Skocz do zawartości

Jak z głową rozbudować Home i mobile audio?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, hej

 

Dzięki Wam kupiłem już AQ NightOWL, i praktycznie doki w innym temacie. Teraz się zastanawiam, czy nie dałoby się rozbudować trochę mojego HA o produkty mobilne.

 

W tej chwili mam w domu wzmacniacz diy, do którego mam podpięte 2 źródła na przemian (chodzi o te muzyczne bo jeszcze jest dekoder z UPC itd).

Do wzmacniacza mam wpięty samochodowy (przerobiony na domowe zasilanie 230V) DAC Nakamichi DAC-111,który ma wejście optyczne koaxjalne. Do którego podpinam 2 muzyczne źródło (transport):

 

1. Odtwarzacz Blueray Sony S7200 koaxem i gram z tego CD

2. IPhone/iPad poprzez konwerter USB -> SPDIF (Phiree U2S) i wtedy streaming (TIDAL / Spotify).

 

Jeśli chodzi o proporcje to w 99% gra streaming.

 

Kolumny są 3 drożne robione na zamówienie + zwrotka custom, prądozerne głośniki to (tw - Dynaudio t330d, mid - ScanSpeak Rewelator 15, bas - ScanSpeak Rewelator Alu 22)

 

Wyglada to tak:

9bf8dfd08fcbe1108b06bbe9156677b8.jpg

 

W związku z tym ze 99% to streaming chciałbym zmienić sprzęt HA, który mógłbym może wykorzystać jako mobilny również.

 

Dlatego jako źródło zastanawiam się nad

 

1. Ibasso dx150

 

Ma androida, mogę zainstalować na nim TIDAL i Spotify z których nagminnie korzystam. Chodzą tez offline wiec mogę na drogę do pracy/z pracy używać i pewnie będzie to lepsze źródło niż iPhone + dragonfly red które teraz korzystam mobilnie.

 

Mam pytanie czy moge tego dap’a ibasso dx150 wykorzystać jako źródło do HA do wzmaka (jeszcze nie wiem jakiego)?

Jeśli tak to jak go mogę podłączyć? Lub czego jeszcze potrzebuje. On sam w sobie jest niezłym dac’iem wiec rozumiem, że będę mógł go od razu podpiąć pod wzmaka. Doradźcie prosze!

 

Druga sprawa jakiego wzmaka kupić? Nie chce już diy ani szukać vintage’y, których kondensatory mogą być już spuchnięte i nie znasz dnia ani godziny kiedy padną. Szukam raczej czegoś z nowych konstrukcji, mogą być używki za którymi warto się rozejrzeć. Budżet na wzmaka do 5000 pln. Stereo, żadne amplitunery, wzmacniacz integra. Jak najmniej opcji, selektor wejść , głośność wejście słuchawkowe no i żeby takiego ibasso podłączyć. Oczywiście z dobra elektrownia aby moje paczki pociągnęły przy dużej głośności. Lubię słuchać głośno i czasami „gałe” odkręcam jak nuta wpadnie w ucho.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również, ale martwi mnie trochę ta cisza? Czyżby nie było tutaj doświadczonych osób z wiedzą? Nie wierze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są nowsze i nie wymagają rehabilitacji na dzien dobry. A skoro napisałem ze nie chce to nie ze nie bo nie tylko znaczy ze jak Wy wśród sprzętu mobilnego przerzuciliście „trochę” sprzętu tak ja swego czasu przerzuciłem również blisko kilkadziesiąt wzmakow samochodów z lat 80, 90 od Sony Xesów, Amerykańskie piece Zed Audio, czy Roberta Zeff’a, Xtanty , którego mam w awatarze, radia CD analogowe Alpine’y 7909, 7906, 7944, nakamichi i wiele innych i wiem co potrafią na tle obecnych plastikowych zabawek płasko grających rodem z Chin. Również wiem ile jest zachodu aby utrzymać je w bardzo dobrym stanie dlatego nie chce do tego wracać i co chwile wysyłać taki sprzęt na SPA i modlić się aby nic dzisiaj czy jutro nie strzeliło.
Poza tym jak już wchodzę w dobę nowoczesności czyt. Streaming itp. To już chciałbym aby sprzęt miał wymagane łącza i zminimalizować do minimum ilość połączeń a nie jechać z Lublina do Warszawy przez Kraków i budować protezy ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności