Skocz do zawartości

Iriver S7 - 1gb


tab0reqq

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam kolejne info, które po oko?o tygodniu zostanie uwzgl?dnione w recenzji.

 

Czas pracy odtwarzacza po pelnym ladowaniu wynosi: 8h

Test przeprowadzilem: wczoraj lecialy mp3 (roznej dlugosci w tym jeden set 150mb) przez 7h w trybie shuffle. Pozniej poszedlem spac i dzis wlaczylem ponownie. Pracowal kolejna 1h, wiec sumujac razem 8h. Nie jest zle - tylko 1h krocej niz pisze producent.

 

Podejrzewam ze ma wplyw na to: wlaczenie srs wow (ogolnie ustawienia w nim) oraz glosnosc ponad polowe skali.

 

Caly czas podtrzymuje: dobry odtwarzacz, a w mojej opini ladniejszy niz ipod shuffle :)

 

--------

Ktos pytal sie o sposob ustawiania SRS, radia itp... Juz prezentuje to z podlaczonym playerem!

 

5295a0563a9f9629m.jpg 0aa6d1376daa703dm.jpg e61bb27a5cc3995bm.jpg 78cbd46518fe1f31m.jpg 28320335029613bfm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ktoś ci dziękuje za screeny ;]

 

BTW opcji tyle co w SRS Sandbox... za dużo... O_o

... no, chyba że by się dało prosto z odtwarzacza ustawiać to by było coś... ja tam jeszcze pamiętam jak całe SRS WOW w odtwarzaczach miało dwa ustawienia: SRS (od 0 do 10) i TruBass (od 0 do 10) i już wtedy było dobrze... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez nie do konca rozumiem te ustawienia, ale grzebalem tak:

wszystkie na 0, pozniej jeden na z nich na 10 i patrzylem co sie zmienia. Ze wszystkich parametrow wydaje mi sie ze to ustawienie brzmi najbrzyjemniej dla mojego ucha i Porta Pro. Wiadomo - co kto lubi. Dodam ze bez wlaczonych efektow player tez fajnie brzmi, ale nie ma chyba takiego wrazenia odsluchu jak przy wlaczonych opcjach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tu akurat chodziło mi głównie o wygląd, rozmiar i wygodne użytkowanie. Jeżeli kiedykolwiek kupowałbym player bez wyświetlacza, to tylko jako rezerwowy, wtedy s7 świetnie by się nadał :>.

 

Czy gra lepiej? Jeśli nawet to różnica nie powinna być wielka, ale to już niech inni potwierdzą/obalą :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

SRS WOW to nazwa handlowa pewnego "zestawu efektów dźwiękowych", czy też "dopalaczy dźwięku" (jak zwał, tak zwał, w oryginale "sound enhancers")

 

teraz "składowe" to:

 

- SRS - poszerzanie panoramy dźwięku, uwydatnia kanał "otaczający"

 

- TruBass i BOOST ("stary" SRS WOW) lub WOW (SRS WOW HD) - podbicie basu, po prostu

--BOOST/WOW odpowiadają za określenie najniższej częstotliwości przenoszonej przez słuchawki, ale tak naprawdę ustawia się je "jak kto lubi", w zależności od ustawienia zmienia zakres i charakterystykę podbitego basu

 

- FOCUS - odpowiada za "podniesienie" i "uwydatnienie" dźwięku, żeby nabrał "mocy", działa głównie (ale nie tylko) na "środek" (tak w przestrzeni jak i średnie częstotliwości)

 

- DEFINITION - odpowiada za uwypuklenie najwyższych tonów, co automatycznie powoduje "wyostrzenie" dźwięku, perceptualną poprawę "czystości" (czytaj: żeby dźwięk nie był "blady")

 

 

 

obrazek ilustrujący o co chodzi, można znaleźć tu: http://www.srslabs.com/ae-wowhdtech829.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki KHRoN za objaśnienie ;) a jeżeli chce do niego kupić ładowarkę, żeby normalnie ładować przez gniazdko, to ile bym musiał za nią zapłacić, możecie podać parę linków z allegro?

 

P.s. Wydaję mi sie, ze nie dostałem gwarancji na produkt, ale słyszałem, ze rejestruje sie go jakos przez neta, czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności