Skocz do zawartości

Czy Warto Kupic Sennheiser Pmx60 Lub Omx 52


hispan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od niedawna sklaniam sie do zakupu jednych z tych sluchawek:

 

http://allegro.pl/item173994626_sennheiser...tis_omx_52.html

 

http://allegro.pl/item172623714_sennheiser...uper_cena_.html

 

 

Co onich myslicie zaczynam sie sklaniac do nausznych gdyz ponoc nie psuja sluchu i daja lepsza jakosc niz pchelki. Slucham najczesniej rocka (bez szalenstw nie metal) i troche pop, czasem klasyke.

 

No i jak wypadaja w porownia z Kossem porta pro, KSC 75 i ur10? A ioczywiscie jeszcze Seny Px100.

 

A i co mylicie co do oryginalnosci u tych sprzedawcow.

 

 

Ostantnio z pchelek wpadly mi w oko te z serii street okazuje sie ze to jakas nowosc. i naprawde niezle wygladaja. A chyba jakosc jak Mx500.

 

http://allegro.pl/item172723267_mx_50_salo...szawa_mx50.html

 

dzieki pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to po wielogodzinnych przewertowaniu forum, zawezilem krag:

 

Koss Port Pro

Senny Px 100

 

Zamierzam kupic jedne z tych i teraz mam pytanie ktore beda odpowiedniejsze do rocka, popa i klasyki? (najbardziej interesuje mnie rock), elektronicznej rzadziej slucham.

 

i drugie czytalem ze Porta potrzebuje od 60 ohma na wejsciu. (z forum) W moim wypadku mam T20, 30 mW (15 mW na kanał) (16 Ohm) i czy nie bedzie za slabo. Moze te pytania wydadza sie smieszne ale nie znam sie a nie chce kupic porty tylko po to aby na miescie chodzily mi mizernie, bo tam chce ich uzywac. Obecnie mam oryg Cresyny z mp3 i mam ochote sluchowo na cos wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, coraz bardziej mysle ze porty beda najlepsze

 

Do rock'a i pop'u Porta Pro będą super. Przynajmniej taka jest moja subiektywna ocena. Do słuchania klasyki poszukałbym czegoś innego.

 

jest przyzwoicie czy tragicznie

 

Jest prawie tragicznie.

 

najbardziej ciekawi mnie jak bede musial podglosnic w miejskim ikarusie

 

Bardzo.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porty do pop-a i elektroniki beda pasowac. Ale do rocka juz bym wybral px100. Tak subiektywnie.

A tlumienie portek czy px-ow po prostu nie istnieje i nic na to sie nie poradzi. to sa modele otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, coraz bardziej mysle ze nie obejdzie bez pojscia do sklepu i przesluchania, obu tych pozycji. Z tego co sie orientuje Grado odpada sa sporo drozsze i bardziej przypominaja mi sluchawki do uzytku domowego. Chociaz porty tez niezbyt wygladaja na wyjsciowe, ale bardzo mnie pociaga w nich ze w tej cenie ponoc daja niesamowite doznania ( na forum sa przez wszytkich bardzo doceniane i jak ktos sie o nich wypowiada to z taka aura swietosci cos jak przy shure) ;)

 

Nie wiem ale coraz bardziej czuje ze musze je miec, a pozniej sie pomysli... jak bede mial juz jakies wieksze porownanie.

Moze z ta aura troche przesadzam ale czuje ze wlasnie cos w tym jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm. co kto lubi. dla mnie te konturowe brzmienie bardziej do popa pasuje i do elektroniki. w rocku liczy sie chyba bardziej zrownowazone brzmienie, z neutralnym srodkiem i gornym pasmem. ale jak mowilem, to bardzo subiektywna wypowiedz z mojej strony. nie bede sie sprzeczal w tym temacie. trzeba po prostu odsluchac i dopiero kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz dobra gore to albo k26p albo px200. reszta - tj k24p, kpp, px100 najwyzszej gory nie ma w ogole (nie wiem tylko jak z igrado bo nie mam/nie mialem). nie rozpatrywalbym jednak tylko pod wzgledem jakiegos tam wycinka pasma doboru sluchawek. na pewno k26p sei najlepiej sprawdzaja w metalu (przynajmniej dla mnie). pink floyd, van halen i podobne na kpp brzmia swietnie. rage against the machine czy muzyka z mocna linia basowa na px100 dobrze gra (pewnie w rapie tez by sie sprawdzily - niestety nie wiem - nie slucham)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przesluchalem oba modele. I biore Kossy. Porta faktycznie troche wzbogaca dzwiek ale nie az tak dla mnie zeby sluchajac rocka jakos specjalnia mi przeszkadzalo. (oczywiscie w mojej opini a doswaidczenia w tym rzecach nie mam duzej). Senny px100 faktycznie sa neutralne i sa tez dobre, mysle ze bardzo bardzo porownywalne, ale kossow czasem chce takze uzyc do komputera, flilm, moze jakas gra. I mysle ze bede idealne, bo karta dzwiekowa juz nie taka nowa i nie rewelacyjna. No i ta gwarancja dozywocie az milo :P

 

Najciekawszy byl moment jak wzialem jeszcze do przesluchania senny mx400, bo dodatkowo chce kupic pchelki lub dokanalowe i to byla rozpacz po portach brzmialy jak z sluchwki za 5zł z kiosku, brak sceny i bas taki ze mi sie nie dobrze zrobilo. ;) Dlatego za miesiac jak znowu cos wpadnie w tej kwesti juz nie mam tez dylematu, kupie zasluzone i polecane epki 635.

 

To tyle.

 

Wielkie dzieki za pomoc i zyczliwosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz dobra gore to albo k26p albo px200

 

w akg tej gory za wiele nie bedzie. nie przecze natomiast, ze po lekkim uwypukleniu gornego pasma tony wysokie sa na dosc dobrym poziomie jakosciowym.

jednak na eq flat / normal z akg plynie do nas bas, cofniete srednie zakrywajace ciutke gore.

do akg warto podlaczyc playera z dobrym equalizerem - lub do bardzo jasnego zrodla dzwieku.

zaleta akg to izolacja nie neutralnosc w pasmie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krecik: jak to nie ma za wiele gory? jest jej najwiecej sposrod px200 (jakosciowo z px200 jest ona jednak lepszej jakosci - mniej piaszczy), kpp, k24p, px100... nie wiem ile ty bys chcial tej gory. chyba, ze dla ciebie "gora" to sybilanty, ale to wtedy nie mamy o czym rozmawiac... faktycznie srednica z k26p nie jest najlepsza - nosowa, ale wszystkiego nie mozna miec... i tak jest bardzo dobrze jak na taka cene... pusc sobie album demanufacture - fear factory i posluchaj na kazdych z tych sluchawek - zobaczysz ze najlepiej wypadnie na px200 i k26p ze wzgledu na istnienie gornego pasma...

 

p.s. odsluchy wszystkiego przeprowadzam bez zadnych korekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności