Skocz do zawartości
  • 0

FIIO M9 - jakie słuchawki dokanałowe do ok 500 zł (synergia)


PrzemekWawa

Pytanie

Cześć, 

zakupiłem właśnie okazyjnie DAP - a FIIO M9 (mam nadzieję, ze będę zadowolony...) i jedyne słuchawki jakie mam w domu to Sennheiser HD518 (których brzmienie uważam za przyzwoite). Słuchałem do tej pory muzyki na zestawie kina domowego Marantz.

 

Pierwsze pytanie - czy mój DAP da im radę moim HD518 bez wzmacniacza (będę miał go dopiero w poniedziałek albo wtorek)? Może ktoś ma podobny zestaw? Urządzenie będą ze sobą współbrały?

Później i tak jakiś wzmacniacz słuchawkowy kupię ale to z jakiś czas. bo nie chcę dziadostwa kupować. Teraz zawsze mogę ewentualnie DAP-a do amplitunera kina domowego podpiąć jako bibliotekę utworów i tam dopiero HD518 ale chodzi mi o słuchanie muzyki w innym pomieszczeniu.

 

A co do moich potrzeb zakupowych to słuchawki mają być dokanałowe bo chcę z nich korzystać tylko "mobilnie". Ma być jak najlepsza synergia.

Do ok. 400 - 500 zł. No jeżeli by mi kilka osób faktycznie coś poleciło to i z 650 dam ale proszę, aby odpowiedzieli Ci co mają podobny zestaw, a nie Ci co czytali recenzje...

 

  1. Jeżeli nie będzie dużej straty na jakości to najlepiej BT (nigdy nie miałem bezprzewodowych słuchawek i nie umiem się  wypowiedzieć co do jakości ale jest to jakaś wygoda) ale kabel jakoś zniosę.
  2. Jeżeli na kablu to raczej zbalansowane. Pytanie czy bateria FIIO M9 będzie dużo krócej trzymała ze słuchawkami zbalansowanymi niż zwykłymi albo BT? Jak tak to mniej więcej o ile krócej (nawet procentowo)? DAP ze słuchawkami BT powinien chyba najdłużej bez ładowania wytrzymać czy się mylę?).
  3. Muzyki będę słuchał w większości w drodze do pracy (metro), rower (czasem).
  4. Muzyki będę słuchał w domu na zakupionych słuchawkach tylko jeżeli będą grały dużooooo lepiej niż moje HD518 (samo brzmienie HD518 mi odpowiada i ogólnie wole nauszne słuchawki  - może kiedyś moje HD518 wymienię na coś lepszego jak będę wymieniał sprzęt stacjonarny).
  5. Słucham głównie rocka, jazz-u, nie pogardzę muzyka instrumentalną, rzadko pop.
  6.  Co do brzmienia - moje HD518 mi pasowały ale nie mam dużego doświadczenia.

 

Dzięki wszystkim za odpowiedź.

 

PS. Tak wiem, że najlepiej pojechać i posłuchać ale jeszcze trzeba wiedzieć czego posłuchać  bo nie każdy sklep dany sprzęt ma :)

     

Edytowane przez PrzemekWawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności