Skocz do zawartości

Pmp 140 I N10


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak jak w temacie. Od czwartku wieczorem jestem jedynym posiadaczem PMP 140 i N10. Nie miałem wczesjniej czasu nic napisac i teraz tez nie bardzo mam, ale juro postaramsie Wam zapodac fotki :)

 

Tyle co sie pobawiłem obydowama chwil pare musze powiedziec ze PMP to jest rewelacyjna zabawak i wole wydac juz wiecej o jakies 800 zł w sorsunku do H320 i miec takeig PMP :D N10 ma swoej plusy ale i ma kilka niedoscigniec i watpliwosci.

 

Jak cos to pytam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po co komu lepsza zabawka skoro nie ma ochoty ogladac filmow na tak malym ekraniku a sprzet wykorzystuje przede wszystkim jesli nie tylko i wylacznie do muzyki??? Dla szpanu wydac wiecej 800zl??? :unsure:

po to ze jak bym juz miał oszczedzac na takie urzadzenie to wole dołorzyc "te 800" i kupic cos co odtwrazacz filmy, fotki prezentuje duzo lepiej itp.

 

Twoja odp. tak naprawde sprowadza sie to tego, ze po cokomu H320 skoro mozna miec 180 czy baa nawet jakies Yeppa czy cos. Wszyskim wedle potrzeb ... na poczatek trzeba to zrozumiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co komu lepsza zabawka skoro nie ma ochoty ogladac filmow na tak malym ekraniku a sprzet wykorzystuje przede wszystkim jesli nie tylko i wylacznie do muzyki??? Dla szpanu wydac wiecej 800zl???  :unsure:

po to ze jak bym juz miał oszczedzac na takie urzadzenie to wole dołorzyc "te 800" i kupic cos co odtwrazacz filmy, fotki prezentuje duzo lepiej itp.

 

Twoja odp. tak naprawde sprowadza sie to tego, ze po cokomu H320 skoro mozna miec 180 czy baa nawet jakies Yeppa czy cos. Wszyskim wedle potrzeb ... na poczatek trzeba to zrozumiec.

Mysle ze Twoje slowa zostaly wypowiedziane i to sporo na wyrost. Pragne zauwazyc ze glosy/slowa wiekszosci osob przyjmowane sa za opinie ogolu a tak sie sklada ze porownujac modele ifp-5xx z ifp-9xx wiele glosow mowi ze nie potrzebuje ifp-9xx jesli w gre wchodza jedynie takie roznice jak kolorowy wyswietlacz, usb 2.0. czy dluzsze dzialanie na akumulatorku....... - w porownaniu z ifp-5xx. To samo dotyczy mysle porownania serii H-1xx z seria H-320 i moim zdaniem seria PMP-1xx to juz inna dzialka nieporownywalna z wczesniejszymi seriami a tak pozatym znajdz mi kogos kto chcialby dolozyc 800zl zeby miec PMP-1xx jesli "ogladanie filmow" w przenosnych odtwarzaczach jeszcze nie jest WOGOLE spopularyzowane ani zapoczatkowane u nas w Polsce. Moze TY bys chcial dolozyc 800zl i miec PMP-1xx , moze jestes fascynatem nowosci, nowych technologi ale tak na dobra sprawe podaj mi momenty, sytuacje w ktorych wykorzystal bys tego playera w codziennym zyciu. Przegladanie zdjec? OK to potrafie zrozumiec choc nie potrzeba do tego az PMP-1xx ale bardziej podstawowa funkcja PMP-1xx jest odtwarzanie filmow. Zapytam gdzie? W pociagu? W samolocie? Na tylnim siedzeniu samochodu? A moze w autobusie lub tramwaju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest możliwość podpięci PMP do telewizora, wiec wyobraż sobie sytuacje, w ktorej jedziesz na wies. Na wielkie zadupie, gdzie odbierają 3 kanały telewizyjne (masakra). Wieczorami leci jakis teatr telewizyjny lub kolejna powtórka "Książe w Nowym Yorku" :P. W takich sytuacjach PMP jak znalazł. Podpinasz pod TV i smigasz z filmami.

 

Co do ogladania na małym ekraniku, to jeśli rozdzielczość jest dobra to bez problemu mozna oglądać własnie np. podczas długiej podróży.

 

Jesli ktoś ma kase i i zobazył jak to wyglada i podoba mu się to na pewno dołozy sobie te 800 zł, aby miec mozlwość odtwarzania filmów. Jesli ktos ma wiecej filmów na płytach weźmie cos z serii iMP z wyświetlaczem lub bez.

 

To jest kwestia gustu i kwestia pieniędzy. Jeśli wygrałbym w totka i miałbym tyle kasy, ze głowa boli to z pewnością skusiłbym sie. Choc jak sam oliver nie ma zbyt wielu sytuacji, w ktorych można by było skorzystac z odtwarzania filmów na małym ekranie.

Ale moge wymienić kilka:

nudne wykłady na uczelni :P,

długa podróz w pociągu/autobusie/samolocie - ryzyko zmiany właściciela :)

nudne przyjęcie rodzinne :P

 

 

ksy niecierpliwie czekam na fotki wyświetlacza z odpalonym filmem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepiej kupić palmtopa i do tego IHP-140, niż PMP-140 :)

Palmtopy mają więcej możliwości..

A jeżeli chodzi o filmy to np. mam 2 wykłady przerwy na studiach, a do domu nie opłaca się jechać. Włączam PMP-140 i jadę z koksem.

Ciekawe jakie wbudowane kodeki posiada PMP i czy można zapodać jakieś nowe.

Na pewno wszystkie filmy nie będą działały, chyba, że jest jakieś oprogramowanie do konwersji filmów na obsługiwane formaty.

 

Myślę, że 3,8 cala to dużo i całkiem fajnie film wygląda na takim ekraniku.

Widziałem film na palmtopie i muszę przyznać, że jest to imponujące..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejno.

 

Gul. Jakosc dziwku bez zastzrerzen. Powiem Ci ze nie czuje roznicy miedzy innymi flashowymi iRiverami. Jednak N10 ma sporo "wq" aspektów ;) Z bateeriia jest juz ciezsza sprawa. Narazie działa ładnie, ale np samo wgranie 6 filmow zajeło blisko 30 min i bateria odnotoweane to zostało przez bateriie "znikniecem jednej kreski".

 

oliver27. Bardzo czesto podróżuje pociagami (nie mowie tu o KWD czy podmeijskich) i z reka na sercu mowie ze swienie ogalda sie filmiki na tym PMP. Naprawde rewelacja. Ogladanie zdjec to poezja. Wyswietlcz iH3xx nie umywa sie nawet do PMP.

 

Ralph. Jak nabardziej. W zestawie sa nawet kable do podłaczenia PMP do TV. Jeszcze nie stesowałem. Ale zasekunde mam zamiar to zorbic ;)

 

immanuel jest cos w tym co mowisz, ale ja sie nie wypowiem - nie widziałem Palmów w takim działaniu. Konwerter jest dołaczony, wstepnie go obejrzałem jutro bede sprawdzac w działaniu. Z tego co patrzyłem ma duze mozliwosci konwertowania z wykrozystaniem wielu roznych kodeków.

 

zerUeru to masz nawet nozke podpurke pod platera jak bys chciał ogladac w loozeczku ;)

 

 

a na koniec smutna wiaodmosc apropo PMP - nieznalazłem puki co funkcji napisów i wszystko wskazuje na to ze takowych nie ma. Zoibaczymy co powie instrukcjia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na koniec smutna wiaodmosc apropo PMP - nieznalazłem puki co funkcji napisów i wszystko wskazuje na to ze takowych nie ma. Zoibaczymy co powie instrukcjia.

 

To nie problem, czytalem kiedys na www.cdrinfo.pl ze jest/sa takie programy ktore konwertuja film lacznie z napisami ktore musza jednak pasowac idealnie (synchronizacja) Jednakze byl to program konwertujacy dvix, xvid itp do DVD tak by mozna bylo ogladac film sciagniety z netu na stacjonarnym DVD. Nie mniej jednak mysle ze znalazlby sie jakis program jakby sie dokladnie poszukalo ktory by pomog poradzic sobie z tymi napisami w przypadku jakiegos problemu z nimi w PMP-140.

 

EDIT:

N10 widze w ofercie MiP ale PMP-1xx nie widze? Pozatym z tego co sie orientuje to na testy daja raczej te playerki z mniejsza iloscia pamieci bo to akurat nie ma wplywu na testowanie sprzetu.... Dostales PMP-140??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem, czytalem kiedys na www.cdrinfo.pl ze jest/sa takie programy ktore konwertuja film lacznie z napisami ktore musza jednak pasowac idealnie (synchronizacja) Jednakze byl to program konwertujacy dvix, xvid itp do DVD tak by mozna bylo ogladac film sciagniety z netu na stacjonarnym DVD. Nie mniej jednak mysle ze znalazlby sie jakis program jakby sie dokladnie poszukalo ktory by pomog poradzic sobie z tymi napisami w przypadku jakiegos problemu z nimi w PMP-140.

 

Własnie wgrywam Beavis and Butthead do America (jedyny film ktory mam z napisami w filmie) i zoabcze jak to sie bedzie preznetowac. Ale sadze ze literki moga byc mocno małe.

 

EDIT:

N10 widze w ofercie MiP ale PMP-1xx nie widze? Pozatym z tego co sie orientuje to na testy daja raczej te playerki z mniejsza iloscia pamieci bo to akurat nie ma wplywu na testowanie sprzetu.... Dostales PMP-140??

 

To ze PMP nie ma w ofercie nic nie zmienia :) IFP-9xx tez na stronie w produtkach nie ma. Co do PMP ze akurat 140 to z tego co mi wiadomo jest to jedyny egemplarz jaki jest (tobatene podobnnie jak N10). A swoja droga nie ma z tym problemów, naszczescie z Panami z MIPu nie mam problemu i jesli jest potrzeba udostepnienia mi takiego z wieksza iloscia pamieci to takowy dostaje. Najczesciej odatzracz jest jednak dobiernay na podstawie dostepnych kolorów :)

 

 

 

ps. converter działa bardzo elegancko. WMV i MPG w 27 min (jeden) zostały wrzocone do AVI. Zalecana jest jednak duza ilosc RAMu ;)

 

ps2. Odtwrazacz z TV działa REWELACYJNIE. Dzwiek idzie przez glsoniki telewizora a nie przez malutki glosniezek odtwrazacza. Bajka .. ale napisow dalej nie widac.

 

 

----------------------EDIT:

 

Pierwsze fotki. Wiecej postaram się zrobic. Ale jakos nie mam weny do pstrykania :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal czekam na fote playerka z odpalonym filmem no i z jakaś fotką :)

 

 

Jak się prezentuje wyświetlacz przy duzym świetle?? Czy idzie coś dojrzeć, czy jest jakies ustawienie kontrastu lub czegoś pdobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te napisy i film to jest taki program VirtualDub, za pomocą którego można przygotować odpowiedni plik filmowy z nałożonymi napisami.

Cała procedura jest dosyć skomplikowana.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to podaję link do artykułu na ten temat:

http://divx.pl/articles.php?id=48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal czekam na fote playerka z odpalonym filmem no i z jakaś fotką :)

 

 

Jak się prezentuje wyświetlacz przy duzym świetle?? Czy idzie coś dojrzeć, czy jest jakies ustawienie kontrastu lub czegoś pdobnego.

Fotki załnaczma ponizej. Co do swiatła nie widze zadnego problemu, ale i jesli jest taka potrzbena sa kontrasty i inne dziwne ustawienia :)

 

 

Ciekawe ze nikt nic nie chce od N10 a jest to anrpawde zmyslny odztrwarzacz. Przykładowo na duzy plus iRiver ma to ze mozna wymienic gorna nakładke i nie miec nasyzjnika za wykły odwtarzacz z jakimi kolwiek słuchawkami!!! :))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te napisy i film to jest taki program VirtualDub, za pomocą którego można przygotować odpowiedni plik filmowy z nałożonymi napisami.

Cała procedura jest dosyć skomplikowana.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to podaję link do artykuły na ten temat:

http://divx.pl/articles.php?id=48

No wlasnie cos takiego mialem na mysli tylko nie chcialo mi sie szukac................ :)

 

EDIT:

 

Widze napisy w jednym z filmow? Czyzby udalo sie bez problemow je uruchomic? Jest taka opcja? Skomplikowane to czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze napisy w jednym z filmow? Czyzby udalo sie bez problemow je uruchomic? Jest taka opcja? Skomplikowane to czy nie?

To jest chyba ten jedyny film, który ksy ma z napisami wstawionymi :)

 

Bardzo podba mi sie ten playerek, jeśliby napisy to pewnie bym się zakochał w nim (dobra przesadziłem :)).

Genialne :P

 

Ksy dzieki za fotki z filmem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

 

Widze napisy w jednym z filmow? Czyzby udalo sie bez problemow je uruchomic? Jest taka opcja? Skomplikowane to czy nie?

Niestety nie. Jest to film juz ze wstawionymi napisami. Prentuja sie one nawet całkiem sensownie. Co do zaimprementowania napisow to przjerząłem Manual i nic. O ile w playerze ta funkcjia mogła by byc niekorzysttna bardzo małe napisy) o tyle na TV była by super.

 

Brakuje mi w nim (tak samo jak w H320) pilota. Bo jak wykorzystuje sie go jako playera do muzy to niezapsecialnie sie go uzytkuje.

 

N10 jest mile zaskakujacy, ale np. brakuje Holda, i reklamowany jako player dla pań, tak naprade nasyzjnik MPIO jest duzo bardiej koiecy. Powiedział bym nawet ze N10 jest dla bardzo mocno hetero :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uwagi( ajednoczesnie pytania)

-niesmiertelna sprawa autonomii, kiedy nie ma mozliwosci podlaczenia do 220V

W przypadku filmow moze to byc bolesne a tych, ktorzy probuja porownywac bez wlasnych doswiadczen przenosne irivery i laptopy zapewniam, ze nawet w przypadku laptopa autonomia przy ogladaniu na akumulatorach to sprawa dyskusyjna... sprzet siada, zwlaszcza jak juz akumulatory maja troche dokopane przez ciagle uzywanie. Zarznalem dwla laptopy wiec wiem :unsure:

 

-w przypadku firmware-u-w przypadku filmow zaczyna sie juz jazda i nie jest to takie proste jak w przypadku MP3. Najlepiej o tym wiedza ci, ktorzy uzywaja Divx od poczatku istnienia tego formatu. Jazdy z kodekami i od czasu rodzynki, jak np. Xvid. Filmy lepsze, bo kodek lepiej obslugujacy obraz i dzwiek-OK, ale tylko w przypadku PC. Przy powolnej reakcji na nowe formaty iriver nie zacznie z okzji wypuszczenia modeli z obsluga DivX wypuszczac nowych i niesprawdzonych firmware-ow.

 

-napisy. Wtapianie napisow w kazdy posiadany film napisow na stale to niezla szopka.(wyzej w odp. notka o VirualDub-pobawcie sie w to. Po pierwsze problematyczne, po drugie robic kopie filmow tylko do odtwarzania w przenosnym playerku? Nie wyobrazam sobie PODWOJENIA objetosci pamieci, ktora w tej chwili zajmuja wszystkie filmy, ktore mam). Pozostaje ogladanie filmow wersji oryginalnej (pozdrawiam wszystkich milosnikow np. GiTS Standalone Complex w oryginalnej wersji jezykowej) :D

 

Reasumujac: niestety nie sadze, zeby ktos wzial pod uwage(czy iriver, czy producenci odtwarzaczy DVD-DivX) czytanie napisow zwlaszcza w formatach spotykanych na stronach poswieconych DivX, czyli o ile sie nie myle MicroDVD itp. Czyli nawet jezeli, to co? konwersja Xvid-ow do DivX powiedzmy w wersji 5, a podpisow z formatu X do Y. to juz sie moze naucze tego japonskiego . :D

 

Firmware-jak jest, wiedza zwolennicy Ogg

 

Autonomia-znowu zaleznosc od jakosci(wielkosci) pliku. Albo duzy panel sloneczny w zestawie, albo male ogniwko jadrowe;) (zestaw Hiroshima)... ale i tak fajnie byloby miec przenosne kino chocby na czas 1 filmu podczas jazdy np.pociagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko w wersji na zachodni rynek. Na wschod tylko w wersji bez chlodzenia, czyli dla 100% macho (nazwa kodowa: Tchernobyl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności