to moje wypracowanie, trochę mi się zeszło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mam Ci dziękować :D Naprawde dzięki, że odpowiedziałaś mi na moje pytania, teraz będe wiedział jak się zajmować moim nowym skarbem :P Pomogłaś mi bardzo, bo zupełnie nie wiedziałem co i jak, zasługujesz na duże piwo :P Jeśli nie będe jeszcze czegoś wiedział to się do Ciebie zwróce, ale mam nadzieje, że nie będzie już takiej potrzeby :) Thanx

 

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły na temat ochrony Sansy, albo może wie co zrobić jeśli kurz dostanie się za obudowe (mimo, że nie wyciągałem Sansy z etui pod obudową zaczęły mi się gromadzić malutkie grudki kurzu, nie wiem jak) albo chce coś po prostu dodać (np. powiedzieć jak odtwarzacz sortuje utwory w "Play All") lub zna jakieś inne przydatne informacje o Sansie który nie zostały opisane w tym poście to śmiało prosze pisać :)

 

MisiaK - jeszcze raz dzięki, bo odwaliłaś kawał dobrej roboty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sansa jest zrobiona z tworzywa które się nieziemsko rysuje, jedynym sposobem zabezpieczenia jest silikonowe etui i nie wyjmowanie z niego odtwarzacza, ale jest to ździebko niewygodne. Folia może być dobrym pomysłem, tylko uważaj jaką bierzesz, niektórzy sprzedają folie z jakimś mocnym klejem, bardzo ciężko je się potem zdejmuje i zostają ślady, może lepszym wyborem byłyby folie antystatyczne? Na tą tylną obudowę chyba sposobu nie ma, co prawda zostają na niej różne ślady, ale przynajmniej się nie rysuje, więc można łatwo wytrzeć. Ładowarkę możesz kupić dowolną z Allegro, napięcie 5V, natężenie nie wiem jakie może być maksymalne, wiem że na pewno wartość 500mA jest bezpieczna, sam takiej używam i nie mam problemów (wcześniej z e200 teraz z c200).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką folię na allegro - http://www.allegro.pl/item178389505_az_2_f...cm_i_8x6cm.html

Co o niej myślisz? Już sobie nawet ją kupiłem bo myśle, że to świetna sprawa - dzięki folii znikną (tzn. będą całkowicie niewidoczne) wszystkie małe ryski które już mi się zrobiły i zabezpiecze odtwarzacz na kilka lat i nie będe się martwił, że kiedykolwiek wyświetlacz mi się zarysuje, bo dzięki niej to raczej nie możliwe :) Mój znajomy ma taką folie na wyświetlaczu w telefonie i mimo tego, że ciągle mu on gdzieś wypada, nie szanuje go i drapie nim wszędzie wyświetlacz wygląda jak nowy (ale reszta komórki już nie :D )! Myślisz, że w Sansie też się sprawdzi? Chce ją nalepić na Sasne, ale nie moge się zdecydować jak to zrobie :) Myślisz, że to dobry pomysł, żeby wszystko równo wyciąć i pokryć nią całą przednią część obudowy (oprócz przycisków oczywiście)? Czy to głupi pomysł i lepiej zakleić sam wyświetlacz?

 

A co do ładowarki to dzięki za podpowiedź, znajde jakąś na allegro, jakbym nie był przekonany czy będzie dobra to wrzuce linka i może mi pomożesz, bo w tym temacie jestem kompletnym laikiem i się nie znam :P

 

A nie spotkałeś się z czymś takim, że na wyświetlacz wpadają Ci malutkie grudki kurzu? Mi niestety wpadła taka mała drobika i mimo tego, że jest strasznie mała strasznie mnie to denerwuje :angry: Można jakoś czyścić wyświetlacz pod obudową, albo jakoś go "wydmuchać" (wydmuchiwałem kiedyś sprężonym powietrzem kurz pod pokrywą strego mp3 i jakoś mi nawet nieźle wyszło :D )?

 

Dzięki za rady, jeśli możesz powiedz jeszcze co sądzisz o tej folii i czy nie wiesz czasem czy można czyścić wyświetlacz w Sansie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sansą e270 nie zdążyłem się za bardzo zapoznać bo miałem ją raptem 1 miesiąc, potem się popsuła i trafiła do serwisu, teraz od dwóch dni mam c250 i jak na razie żadne syfy mi się nie zebrały, chociaż przedni panel (to samo tworzywo co w e200) już zdobi kilka rysek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś może wie jak wyczyścić wyświetlacz ze obudową? I czekam na waszą rade dotyczącą naklejenia folii, bo sam nie moge się zdecydować :) Czy zakleić sam wyświetlacz czy całą przednią obudowe?

 

I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa! Co zrobić, żeby Sandisk Media Converter nie dzielił mi plików na kilka części? Kiedy zgrywa długie filmy zawsze dzieli mi na kilka części, a ja wolałbym ten film mieć w jednym pliku. Czy jest na to jakiś sposób? Korzystam z najnowszej wersji jedynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kombinowanie tak żeby nie dzielił tych filmów ma jakiś sens. Podczas oglądania filmów po ~30minut i próby przewinięcia takiego filmu i parę minut w przód lub w tył, playerek potrafił się zawiesić, więc podejrzewam że na dłuższych filmach byłoby jeszcze gorzej, dlatego converter domyślnie dzieli plik na kilka małych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności