Skocz do zawartości

Problemy Poczatkujacego Uzytkownika Imp-550


surt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow.

Jestem swiezutkim uzytkownikiem iMP-550 i mam pare pytan do uzytkownikow zaawansowanych i niezaawansowanych :). Mam nadzieje ze wesprzecie mnie porada.

 

1. Podczas chodzenia i sluchania muzyki / Mp3 CD / po okolo 15 - 20 min wystepuja czasami "przerwy" w odtwarzaniu - poprostu "przerywa" piosenke. Czasami jest to krotsza a czasami dluzsza chwila. Po zatrzymaniu sie na kilkanascie sekund wszystko wraca do normy i muzyka znowu plynie z sluchwek. Nadmienie iz przez te 15 - 20 min jestem w ciaglym ruchu,idac i raczej sie nie zatrzymujac. Odtwarzacz mam przypiety do paska i umieszczony z tylu, tam gdzie sie koncza plecy :))), oraz nie mam wlaczonej funkcji iShockFree.

Czy u was tez wystepuje ten objaw?

 

2. Czy wlaczacie iShockFree podczas odtwarzania Mp3 CD? W instrukcji jest ta funkcja opisana tylko odnosnie Audio Cd. Czy ta funkcja "cos daje" w przypadku Mp3?

 

3. W FAQ w tabelce przedstawiajacej czasy odtwarzania dzwieku pomimo wstrzasow sa podane wartosci dla Audio CD z wlaczonym i wylaczonym iShockFree. Dla Mp3 CD jest podana jedynie wartosc z iShockFree. Czy to oznacza za dla Mp3 CD ta funkcja jest caly czas wlaczona i osobne wlaczanie jej nic nie zmienia? Jesli nie to jaki jest czas buforowania Mp3 CD na samym ESP?

 

Z gory dziekuje za pomoc i prosze o wyrozumialosc poniewaz pewnie bede mial jeszcze jakies "problemy"

 

pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo,

problem "zacinek" w 550ce był poruszany na forum baaardzo mocno i wystarczy sobie elegancko poszukać i wszystko było jasne... ale dobrze odpowiem w skrócie:

1. tak zdarza się że muzyka się zatnie

2. ta funkcja nie działa w przypadku mp3

3. buforowanie dla mp3 jest duże... nie pamiętam ile teraz dokładnie, ale gdzieś w instrukcji jest napisane

 

powodzenia w szukaniu odpowiedzi na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co do przerw w odtwarzaniu ... zdarzyło mi się to jedynie raz, gdy playera niosłem w kieszeni w bojówkach (tej koło kolana), co zresztą nie było dla mnie zaskoczeniem :). Od tej pory noszę player'a w plecaku i nie ma z nim problemów, nieważne czy leży pionowo czy poziomo (a dodam że bardzo często biorę go ze sobą na przejażdżki rowerowe - nie ma z nim żadnych problemów, nie zaciął sie nigdy).

 

2. Funkcja iShockFree nie ma żadnego znaczenia w przypadku odtwarzania plików mp3, odnosi się jedynie do odtwarzania płyt Audio-CD.

 

3. Player iMP-550 posiada 16 mb pamięci RAM na bufor plików (oraz 2 mb pamięci flash na firmware). W przypadku płyt Audio-CD przestrzeń ta jest wykorzystywana do "zrzucenia" ok. 80 sekund muzyki (z wyłączonym iShockFree) lub w przypadku włączenia iShockFree - ok. 350 sekund (jeżeli dobrze pamiętam), ale odtwarzacz kompresuje trochę muzykę (w locie). Co do plików mp3 przegrywają się one bezpośrednio do bufora, więc włączanie czy wyłączanie funkcji iShockFree nic nie daje. Co do czasu po którym player napełnia ponownie bufor, to zależy on od stopnia kompresji odtwarzanych plików - plik 192 kbit/sek zajmuje więcej niż 128 kbit/sek, więc do bufora mieści się "mniej" muzyki.

 

Mam nadzieję że rozwiałem twoje wątpliwości.

 

Pozdrawiam, Jaromir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności