Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

ISK HD9999 - welurowe pady


morasko88

Pytanie

Cześć,

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem słuchawek ISK HD9999. Zastanawiam się jak mogę zwiększyć przyjemność korzystania z nich. W innym starym wątku ktoś polecił:

- wymianę padów na welurowe

- rekabling

- wymianę osłonki przetwornika (na filc?)

Skupiłem się na pierwszej z wymienionych rzeczy - czy te pady będą odpowiednie (biorąc pod uwagę ich cenę - 2x wyższą od pozostałych ofert welurowych padów) czy to przerost formy nad treścią i tańsze też dadzą radę: https://allegro.pl/oferta/akg-k240-k242-k271-nauszniki-pady-gabki-najgrubsze-8312832446

??

 

Będę wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tego nie wiesz, każde pady "grają" inaczej. Na jednych, dźwięk może znacząco się poprawić, a na innych, znacząco pogorszyć.

Te pady z linka to są jakieś chińczyki za ~30zł z aliexpress.

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jakieś inne pady welurowe warte polecenie? Co do różnic w odbiorze dźwięku... Wczoraj zmieniłem domyślne pady w ISK na alternatywną - cieńszą i twardszą parę i mam problem - bo dźwięk się jakby "spłaszczył", ale lepiej mi na uszach leżą 😕

Gdyby na dostarczenie padów z aliexpress nie trzeba było czekać co najmniej do końca sierpnia to bym brał stamtąd. A tak mam zagwozdkę - brać z ali, te z allegro czy jakieś inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gościu który sprzedaje  na Allegro sciąga z Chin i sprzedaje z marżą 70%.

Tu rozmiar 105mm. za 30zł z przesyłką Standard shiping czyli ok.14  max 21dni.

https://pl.aliexpress.com/item/32968136017.html?spm=a2g0o.detail.1000014.39.24ca23bb0uVVk1&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.125185.0&scm_id=1007.13338.125185.0&scm-url=1007.13338.125185.0&pvid=2152a270-13c1-47fb-b6c8-0568da11ad36

Edytowane przez progmarky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na Twoim miejscu brałbym największe, otwór w środku 6cm daje duży komfort. Miałem brainwavz hm5 xl 110mm x 65mm i były bardzo wygodne, aktualnie mam zwykłe hm5 (na hd330 xl są za duże) i komfort mniejszy choć nadal dużo lepsze od seryjnych. Mniejsze osobiście odradzam no chyba, że ktoś ma małe uszy, wtedy można tanie welury od superluxa lub akg, choć te na początku są trochę twarde. Do hd9999 odradzam hybrydowe, wyostrzają wyższą średnice co im nie jest wskazane. Filc ucina wysokie częstotliwości, jak za ostro to możesz dać 1 lub 2 płatki, kosztuje grosze bo jakieś 2zł, na średnie tony zbytnio nie wpłynie. Recabling możesz zrobić, ale unikaj wszelkich posrebrzanych, tym słuchawkom przydaje się łagodzenie brzmienia a nawet lekkie przymulenie. Jak nie boisz się przyciąć padów to może wytnij ten otwór w padzie i zrób skarpetowego moda, z tego co pamiętam te większe skórzane pady nie były tragiczne, przy okazji nie stracisz basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności